Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo dla Restauracji Siedem Życzeń
Autor Wiadomość
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 24 Luty 2013, 21:01   Logo dla Restauracji Siedem Życzeń

 
 
radd 
Praktyk
radd


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: z-ść
Wysłany: 24 Luty 2013, 23:28   

Nigdy ci nie dorównam Panie kochany
mój typ był taki:


Pierwszy raz odważyłem się zamieścić tu coś swojego
Już się boję :(

i szczerze wam powiem, mniej boję się wytypować jakieś logo tam, niż tu
hipokryzja, wiem
tak czy inaczej, artystą to ja nie jestem :)
w przeciwieństwie do (jak zwykle) gogmana

no i zajęło mi to około sześciu godzin.
Gogman pewnie zrobił swoje w minute

balaganiarzem jestem- to plik mówiący jak to robiłem;
Ostatnio zmieniony przez radd 25 Luty 2013, 10:58, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Luty 2013, 00:18   

Oba projekty są fajne. U gogmana wszystko git, radd - masz dobry pomysł, tylko nie wiem, czy nie zechciałbyś zrobić sygnetu z tych bąbelków (bez tego "ogona") - powiększyć je i skupić na nich uwagę (może zęby było ich 7?). Ewentualnie trochę zmniejszyć tego "ogon" bo jest nieporównywalnie ciężki do tych bąbelków i napisu. Może zastąpić "siedem" cyfrą? Wykonanie wysoka klasa.

Ale powiem Wam, że abstrahując od logo, to kierownictwo restauracji (klient konkursu) musi mieć nieźle pogibane pod kopułą - wczytaliście się w brief'a? Twierdzi, że było "7 życzeń" i był kot z filmu (bo tak się kojarzył), ale piszą:
Cytat:
Siedem Zyczeń może spełniać rybka, która pasuje zarówno do pływalni jak i jest elementem związanym z gastronomia. Rzucamy to jako pomysł ale nie obligo.

Rybka? SIEDEM życzeń? Złota rybka spełniała TRZY życzenia. Co za bzdura. Zresztą sami piszą, że to nie jest warunek, więc radd może słusznie odstąpił od morskich stworzeń na rzecz "bąbelków" ;-)
 
 
radd 
Praktyk
radd


Wersja CorelDRAW: x4
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Mar 2012
Posty: 64
Skąd: z-ść
Wysłany: 25 Luty 2013, 00:32   

i tu masz Panie kochany racje
Po pierwsze próbowałem najpierw z 7
nicholery nie pasowało mi
potem z rybką - to już w ogóle porażka
pomyslałem o alladynie - głupie - wiem
lampa i te sprawy....
próbowałem z samymi kropkami - nie pasowało mi.
tak że jest jak jest i wcale nie musi wygrać bo raczej jestem zadowolony
dziękuję za komentarz, tak apropos



fakt - nie wiadomo o co chodzi i tu jest problem, ale nazwa, knajpa, jak zwał, tak zwał ma spełnić życzenia i tutaj to robi. ....moim nieskromnym zdaniem
tak czy inaczej - gogman ma lepszy projekt jak zwykle :(

nastawiłem się na totalną zjebkę, uważam was bardzo i dlatego bałem się do tej pory cokolwiek przedstawić, tak że dzięki wielkie za to co mam i ... naprawde nie musi wygrać mój projekt, ja już czuję się wygrany - tutaj.
Ostatnio zmieniony przez radd 26 Luty 2013, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Luty 2013, 08:55   

No skojarzenie z Dżinnem było pierwszym, które wpadło mi do głowy, jednak te bąbelki zbiły mnie z tropu. Trochę jakbyś miał dwa równolegle rozwijające się pomysły i wynikiem było pomieszanie obu ;-) Może bardziej w stronę tego Dżinna, huh? Albo samych bąbelków. Tak cyz inaczej - projekt porządny - minimalne buraczki przy wyginaniu krzywych (teraz jak dałeś duży podgląd to widzę ;-) ), ale prócz tego absolutnie nic do zarzucenia. Chociaż nadal obstaję, że ogonek powinien nie być większy (szerszy) niż niebieska obwódka bąbelków, bo teraz jest równy bąbelkom plus przezroczysty kontur, prawda? Przytłacza bąbelki, które są ważniejsze, co?

Ale ale, jeśli chodzi o same wytyczne klienta, to moim zdaniem jest to absolutnie kiepski ruch, ten rebranding. Dlaczego? Bo jak sam mówi, klienci kojarzą go z kotem z jakiegoś filmu i skoro restauracja jest na tyle rozpoznawalna i dobrze jej się powodzi, to najlogiczniejszym wyjściem z punktu widzenia marketingu byłby lifting logo, zamiast coś innego - ładniejszy i bardziej stylowy kotek, zamiast rybki bez związku. A to słowo "siedem" moim zdaniem jest silniejsze w nazwie, niż "życzeń", gdyż związek frazeologiczny kieruje jakoby to w stronę tego kota, bo już "11 życzeń"z niczym się nie kojarzy, ale już "3 życzenia" ewidentnie ze złotą rybką lub dżinnem.
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 25 Luty 2013, 10:03   

Coś w tym jest Shame.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 25 Luty 2013, 11:28   

radd, nie ma się czego obawiać wstawiając tutaj swoje prace. Tu można "wszystko"... kwestia kultury osobistej.

Co do sygnetu w Twoim logo to faktycznie, tak jak mówi Shame, ciężkie jest i radziłbym skoncentrować się na samych bąbelkach bądź wymyślić coś zupełnie innego.
Mi osobiście kojarzy się on z przewodem i jego przekrojem (bez urazy to tylko moje skojarzenie). Musisz pomyśleć jeszcze nad tym.

Co do pomysłu to miałem podobnie jak Ty, też rozmyślałem nad lampą alladyna i nawet mam pomysł w głowie.

Co do mojego projektu to nie poszło tak łatwo ... więcej siedziałem i dumałem nad nim niż nad samym projektem. A strzeliło mnie jak zerknąłem na ich www http://www.siedemzyczen.net/ i rzucił mi się ich okrągły stół na środku sali - moje rybki to nic innego jak dosiadające 7 osób przy tym stoliku + złoty kolor rybki i mamy siedem (razy kaszanka poproszę) życzeń :D. Ogólnie sygnet ładnie się kształtem komponuje do stolika jak i wielkim okręgiem nad barem ;)

btw. Stolik jest na 6 osób... krzesło zawsze można dostawić :mrgreen:
I tak naprawdę moje logo nie pasuje do szaty graficznej www
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13