Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zrobić ramkę obrazka?
Autor Wiadomość
4sweet 
Bywalec



Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:05   Jak zrobić ramkę obrazka?

Nie chodzi mi o takie ramki jak mamy w Efektach - Twórcze, chodzi mi raczej o jakąś cienką linię która obramuje mi zdjęcie...
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:07   

najprościej zadać stroke 3 px o kolorze bialym lub dowolnie innym na wybranym obrysie (na takich łażących mrówkach - dla niewtajemniczonych)

aha tylko że ja automatem podałem do photoshopa ehhh

nie pracuję w paincie
ale sprawdziłem sobie że można spokojnie wybrać kwadrat na pędzelku o danej wielkości
nadać mu kolor
i trzymając wciśnięty alt kliknąć w cztery rogi powstanie ramka

nie wiem niestety jak się zadaje stroke w paincie - myślałem że tu jest podobnie część funkcji się powtarza
niepotrzebnie się wyrywałem z odpowiedzią - przepraszam
 
 
 
4sweet 
Bywalec



Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:29   Jak zrobić ramkę obrazka?

Ok dzięki udało się :mrgreen:
Mam jeszcze jedno pytanie... jak na tej tapecie wstawić inne auto tak aby wyglądało jakby tam naprawdę stało?
http://tapety.57.pl/tapet...pety.57.pl).jpg
:?:
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:37   

to już wymaga trochę umiejętności
1. po pierwsze trzeba w miejsce starego auta sklonować tło - trochę to zajmie tak żeby nie było widać powtórzeń ja to robię przez snapshoty i ciągłą wymianę pędzla
2. samochód wycinamy maską lub ścieżką i przenosimy go jako nową warstwę na nasz plik z tłem ( duplicate layer )
3. delikatnie modyfikujemy poprzez zastosowanie narzędzia prespektywa ułożenie samochodu tak aby wrażenie było jak najbardziej "żywe"
4. zwykle oprócz tego dodaję w niektórych miejscach cienie i światła - tak jak jest rozświetlone zdjęcie oraz
5. jeśli stoi w wodzie - odbijam w niej jego obraz
6. na koniec zaznaczam obrzeża gotowych layerów i wtapiam na 1 px w tło dzięki temu nie wygląda jak wycięty nożyczkami z czasopisma babci...
 
 
 
4sweet 
Bywalec



Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Styczeń 2008, 11:47   

Echhhh to chyba za dożo jak na mnie... :(
Ale Ty robisz to pewnie w photoshopie? Ciekawe czy w p.paincie też sie da coś takiego zrobić...
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 14:58   

chyba się uda... ale musiałby się wypowiedzieć specjalista od tej zabawki dla początkujących :lol: :lol: :lol:

zaraz na mnie nakrzyczą, ale lubię jak się bulwersują :-P

photoshop jedynie do obróbki zdjęć się nadaje
photopaint to jakaś porażka :lol: :lol: :lol: :lol:
 
 
 
4sweet 
Bywalec



Dołączyła: 09 Sty 2008
Posty: 26
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Styczeń 2008, 19:34   

W takim razie jaki program polecasz do tego efektu?
 
 
Radek 
Bywalec
Qrad



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 37
Skąd: Kudowa Zdrój
Wysłany: 16 Styczeń 2008, 21:09   

kreart....... :cry: mój boże....... masz prawie 200 postów na forum PP i dalej uważasz go za zabawke..... mam wrażenie że ci którzy tak piszą po prostu nie znają możliwości photopainta albo nie wiedzą jak ich użyć. Przez pewien czas miałem PS i PP i robiąc fotę korzystałem z nich naprzemian, bo niektóre efekty lepiej edytował PS a inne lepiej PP, więc trudno powiedzieć jednoznacznie który jest lepszy. Ale spoko :-D wiem że to była taka mała prowokacja :lol:
W sposób który wyżej podałeś spokojnie można to autko zamienić przy pomocy PP i efekt będzie napewno znakomity, mniej wprawnym proponuje tylko potrenować na jakimś "łatwiejszym" tle z prostym obiektem. powodzenia :-D
 
 
 
uroczy 
Praktyk



Pomógł: 2 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Styczeń 2008, 09:53   

Niewiele umiem :) ale mogę nagrać czasem prosty tulek jak zrobić ramkę

http://rapidshare.com/fil...405935.zip.html
 
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 26 Luty 2008, 12:05   

mam pytanie może trochę głupie ale jak się wtapia ten 1piksel w tło?

ja się tylko bawię, wcześniej na demo psp, potem w gimpie a od kilku dni mam legalnego corela i w nim photo-painta, dopiero się uczę obsługi, na szczęście sporo funkcji jest identycznych jak w gimpie, ale mój problem techniczny to właśnie takie ostre krawędzie przy wycinaniu, tragicznie to wygląda, próbowałam jakoś przezroczystością wtapiać jeden rysunek na drugi (wycięty trochę więcej niż potrzeba) ale to też nie to
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 26 Luty 2008, 21:05   

Jagoda napisał/a:
mam pytanie może trochę głupie ale jak się wtapia ten 1piksel w tło?

ja się tylko bawię, wcześniej na demo psp, potem w gimpie a od kilku dni mam legalnego corela i w nim photo-painta, dopiero się uczę obsługi, na szczęście sporo funkcji jest identycznych jak w gimpie, ale mój problem techniczny to właśnie takie ostre krawędzie przy wycinaniu, tragicznie to wygląda, próbowałam jakoś przezroczystością wtapiać jeden rysunek na drugi (wycięty trochę więcej niż potrzeba) ale to też nie to


