Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo + wizytówki
Autor Wiadomość
HoueK! 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: Dostęp do X5
Wiek: 40
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Legnica
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 13:18   Logo + wizytówki

Witam! Na forum jestem zarejestrowany od dziś ale korzystam z niego (a raczej z Waszych treści) od dłuższego czasu. Ogólnopojętymi projektami zajmuję się od kilkunastu już lat jednakże nie jest to moje codzienne zajęcie a raczej hobby. Pierwsza miłość to PaintShop Pro, później dłuższy związek, który przekształcił się w małżeństwo z Photoshopem a w ostatnich miesiącach mam romans z Corelem :) Zaczęło się od stron internetowych, poprzez plakaty, ulotki i inne cuda na ostatnim większym projekcie segregatora prezentacyjnego kończąc.


Sedno tego posta.
W ostatnich dniach popełniłem logo i projekt wizytówek dla mojej żony i tak mnie tknęło, żeby pod profesjonalne oko to podsunąć, co niniejszym czynię. Czekam na komentarze, wskazówki, konstruktywną krytykę itp.

Wrzucam bez opisów/spoilerów bo ważne pierwsze wrażenie.

Pozdrawiam

wizyt_001_b.jpg
Wizytówka tył
Pobierz Plik ściągnięto 650 raz(y) 252.34 KB

wizyt_001_a.jpg
Wizytówka przód
Pobierz Plik ściągnięto 586 raz(y) 290.63 KB

logo_bw_bb.jpg
Logo BW na ciemnym
Pobierz Plik ściągnięto 538 raz(y) 101.47 KB

logo_bw_wb.jpg
Logo BW na jasnym
Pobierz Plik ściągnięto 533 raz(y) 101.3 KB

logo_fc_bb.jpg
Logo kolor na ciemnym
Pobierz Plik ściągnięto 495 raz(y) 122.74 KB

logo_fc.jpg
Logo kolor na jasnym
Pobierz Plik ściągnięto 493 raz(y) 129.53 KB

 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 18:00   

Jeśli chodzi o logo to ok, jednak co do wizytówki, to IMO za mały margines wokół i za duże czcionki na froncie. Tył za mało czytelny, ale domyślam się, że to pomysł klientki (sam mam głównie takich ;P), żeby umieścić cały artykuł na powierzchni 90x50 ;)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 17 Sierpień 2012, 18:20   

Całkiem inaczej by wyglądała ta wizytówka jakby była czarno/biała z doborem innego fonta, bardziej prostego.
Przesyt w postaci kolorowych ornamentów itp. spowodował że wizytówkę zamieniłeś w zwykły kicz. Samo logo w jednym kolorze prezentuje się dobrze dlatego moim zdaniem cała wizytówka powinna być minimalistyczna.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 18 Sierpień 2012, 20:23   

A mnie się akurat to logo nie podoba.
Nie podoba mi się ta elipsa z kwiatkiem na górze, co za dużo, to niezdrowo.
Lepiej byłoby chyba już tak

Może jeszcze hasło przeniósł bym nad nazwę?
 
 
labarva 
Początkujący
labarva


Wersja CorelDRAW: x5
Wiek: 47
Dołączył: 20 Sie 2012
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 09:21   Wizytówki labarva

Witam
Wykonujemy wizytówki zawodowo od ponad 20 lat jako dowód sprawdź naszą stronę http://www.labarva.pl i szczerze muszę Ci powiedzieć, że zrobiłeś SUPER logo. Wizytówka byłaby też ładna gdyś ja trochę uprościł miej kolorów i tych ozdobnych ornamentów. Jak chcesz to prześlij nam plik wizytówki w corelu to ją poprawimy.
 
 
HoueK! 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: Dostęp do X5
Wiek: 40
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Legnica
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 09:38   

Hej, dzięki wszystkim za komentarz.
Struna - owszem to pomysł klientki, która jest moją żoną więc co się będę kłócił, później obiadu nie będzie :P
gogman ja też pierwotnie miałem zamysł na coś bardziej surowego ale pierwszy projekt moja żona skomentowała - zamiast tego kwiatka wstaw krzyż albo znicz i przerzucam się na malowanie zmarłych.
Ogólnie rzecz biorąc nie ma to być stricte wizytówka biznesowa - bardziej połączenie wizytówki z reklamówką stąd cały ten bałagan na plecach i dodane jakieś wzorki tak by trafić bardziej w grupę docelową.
chezare odniosłeś się do logo w BW i mimo prób tak średnio mi wychodziło żeby zgrać ten pomysł w kolorze a to jest dla mnie ważniejsze. Mimo to odchudziłem logo o ten gradient.

Bazując na Waszych sugestiach powstało coś takiego jak w załączniku.

//edit
labarva przeoczyłem Twojego posta ale jak widzisz uprościłem :)

otinelle_wizyt_003_a.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 531 raz(y) 212.66 KB

otinelle_wizyt_003_b.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 494 raz(y) 242.21 KB

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 12:31   

Szanowna małżonka ma teraz więcej telefonów? :-)
 
 
HoueK! 
Początkujący


Wersja CorelDRAW: Dostęp do X5
Wiek: 40
Dołączył: 17 Sie 2012
Posty: 5
Skąd: Legnica
Wysłany: 20 Sierpień 2012, 15:22   

Hehe a skąd pewność że to prawdziwy numer? :P Chociaż jak się klientki znajdą z forum to nie mam nic przeciwko :D

A wracając do tematu to żonie się podoba ten projekt czas chyba puścić do druku - ktoś poleci jakąś rozsądną drukarnię? Chodzi mi głównie o pozytywne podejście do klienta i sugestie nt. dopracowania projektu - głównie siedzę w RGB i zgadywanie jaki wyjdzie kolor nie jest moją mocną stroną. Przy wcześniejszych projektach starałem się użyć jakichś pewnych kolorów a w jednym przypadku po prostu miałem wgląd do próbnika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: