Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z wyglądem formularza w xp i win7
Autor Wiadomość
nakan
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 42
Skąd: jojo
Wysłany: 14 Styczeń 2013, 12:06   Problem z wyglądem formularza w xp i win7

Kiedyś na tym forum znalazłem temat o generowaniu pudełek a konkretnie wykrojnika. Tak się składa że dosyć często muszę coś takiego robić więc postanowiłem że ułatwię sobie życie i stworzę makro. Siadł człek, nauczył się jak te makra się kleci i sklecił sobie sklecił.

No i teraz mam jedno pytanie, dla czego formularz wyświetla mi się inaczej w XP a zupełnie inaczej w win7. Czy jest jakiś sposób aby wygenerować formularz tak by wyglądał identycznie bez względu na to w jakim systemie jest odpalany ? Bawię się VB od niedawna i nie bardzo wiem jak to rozwiązać.



Załączyłem przykładowy formularz generujący jeden rodzaj wykrojnika. Po odpaleniu np w win 7 będzie widać co jest nie tak.
Tak powinno to wyglądać ale wygląda tylko w XPTU

Na wszelki wypadek skrypt zamieszcza jeszcze tutaj

BOX.rar
Skrypt generujący standardowy wykrojnik
Pobierz Plik ściągnięto 377 raz(y) 161.46 KB

 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14 Styczeń 2013, 20:52   

No ładne. Gratulacje.

U mnie (Win 8) wygląda tak jak w załączniku. Szczerze mówiąc - nie widzę problemu...

Jeśli można coś zasugerować: są dwie szkoły, które mówią o sposobie przekazywania rysunku pudełka do drukarni: pierwsza każe przekazać dwa pliki (lub dwie strony w jednym pliku) - z naniesionym wykrojnikiem i bez.

Druga - tylko z naniesionym, ale kolor wykrojnika jest pomijany przy świeceniu. Jednak żeby uniknąć problemów, kolor wykrojnika powinien być kolorem dodatkowym o unikatowej nazwie (np. Wykrojnik, nie Orange 021). Jeżeli w pudełku będą elementy Orange 021, to przy pominięciu koloru wykrojnika przy świeceniu zostaną pominięte. Oczywiście chodzi o tylko o nazwę koloru, rzeczywiście może być pomarańczowy.

Dobrze by było opis generować poza wykrojnikiem, jest miejsce - nie w środku.

Może też grubsze linie, nie włosowe. Na włosowych trudno zauważyć (bez powiększania) linie bigujące.

No i literówka: klapka boczna, nie klapaka.

Ale ogólnie: bardzo dobra robota.

WykrojnikW8.png
Pobierz Plik ściągnięto 465 raz(y) 66.34 KB

 
 
nakan
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 42
Skąd: jojo
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 08:03   

Cytat:
U mnie (Win 8) wygląda tak jak w załączniku. Szczerze mówiąc - nie widzę problemu...


Pod win 8 nie sprawdzałem problem wystąpił pod win7

Cytat:
Jeśli można coś zasugerować: są dwie szkoły, które mówią o sposobie przekazywania rysunku pudełka do drukarni...
Druga - tylko z naniesionym, ale kolor wykrojnika jest pomijany przy świeceniu.


Przy montażu elektronicznym właściwa jest tylko wersja druga generalnie chodzi o wygodę pracy montażysty, jak tak mu przygotujecie to będzie szczęśliwy :).

Cytat:
wykrojnika powinien być kolorem dodatkowym o unikatowej nazwie (np. Wykrojnik, nie Orange 021)



Zasadniczo tak ale jak na razie makro robię "pod siebie", przyjęło się u nas zadawać wykrojnik w tym kolorze, myślę że można spokojnie dodać opcję zmiany nazwy koloru i zmianę grubości linii (optymistycznie zakładam bo makrami bawię się dopiero od miesiąca). Ale to w przypadku gdybym chciał puszczać makro "w świat". Na początek planuję dodać jeszcze kilka rodzajów wykrojnika do wyboru, w tej chwili mam już przeniesione podstawowe cztery warianty kartonika ze standardowym zamknięciem i jestem na etapie dodawania wersji z dnem automatycznym.

Muszę tylko rozwiązać ten dziwny problem z wyświetlaniem formularza.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 08:16   

A możesz załączyć ten formularz pod Win 7? Może niekoniecznie trzeba je uruchamiać, żeby pomóc.

nakan napisał/a:
Ale to w przypadku gdybym chciał puszczać makro "w świat".


Ja bym się poważnie zastanowił.
 
 
nakan
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 42
Skąd: jojo
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 08:56   

Dlaczego ?
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 09:02   

Ale co dlaczego?
 
 
nakan
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 42
Skąd: jojo
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 09:11   

Precyzyjniej będzie :)
Cytat:
le to w przypadku gdybym chciał puszczać makro "w świat".


Ja bym się poważnie zastanowił.


i tu powinno paść Dlaczego bym się poważnie zastanowił :)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 09:16   

Dla pieniędzy! :-)

Sam robiłem przez kilka lat rysunki wykrojników ręcznie - to wiem, co to za robota. Makro jest dobre, wymaga tylko trochę pracy, zabezpieczeń przed "nieautoryzowanym użyciem", trochę testowania, strona www, formularz zamówienia i do ludzi. Mercedesa pewnie nie kupisz, ale parę złotych do pensyjki na pewno wpadnie.
 
 
nakan
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Wiek: 50
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 42
Skąd: jojo
  Wysłany: 15 Styczeń 2013, 09:30   

No tak, nie pomyślałem w tę stronę, cóż poradzić człowiek nie wyssał kapitalizmu z mlekiem matki a z Marksizmu i Leninizmu we krwi został tylko lenizm i stare chińskie powiedzenie.

Gdyby człowiek był stworzony do pracy to by się nie męczył.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15 Styczeń 2013, 10:24   

Miałem podobnie 3 lata temu :-)

Nie czekaj. Fajne hobby, pomijając finanse.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 15