Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Herb
Autor Wiadomość
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 5 Marzec 2013, 23:18   Herb

Witam!
Postanowiłem potrenować dzisiejszego popołudnia trochę i oto owoc tego dwu godzinnego treningu,
Herb zrobiony na podstawie jakiegoś herbu z internetu.
Proszę o opinie.

herb.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 801 raz(y) 1.22 MB

 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Marzec 2013, 23:36   

:shock: Dzieje się tyle, że wiem na czym wzrok zatrzymać. Kilka niedoróbek względem wyrównania obiektów względem siebie, ale ogólnie OK. Chociaż widzę, że cała ta flora trasowana była, hu? 8-) I to chyba z niezbyt wysokiej rozdzielczości obrazka? Poznaję to po mało płynnych krzywych i dużym stopniu złożoności. Jak człowiek sam rysuje, to króluje symetria, prostota i gładkie linie - tak ustawiła nas Natura. Ale pomysł godny wrzuty na własnego forumowego avatara ;-)
 
 
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 5 Marzec 2013, 23:48   

Tak jak pisalem to taki trejning, wiec nie chcialo mi sie rysowac tych lisci oliwki, wiec pierwsze lepsze zdjecie od wujka google bylo trasowane. A co do wyrównania to pewnie chodzi o lilijke, dopiero po uploadzie zauwazylem ten mankament.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Marzec 2013, 23:53   

Brawa za chęć dokształcania i samozaparcie. Ale tylko tyle. Herbu nie można "sobie" zrobić, herb się otrzymuje/nadaje - no chyba że chodziło Ci o jakąś próbę wizualizacji.
Ale wracając do tematu to nie wystarczy "strejsować" jakiegoś wzoru - trzeba takiej pracy nadać indywidualny charakter - nawet jeżeli jest ona robiona na podstawie czyjegoś pomysłu. Trzeba też mieć przemyślaną koncepcję - samo klikanie nie wystarczy. Od razu Ci powiem, że to właśnie jest najtrudniejsze...
Od strony technicznej: pomocne będzie zapoznanie się z rodzajami węzłów na krzywych (ostry, gładki, symetryczny itd.). Poczytaj też na temat dobierania kolorów - jest sporo poradników w necie, nie będę się powtarzał. Wyobraź też sobie ten "herb" na przykład na wizytówce, w wymiarach powiedzmy 2×2 centymetry...

W każdym razie nie rezygnuj - potencjał masz, wykorzystaj atuty :)
 
 
przemasok 
Początkujący


Wiek: 37
Dołączył: 17 Paź 2010
Posty: 8
Skąd: Toruń
Wysłany: 6 Marzec 2013, 13:17   

Ładniejszy byłby czarno-biały, te kolory są za bardzo jaskrawe. Pokarz projekt, który robiłeś na serio, a nie dla treningu ;-)

Z doświadczenia wiem, że wykreować coś od podstaw jest bardzo ciężko, a jak się już ma pomysł to najbardziej czasochłonne jest dopieszczanie szczegółów. W pewnych sytuacjach, kiedy robimy grafikę na szybko, to można coś strasować, a potem przerobić co nieco.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Marzec 2013, 13:50   

Jak łatwo (hehe, tak na prawdę to bardzo ciężko - może brakującym słowem jest "stosunkowo") wyrobić sobie umiejętność tworzenia od podstaw?

RYSUJ NA KARTKACH!

Pomyśl, czy zrobiłbyś coś takiego, jakbyś nie miał komputera? Zazwyczaj w szale tworzenia używa się wodotrysków itp. bo gdzieś się coś widziało albo ma się na kompie, albo strasuje się migiem i dorzuci... Niestety wtedy można zostać przytłoczonym całym projektem, który będzie się cechował niską aplikowalnością. Rysując na kartkach nie tylko projektujesz szybciej, bo usuwasz z równania dodatkowy składnik, który jest czynnikiem spowalniającym proces twórczy, ale także pozwala przelać pierwsze myśli, które wpadną do głowy. Rysuj, rysuj i jeszcze raz rysuj! Nie chodzi przecież o to, że masz zrobić arcydzieło. Chodzi o układ, rozkład, kontrast i ogólny zarys. Wtedy dopiero włącz komputer. Corel to tylko narzędzie do udoskonalania i dopieszczania projektów, a nie kreator projektów ;-)
 
 
suman 
Początkujący


Dołączyła: 16 Lip 2013
Posty: 1
Skąd: United States
Wysłany: 16 Lipiec 2013, 07:19   

