Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
tablet graficzny - jaki kupić
Autor Wiadomość
projekt_art_ 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x5 & x6 & x7
Wiek: 42
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Październik 2012, 18:53   tablet graficzny - jaki kupić

Witam serdecznie,
Potrzebuje tablet do szybkiego i sprawnego poprawiania jpg itp. przerobionych na g. wektorową węzły, były by to loga proste obrazki. Czasem chciał bym narysować coś w typie prostego projektu np. drabina , domek, zwierzątko jakieś itp... jakieś takie pierdoły. Ogólnie ma to być pod ploter tnący.

zastanawiam się nad dwoma opcjami tabletów INTUOS5 M lub Hanvon Art Master3 1308

czy może kupić coś większego INTUOS5 L , i nie wiem co tak do końca mam wybrać.
 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Październik 2012, 19:06   

dobra ,wiem że nie powinienem się odzywać ,ale i tak powiem, :lol: dla mnie to jest jakaś reklama ,jpg to grafika renderowana i choćbyś się zesrał nie przerobisz jej na wektor,chyba że ręcznie będzieśz majaczył,co innego jpeg,no to proponuje se zakupić vector megic i obojętnie jaki będziesz miał tablet ,dasz rade :mrgreen:

PS: może być tak że ja coś źle zrozumiałem z postu umieszczonego przez usera,to z góry przepraszam :oops:
 
 
projekt_art_ 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x5 & x6 & x7
Wiek: 42
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Październik 2012, 19:40   

chodziło mi o jpeg, a czemu wystarczy mi obojętnie jaki tablet, np. taki za 200zł ?
 
 
 
projekt_art_ 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x5 & x6 & x7
Wiek: 42
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Październik 2012, 19:43   

wydaje mi się ze taki tablet to stracone pieniądze, w sumie nie używałem nigdy to proszę o jakąś rade ;)
 
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 12 Październik 2012, 19:58   

tablet fajna rzecz,niestety nie stać mnie narazie na takie cudo, :-(
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Październik 2012, 20:14   

Bidon, jak byś mniej palił siana to by cię było stać :-)
Jpg i jpeg to według mnie jedno i to samo, oznaczenie sposobu kompresji grafiki rastrowej.
VectorMagic dobry program, ale nie do tworzenia grafiki do wycinania na ploterze, chyba że kolega chce zamordować maszynę. Poprawianie grafiki, która wychodzi z takich programów jest bardziej czasochłonne niż narysowanie jej "ręcznie". Wiem bo sprawdziłem :-)
Jeśli tablet ma służyć do takich celów to nie musi to być Wacom za 8 tys. ale nie może to też być zabawka za parę groszy, bo wyrzucisz w błoto kasę i zniechęcisz się do używania niezwykle pożytecznego przy takiej robocie narzędzia.
Co do marki to wydaje mi się, że od prahistorycznych czasów najlepszy jest w tej branży Wacom, ale głowy nie dam, poszukaj na forach co piszą o takich urządzeniach ludzie.
 
 
projekt_art_ 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x5 & x6 & x7
Wiek: 42
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 12 Październik 2012, 20:21   

dzięki za info , myślę ze będzie to wacom Intuos5 http://allegro.pl/tablet-...2708375433.html , myślałem bardziej o tablecie do 1500pln a nie do 8000pln ;)
 
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 12 Październik 2012, 21:25   

To dobry wybór.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 23 Październik 2012, 18:10   

Może ktoś z Was używa tabletu Wacom Bamboo3 Pen i posługuje się nim np. w Corelu, bo mam 2 pytania: 1. czy jest możliwość ustawienia dolnego przycisku piórka by działał jak scroll w myszce (czyli przewijał ekran w górę i w dół), 2. gdzie znajdę sterowniki dla tego tabletu np. do Corela by program rozpoznawał np. siłę nacisku piórka, czy to są te sterowniki dla Wacom Bamboo http://www.wacom.eu/index...&product=MTE450 czy też są specjalnie dla każdego programu osobno?
 
