Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
logo dla All Trade
Autor Wiadomość
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 27 Marzec 2013, 22:34   logo dla All Trade

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Marzec 2013, 23:34   

Wuja, nie będę owijał w bawełnę - coś mi nie gra. Ten piorun i koło zębate nie pasują zbytnio stylem. Kółko jest technicze i prawie źe symboliczne, podczas gdy piorun jest dynamiczny i stylizowany, jakby wyjęty z loga sprzętu sportowego. Typo bardzo fajne i bym już go nie ruszał. Nie myślałeś żehy może nawiązać do wielokierunkowości firmy? Coś w rodzaju wielokrotnej strzałki lub drogowskazu? Chociaż sam nie wiem, żeby nie wyglądało to potem jak firma transportowa :-/ ale zdanie podtrzymuję - sygnet jest niespójny. Sorry ziom.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27 Marzec 2013, 23:55   

Shame ma rację. Coś nie gra. Gdyby nie te rysunki na górze (piorun, kółko), odczytałbym to jako delfina skaczącego przez fale na tle słońca.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Marzec 2013, 00:17   

Dzięki chłopaki za konstruktywną opinię, popracuje jeszcze nad tym.

//edit

Tak dzisiaj na świeże oko.... Faktycznie delfin w śród fal o zachodzi słońca :)
Pochyliłem jeszcze napis... zrobił się totalnie sportowy styl.
Jednym słowem przekombinowane.

Wrzucam na szybko inna koncepcje ...



 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28 Marzec 2013, 08:54   

A gdybyś tak lekko przesunął dolną część koła - w lewo i jeszcze mniej w górę? Tak, aby ścięty koniec ciemniejszej, górnej połówki był równoległy do prawej strony jasnego grotu poniżej. To da również bardziej efekt białego kółka w środku, a nie elipsy.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Marzec 2013, 09:48   

Zgadzam się w 100% z tegrafem. Bo dodatkowo takie ścinane na skos półkola złożone razem nieodmiennie układają mi się w głowie w literę S, co nie miałoby związku z firmą. A to przesunięcie - chociaż daje okrąg w środku - nie kieruje myśli na ciągłość procesu - tak jakby to były dwa osobne procesy... Nie wiem czy czaicie o co mi chodzi. Czasem ciężko mi się wysłowić :mrgreen: Tak w ogóle sygnecik o wiele lepszy - nawiązuje do specyfiki firmy, myślę, że trafiony. Kolorystyka również :poklon
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Marzec 2013, 12:04   

Siedzę w pracy, patrzę na to i mam totalną zaćmę... najlepsze jest to, że i typo zaczyna mnie drażnić.
Coś czuję, że jak skończę ten projekt to będę miał wypłowiały beret :mrgreen:

Co do przesunięcia dolnej części tak żeby środek stał się kołem.... Ogólnie to jest koło tylko groty powodują efekt elipsy, więc nawet jak to przesunę to cała zębatka zacznie przybierać kształt elipsy.

No nic... dzisiaj piweczko, dużo piweczka, trzeba się będzie nastroić odpowiednio. ;-)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Marzec 2013, 20:50   

Podejście nr 2 ... jeszcze na trzeźwo :mrgreen:

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Marzec 2013, 23:50   

Hehe, "negative spece" tego kółka zębatego (najlepiej widać na czarnym tle) wygląda jak mina z Sapera

Wybacz stary, nie mogłem się powstrzymać :-P

Prawdę powiedziawszy bardziej podobała mi się wersja 2.0 (strzałki na zębatce). W tym nowym, efektem specjalnym są zagięcia wstążki budującej tą zębatkę. Niestety ginie to w pomniejszeniu i przy braku koloru. Wtedy wygląda jak mina :mrgreen: Typo fajne, nie wiem czy nawet nie lepsze niż pierwotne. Jedna uwaga - odstęp między ALL i TRADE zbyt mały - czyta się jak "altrad" (jest taki producent betoniarek :-P ).
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Marzec 2013, 00:24   

W takim razie firma niestety będzie musiała się przekwalifikować :mrgreen:
Masz 100% racji w B/W nie wygląda to za ciekawie
Spróbuję skrócić "ząbki", mam jeszcze parę pomysłów na sygnet ale przeglądając neta stwierdziłem, że robił bym coś podobnego... a nie chcę.
Ogólnie ciężko mi idzie ten projekt -
brief cyt. Nazwa spolki All Trade Sp zoo . Branża zaopatrzenie przemysłu generalnie od elektryki po maszyny .
(zestresował mnie tymi kobietami) Na pytania z mojej strony za wiele się nie dowiedziałem.

Co do przerwy pomiędzy wyrazami to se jaja robisz - ale wezmę to pod uwagę :)
Ostatnio zmieniony przez gogman 28 Kwiecień 2013, 23:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Marzec 2013, 01:29   

Tylko kwiatków mi nie wklejaj :->

podejscie 3

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Marzec 2013, 02:00   

O, tu już lepiej.

A jak chcesz zrobić paniom dobrze, to na prawdę się przyłóż. Kobieta niezaspokojona może być ciężka we współpracy :mrgreen:

Na marginesie - kto u Twoich klientów nosi spodnie? W sensie, kto podejmuje decyzje odnośnie "klepnięcia" loga? Będziesz to przedstawiał bezpośrednio zarządowi? I będzie to więcej niż jedna osoba? Oj, szkoda mi cię wuja... "Designed by committee" jest jak "death by committee" :-P

A co do odstępu wyrazów, to nie robiłem se jaj - serio bym je ciut bardziej rozdzielił, ale to tylko moja propozycja i moje noob'owskie odczucia ;-)
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Marzec 2013, 07:04   

Shame napisał/a:
A co do odstępu wyrazów, to nie robiłem se jaj


W wersji tropikalnej i ze strzałkami, tam gdzie "ALL" i "TRADE" były różnymi kolorami, z odstępu między ALL i TRADE zrezygnowałbym całkowicie. Dwa różne kolory to wystarczające wyróżnienie, a z odstępem - to wyróżnienie podwójne.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Marzec 2013, 08:53   

Z tymi odstępami między literami to jest tak, że jak powiększam je choć troszkę, to sygnet już nie siedzi tak pewnie i centralnie, a dzieje się to głównie przez przerwę między ALL a TRADE.

Chciałem jak najwięcej minimalizmu ale z tym trzecim kolorem przy ALL popróbuję jeszcze.

Dzięki chłopaki za konstruktywne "narzekanie" ;) - bardzo mi pomagacie
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Marzec 2013, 09:02   

Bo my tu Gogman, Twoją myszą i Twoim Corelem, robimy logo u n i w e r s a l n e, skoro to dla firmy "od mydła do powidła". :-)

A poważnie, może właśnie dlatego to ALL można/trzeba wyróżnić?
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Marzec 2013, 16:58   

Ok Panowie, projekt klepnięty (propozycja nr 3).
Jako, że od samego początku miałem problemy twórcze przy logo (co widać przy pierwszym projekcie :-P ) Chciałem Wam podziękować za udzielenie się w temacie.

Prawda jest taka, że obawiałem się wskazówek od nie jednej lecz dwóch kobiet... z doświadczenia wiem, że czasami ciężar jest za duży do ogarnięcia - a święta chciałem mieć spokojne :mrgreen:

Dzięki jeszcze raz i wesołych!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: