Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo dla Social WiFi
Autor Wiadomość
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 18 Luty 2013, 12:22   Logo dla Social WiFi

- elementy obowiązkowe - symbol WiFi - może być lekko modyfikowany, z kropką lub bez kropki (same fale zasięgu)
- element dodatkowy - coś co symbolizuje albo Social (społecznościowe) albo Open (otwarte dla wszystkich)

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Luty 2013, 22:57   

Dobry pomysł.

Czy myślałeś, czy nie dodać pionowej kreseczki będącej "tułowiem" człowieczka? Bo teraz prawdę mówiąc, bez piktogramowego równania z góry chyba nie skojarzyłbym, że to ludzik. Ale oczywiście to tylko moje odczucie.

Rewelacyjne kolory i dobra typografia.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 19 Luty 2013, 02:05   

Ha ! Shame, rozwaliłeś system :D gratuluje wygranej

btw. dzięki za opinie ;)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19 Luty 2013, 08:17   

Shame, jak przegapiłeś termin (do 18.02) i nie wysłałeś swojego projektu na logo Sybir.com.pl - dodaję Cię do ignorowanych. Wysłałeś?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Luty 2013, 08:55   

Wysłałem, nawet z elaboratem na temat znaczenia logo. Po czym po 2 dniach wysłałem zapytanie do "opiekunki" konkursu, żeby otrzymać potwierdzenie wpłynięcia pracy. Dostałem :-D Rozwiązanie chyba 28 lutego. Trzymać kciuki :roll:
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 19 Luty 2013, 11:07   

Jak na razie to ciesz się wygraną z innego konkursu... czyżby dobra passa zakończona wielkim finałem 28 lutego ;>
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Luty 2013, 15:47   

O ŻESZ TY W MORDE! Gogman, kocham cię! Nie zaglądałem tam od 3 dni - od ciebie dowiedziałem się że wygrałem! Jupi! :-D
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 19 Luty 2013, 16:24   

No właśnie zauważyłem, że nie załapałeś po pierwszym moim poście z gratulacjami, dzwonić o tej godz. nie chciałem :D:D

Ps. Już jadą na temat konkursu, żądają się wyjaśnień.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Luty 2013, 23:08   

Tak, jakoś przegapiłem ten wcześniejszy post, wybacz. To przez przemęczenie. A co masz na myśli mówiąc:
gogman napisał/a:
Już jadą na temat konkursu, żądają się wyjaśnień.

:?:
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 20 Luty 2013, 00:59   

Wycinek z briefu:
Propozycje zgłaszane w konkursie powinny jednak być zainspirowane poprzez słowa klucze konceptu: solidność, nowoczesność, estetyka, przejrzystość, wielkomiejskość, zdrowie, świeżość, minimalizm, przestrzeń, wyrazistość.

Prosimy unikać skojarzeń z kontenerami budowlanymi i transportowymi, budkami z kebabem, blachą ryflowaną, kioskami osiedlowymi pamiętającymi czasy równości i ogólnego dobrobytu, kurczakami z rożna oraz odpustami parafialnymi.

Konkurs był na nazwę oraz logo
W czasie trwania konkursu została wybrana nazwa Jerry Grill (totalnie odchodzi to od wytycznych zleceniodawcy) więc wszyscy zaczęli projektować pod tą nazwę.

Nie ma się co dziwić reakcji ludzi, którzy poświęcili swój czas widząc projekt, który został wybrany w fazie końcowej :mrgreen:

Ps. Jak tak patrze to ty jeszcze OPONENT możesz zaliczyć :mrgreen:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Luty 2013, 01:10   

Hehe, bo teraz powiem ci, gogman, że przesłali mi pliki źródłowe "zwycięskiej" nazwy, którą nie jest "Jerry Grill", tylko "razdwa" (o strasznej wg mnie typografii) i chcą, żeby wkomponował to w swoje logo. Odpowiedziałem mailem z prośbą o wyjaśnienia (co gdzie mam wrzucić, czy użyć samej nazwy, a typografię zmienić "pod swoją" czy jak? Czy zachować typografię?)... Zobaczymy co odpiszą jutro.

Co do OPONENTA to prawdę mówiąc liczyłem na niego bardziej niż na "razdwa", ale jak widzę takie "głosowanie" użytkowników, to żal dupę ściska... Ty też jesteś w czołówce w tym konkursie, masz nawet więcej "głosów" ode mnie. Cholera, przecież wystarczy skrzyknąć znajomych z FB i napierdzielać "głosami"... To ma być ewaluacja loga? Jak zagłosuje ~30 osób to będzie znaczyło, że dany projekt jest lepszy? Eh, szkoda gadać.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 20 Luty 2013, 13:22   

Ale jazda :D

btw. jak dobrze pamiętam to ten font istnieje w sieci, bidona zapytaj on ci rozszyfruje nazwę. :)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 21 Luty 2013, 16:42   

Shame, jak przeróbka logo konkursowego ... jestem teraz ciekaw jak to będzie wyglądało.

W ogóle widać tu właśnie podejście zleceniodawcy bo przecież z takiej przemiany logo może całkiem inaczej wyglądać i zapewne tak będzie.
Zmiana ma tyczyć się tylko nazwy czy nazwy i fonta?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Luty 2013, 22:01   

No więc powiem tak - pierwotnie miałem tylko zmienić tekst, zachowując mojego fonta i logo i powiem, że wyszło lepiej, niż się spodziewałem. JEDNAKŻE klient zażądał także mojej części loga (tego daszka w paski) nad zwycięską nazwą z zachowaniem JEJ fonta... Tragedia... Ale jak mówią, klient nasz pannnnnnnnnnn... Jak wszystko będzie klepnięte, to wrzucę na pokaz.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12