 
Roberto 
Doradca


Wersja CorelDRAW: v.9, x4
Pomógł: 22 razy
Wiek: 60
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Październik 2012, 08:03   

Siłę nacisku możesz włączyć podczas pracy narzędziem "środki artystyczne", duże I z klawiatury. Co do zdefiniowania przycisków na piórku, to chyba tablet powinien mieć zainstalowany program (preferencje bamboo) do zarządzania siłą nacisku i przypisaniem klawiszy do własnych potrzeb.
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 24 Październik 2012, 09:56   

Roberto napisał/a:
Siłę nacisku możesz włączyć podczas pracy narzędziem "środki artystyczne", duże I z klawiatury. Co do zdefiniowania przycisków na piórku, to chyba tablet powinien mieć zainstalowany program (preferencje bamboo) do zarządzania siłą nacisku i przypisaniem klawiszy do własnych potrzeb.


Przyciśnięcie I nic nie daje
 
 
Roberto 
Doradca


Wersja CorelDRAW: v.9, x4
Pomógł: 22 razy
Wiek: 60
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Październik 2012, 12:17   

W Corel'u x3, po południu podłącze tablet i sprawdzę.

nacisk.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 275 raz(y) 20.36 KB

 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 24 Październik 2012, 12:31   

Bardziej mi chodzi o nacisk pióra na tablet czyli jak dotykasz lekko to rysuje cinka kreske, a jak docisniesz do grubsza. A to narzędzie, które pokazałeś rysuje stala grubosc.

Żeby działało tak jak pędzel rozmazujący w połączeniu z tabletem
http://www.corel.com/img/...n/tablet-04.jpg
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 24 Październik 2012, 13:12   

No proszę. Tablet ze spożywczaka, w dodatku z Corelem.

http://www.lidl.pl/cps/rd...index_30879.htm
 
 
Roberto 
Doradca


Wersja CorelDRAW: v.9, x4
Pomógł: 22 razy
Wiek: 60
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Październik 2012, 17:08   

Nacisk działa - mój tablet to bamboo pen&touch CTH 460, zainstalowałem Driver 5.25-5a RC for Windows 7, Vista, and XP, ze strony Wacom. Wcześniej miałem faktycznie problemy z uzyskaniem efektu nacisku. Mam corela w wersji x3 - nie mam tych funcji które pokazałeś. Wracając do tabletu z Lidla, mam taki sam firmowany przez Pentagrama, dałem za niego ponad 2 razy więcej bez corela.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 25 Październik 2012, 21:29   

W program do grafiki wektorowej to czy program potrafi odróżnić siłę nacisku piórka, jego obrót czy pochylenie tak naprawdę nie ma większego znaczenia, bo w takich programach narzędzi które by mogły z tego skorzystać jest jak na lekarstwo, co innego z grafiką rastrową i programami do edycji i tworzenia takowej.
 
 
Roberto 
Doradca


Wersja CorelDRAW: v.9, x4
Pomógł: 22 razy
Wiek: 60
Dołączył: 26 Paź 2011
Posty: 146
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Październik 2012, 18:18   

Zainstalowałem sobie demo x6, i działa tam nacisk z pędzlem rozmazującym.
 
 
projekt_art_ 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x5 & x6 & x7
Wiek: 42
Dołączył: 12 Paź 2012
Posty: 66
Skąd: Katowice
Wysłany: 4 Październik 2014, 22:33   

Witam, ponownie przygoda z tabletem zakończona kupiłem 2-3 miesiące temu intuos M pro ( czy jakoś tak) odpaliłem i schowałem do pódełka bo nie mam czasu go opanowywać , można śmiało stwierdzić że myszka jest nie zastąpiona. ;))) hehe zakup roku. .................acz kolwiek mam przynajmniej raz w tygodniu myśl co by go podłączyć ponownie ;)pozdrawiam
 
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Październik 2014, 08:31   

Straszne słowa.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Październik 2014, 10:17   

Widocznie nie był Ci potrzebny ,gdyby było inaczej już byś zapomniał o rysowaniu myszką .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14