Pierwsze uruchomienie programu i pierwsze logo :-)
Kolega z Wadowic, a próbuje nas chyba w maliny wysterować? :-)
Najważniejsze, że nie znalazł jeszcze żadnych błędów w programie :-)
Cześć.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Lipiec 2013, 08:07   

Nie wyjechałem, nie zmieniłem nicka, sprawdziłem, mam tę samą płeć co wczoraj, halucynacji i dywersji na razie nie wykluczam :-)
http://corel.wodip.opole....opic.php?t=7344

Malutki ma rację, to nie jest herb, co do tego w jaki sposób wchodzi się w posiadanie herbu, to się jednak nie zgodzę.
Króla nie ma, rodzina w spadku nie zostawiła, to jak powiedział baca zawiązując buta dżdżownicą, trzeba sobie jakoś w życiu radzić :-)
Jak kolega czuje potrzebę posiadania herbu, to jeśli stworzy go zgodnie z zasadami, to go będzie miał, tak jak np. nowo powstające miasta :-)
Mamy wspólnych przodków, to każdy bez wyjątku kogoś z herbem w rodzinie musi mieć :-)
Póki co trzeba się cieszyć, że syn marnotrawny po trzech latach wrócił.
Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :-)
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
  Wysłany: 16 Lipiec 2013, 10:07   

Jako ze moja rodzina ma herb Prus I, i kombinowałem ostatnio z logo naszej pracowni ( pracownia Plus) wrzucam moje dzielo (na razie sygnet). Ja maxymalnie uproscilem forme.

prus.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 470 raz(y) 31.28 KB

 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16 Lipiec 2013, 11:27   

nie lapie... :-P
uproscilem forme, nie chcialem zadnych ozdobnikow i "esow-floresow", natomiast kombinuje caly czas! :D
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 16 Lipiec 2013, 19:31   

Zastanawiałem się tylko czemu ma służyć ta dziwna perspektywa? :-)
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 09:14   

dziwna perspektywa mowisz...
zamyslem bylo zeby herb dodatkowo ukladal sie w litere J, i wspomniana perspektywa chcialem dodac dynamiki.
uwazasz ze to zly pomysl?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 10:12   

Mnie się ten herb (czy raczej jego wizualna wariacja) julo podoba :-D Chociaż pierwsze skojarzenie miałem z programem typu Internet Security albo Firewall, - ale to pewno przez kolory. Albo chyba raczej styl. Tak, styl. Taki "ikonkowy", ale ja takie lubię. Brawo!
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 17 Lipiec 2013, 17:52   

Moim zdaniem to zły pomysł. Może dlatego, że czytam od lewej do prawej? :-)
Obawiam się, że J o które Ci chodziło, niewielu zauważy?
Ja się na tym nie znam, tak że się za bardzo moimi uwagami nie przejmuj :-)
Nie mam nic do tej przestrzennej wariacji, ale nie w tę stronę, takie było moje pierwsze odczucie jak spojrzałem na Twój rysunek.
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18 Lipiec 2013, 13:23   

a wiec tak, ja caly czas cos kombinuje z tym logo, mam rowniez wersje w innej perspektywie, takze chetnie wyslucham opinii kolegow po fachu.
Moje zalozenie bylo takie jak napisal Shame, czyli logo w stylu ikony, ktore bedzie mozna umieszczac np na projektach. W kwestii kolorow rowniez nie jest to ostateczne wersja. Mam swoja wizje, ale chetnie skonsultuje sie z Wami.
wracajac do tematu mam jeszcze jeden projekt okladki plyty cd w ktorym wykorzystalem herb. Tarcza i elementy ozdobne tzw. labry sa wzorowane na tradycyjnych herbach.
pzdr!

rufuz_to_po_pierwsze.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 432 raz(y) 49.25 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: