Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
logo
Autor Wiadomość
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 16:02   logo

Logo, nazwa i slogan dla „Trenażera narciarskiego”

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 20:29   

Gogman, niestety odrzuciłbym logo z gepardem (?) Powody poniżej:




Głównie chodzi mi o Slazengera (PUMĘ wszyscy znają) - ta firma akurat jest producentem akcesoriów (plecaków, toreb, bidonów i odzieży itp.) w podobnym segmencie rynku, co Twój zleceniodawca. Chyba nie byłoby dobrze, jakby były tak podobne.

Do do lewego loga, to zauważyłem, że w prawej dolnej ćwiartce kółka jest taki dynks, szpic. Myślałeś, żeby go powiększyć? Żeby połączyć koło o promieniu R z kwadratem o boku R tak, by lewy górny narożnik nakładał się ze środkiem koła? Wszystko jasne? Super?! :mrgreen:

Ale po prawdzie, to nie byłbym zwolennikiem tego kółka z nartami. Kółko - tak, ale może inny symbol w środku?
Ostatnio zmieniony przez Shame 6 Styczeń 2013, 20:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 20:48   

Faktycznie ! dzięki

Ps. Że jak, jak mówisz... nie do końca rozumiem przesłania z Twoją sugestią.
Prosił bym o instrukcje cepa jeżeli możesz :) bo kto wie może masz racje.

Chodzi o taką jakby łezkę ?

Co do tego logo z panterą i tak odpada. A to dlatego, że logo będzie miało dostosowany sygnet do każdego innego sprzętu, w tym przypadku jest ukazany sprzęt, który imituje jazdę na nartach (dwie narty).
Postawiłem więc na proste rozwiązanie co by łatwiej było można podmieniać sygnety, zachowując jednolitość w pozostałych projektach.
Projekt na konkurs więc bardziej treningowo podchodzę do tego.

Pozdro
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Styczeń 2013, 08:19   

Tak, gogman, właśnie o łezkę, tylko taką geometryczną - body z okręgu, "ogonek" z kwadratu (całość wpisałaby się w kwadrat o boku 2*R). Ogonek skierowany w prawo w dół - czyli tak jest teraz ten dynks.

Jeśli sygnety będą zmieniać się w zależności od sprzętu, to kiedy będzie kilka takich sygnetów, to może dobrze wyglądać - będą symbolicznie przedstawiać dany typ sprzętu. Takei ikonki :mrgreen:
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 9 Styczeń 2013, 23:10   

Po cennych wskazówkach od zleceniodawcy... powstało "coś" takiego (mam nadzieje że trafiłem)

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 01:13   

Totalna abstrakcja - może ciut ze wschodem/zachodem słońca mi się kojarzy, ale prócz tego jak widzę zero związku z profilem firmy zleceniodawcy. Eh, ci klienci, sami nie wiedzą czego chcą... Podoba mnie się, ale szczegóły umrą przy pomniejszeniu (np. te minimalne odstępy między górnym łukiem, a bocznymi krzywymi, albo te kropeczki po lewej stronie łuku).
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 10:06   

Już tłumacze:
Podrzucam zdjęcie sprzętu treningowego, który właśnie miał być w jakiś sposób wtrącony w logo.




Pozdro
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 14:18   

Bogowie! Toż to wygląda jak przyrząd tortur albo akcesoria erotyczne - lub obie na raz. Nawet nie chcę wiedzieć, do czego to służy.

Gogman, ja nie krytykowałem loga, bo to klient nakazał ci podciągnąć je pod to.. to coś. Tylko pisałem o szczegółach. Swoją drogą, to teraz, wiedząc, czego się logo tyczy, jakoś nie rozumiem polityki firmy - bo najpierw ma być logo, którym opatrzyć można gro produktów i ich działów, a teraz logo nawiązuje do sprzętu, który pewnie nie mówi nic 80% respondentów. Eh...
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 15:00   

No właśnie ja już sam nie kumam bazy z tym logo. Czytając wskazówki od zleceniodawcy czuję że nadajemy na totalnie innych falach, aż się prosi pogadać w cztery oczy :)
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 15:47   

ot logika klientów zakładających konkursy na swoje logo. ni w ząb nie sposób się domyślić o co chodzi. Piszą, że nie chcą ptaka w logo, a potem wybierają logo z ptakiem :-> Logo ma symbolizować sprzęt, ale nie ten konkretny, tylko tak ogólnie, bo chcą je zamieścić tez na innych przyrządach :lol:
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 10 Styczeń 2013, 20:36   

aksa, to jest właśnie ułomne i wkurw... (mowa o logice)... dlatego robię ostatnie podejście.

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 01:11   

Nom, teraz jest spoko. Sportowiec/biegacz jaki jest - każdy widzi. Teraz to już zupełnie na tle zachodzącego (?) słońca. Schludny i czytelny. Niestety mam wrażenie, że klient się na ciebie wypnie, bo jakby nie było to ma być Trenażer NARCIARSKI a nie lekkoatletyczny :-P Gdyby to było logo dla producenta obuwia sportowego lub odzieży do biegania/fitnessu itp. to bym brał w ciemno, ale jednak to nie bardzo do nart pasuje. Ale znów to tylko ja, może klient popuści ze szczęścia, jak to ujrzy?
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 08:30   

Zgadzam się w zupełności z Tobą, że teraz odbiega od tematu trenażera narciarskiego.
Ja już jestem zdesperowany i sam sobie ustalam zasady konkursu :D:D.
Jak bym mu wyprostował nogę to będzie na nartach, tylko że to już będzie skok w dal :D

Ogólnie nie mam pomysłu na to logo - szczególnie że zleceniodawca określa się dość zawile i odrzuca loga typowo nastawione na trenażer narciarski. Co niektórzy jako sygnet umieszczają już przekrój rury, z której jest wykonany ten sprzęt (obłęd)

Ja to rozumuję tak - Chcą mieć spójne logo dla produktów, ale żadne z nich nie może określać konkretnie danego urządzenia - Nie ogarniam.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 13:27   

znów nie sposób się nie zgodzić z Shame
logo z postacią mi się podoba - ale pewnie z minimalizacją będzie problem

zastosuj postać mniej więcej w takiej pozycji





i odwróć postać w drugą stronę żeby nie kojarzyło się ze skoczkiem
pozdrawiam
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 11 Styczeń 2013, 15:34   

Chłopaki nie uwierzycie jak wam pokaże o co chodzi zleceniodawcy (dostałem kolejne wskazówki) jak zjadę do domu to podziałam i wrzucę :D
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 10:36   

No i? Czekamy.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 16 Styczeń 2013, 18:34   

Dostałem wskazówkę, żeby w logo był ujęty przekrój profilu materiału, z którego jest wykonany sprzęt :shock:

Niezrozumiałe to jest dla mnie totalnie... no ale porobiłem parę projektów pod tym kątem

A to jest ten profil


Tu jedna z propozycji ;]

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 12