Ja potrafię mniej niż niewiele ale ... klikasz na Obiekt -> Wtapianie. Wyświetli się ramka w której ustawiasz ten 1 pixel i odznaczasz krawędzie ( proste lub zaokraglone ). Ok. ... i gotowe :-)
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 14:36   

dziękuję, umiem już wtapiać :lol:

mam teraz inny problem dotyczący ramek, umiem zrobić własną ramkę i wkleić ją do odpowiedniego pliku, żeby można było jej użyć jak ramek defaultowych corela, ale jak używam te moje ramki w ten sam sposób jak ramki, które były już w corelu to moje ramki są półprzezroczyste,
tzn. nie kryją zdjęcia tylko widać co jest pod ramką :?: , nie wiem gdzie popełniam błąd ???

A to "wtopiony" mój synek :lol:



 
 
Asdef 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 14 Lip 2006
Posty: 339
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 14:42   

pewnie tutaj...

"próbowałam jakoś przezroczystością wtapiać jeden rysunek na drugi"
jesteś pewna, że nie nadałaś przezroczystosci?
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 15:25   

dziękuję za zainteresowanie moim problemem, pewnie popełniam jakiś głupi błąd
:oops:

ja te ramki robię w corel draw x3 i potem eksportuje do formatu cpt, nie używałam przezroczystości na brzegi?

spakowany rysunek w załączniku to ta ramka przed eksportem

a tak to wygląda jak się eksportuje do .cpt i wstawia przez efekty Twórcze (można ustawiać inne kolory niż miała robiona ramka, ale właściwie nie można ustawić żeby była dokładnie taka jak zrobiłam ją w corel draw :-? ) - zdjęcie wkleiłam przykładowe, wygląda to beznadziejnie :-/ , może chodzi o eksport do .cpt?



Rysunek1.zip
Pobierz Plik ściągnięto 556 raz(y) 9.85 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 22 Kwiecień 2008, 16:49   

a w palecie modyfikuj z opcji nie masz czasem zaznaczonej opcji krycie innej niz 100, badz rozmycie innej niz 0, ewent. jeszcze jakiejs innej opcji z tych dostepnych a majacej wplyw na krycie koloru.
nie sciagalem tego pliku jeszcze ale mozesz sprawdzic jak photo paint otwiera sam plik ktory potem jest uzyty do ramki z efektow tworczych. Czy wyglada jak w draw.
ale raczej to zasluga opcji krycia, lub wtapiania.
pozdr.
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 12:20   

A więc plik .cpt sam w corel photo paint wygląda tak jak powinien, ramka jest zielona, nie przezroczysta a środek owal jest przezroczysty tak jak chciałam żeby było.

jak używam ramki przez efekty Twórcze, krycie mam ustawione na 100, rozmycie miałam na 5 zmieniłam na 0, jest lepiej widać motyla, ale nadal jest przezroczyście i nie tak jak wyglądała orginalna ramka

Tak ta ramka wygląda jak otwieram ją samą w Corel photopaint


a tak jak wklejam ją przez efekty Twórcze
(w modyfikacjach defaultowo jest ustawiony kolor czarny, wszystkie ustawienia krycie ustawione na 100, rozmycie na 0, skala pionowa pozioma na 100,100, więcej opcji odpowiedzialnych za przezroczystość tam nie widzę)



swoją drogą umiem robić półprzezroczyste ramki, może do czegoś mi się to przyda :lol:
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 12:30   

a ponizej opcji o ktorych wspomnialas masz tryb mieszania tzn mieszanie
a tam zwykla, mnozenie i dodawanie jak bedzie cos innego niz zwykla to tez bedzie to wtopione.
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 12:38   

mam ustawione zwykła :cry: ,
może to chodzi o to w jaki sposób
corel traktuje ramki pobierane przez efekty Twórcze?

jak pisałam ja się dopiero uczę, chciałam sobie porobić jakieś proste rameczki i móc potem szybko używać przez efekty Twórcze, ale zaczynam wątpić czy to się da :-? , chyba mnie trochę to przerosło :roll:
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 12:47   

Corel ma wbudowane tez te gotowe ramki i jest ich tam dosc duzo, wiec mozna cos z gotowcow uzyc. A sprobuj uzyc ramki nie zielonej tylko czarnej tzn plik ctp w jednym kolorze czarnym, i zobacz jak to wychodzi....
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 13:13   

spróbuję, dzięki
zobaczę co wyjdzie

wiem, że ma gotowe, ale ja chciałabym też takie kolorowe mieć ;-)
właściwie ta jest tak przykładowo zrobiona, ale takie z clipartami
z motywami dziecięcymi, zabawkowymi, takie słodkie sobie porobiłam
i chyba przyjdzie mi je używać nakładając jeden obiekt na drugi, zamiast
przez twórcze
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 13:25   

Otworzylem te gotowce photo painta w programie i one sa wszystkie czarno-biale zapisane w skali szarosci. Wiec moze ten zielony jest traktowany jako popielaty i dlatego nie ma pelnego krycia.
pozdr.
 
 
Jagoda 
Bywalec
początkująca


Dołączyła: 25 Lut 2008
Posty: 20
Skąd: pod Warszawa
Wysłany: 23 Kwiecień 2008, 14:18   

możliwe :lol:
dziękuję ślicznie za pomoc :lol:

nie założyłam tego wątku to nie mogę Ci przyznać punktu za pomoc :oops: :-(
a bardzo bym chciała.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 15