Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Corel Draw X5 Graphics Suite BOX PL - opinie
Autor Wiadomość
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 10:50   Corel Draw X5 Graphics Suite BOX PL - opinie

Witam!
Chciałbym poznać opinie użytkowników na temat X5.
Obecnie używam 12 i wiele "kwiatków" wyszło po drodze, które skutecznie utrudniają pracę.
Jak jest z X5? udana wersja?
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 11:24   

X5 nie odbiega w żadną stronę od innych wersji. Żeby móc normalnie pracować musisz mieć zainstalowane wszystkie łaty i paczki serwisowe. Najbardziej wkurzającym bugiem, prawdopodobnie związanym z konfiguracją / modelem karty graficznej jest skakanie tekstu akapitowego. Tekst edytowany jest przesunięty na ekranie o kilkanaście pikseli, więc kursor wypada w połowie litery i nie wiadomo gdzie naprawdę jest. Ciekawa jestem czy ktoś jeszcze doświadczył tej funkcjonalności. Poza tym klikniecie prawym klawiszem przyciętej mapy bitowej wywraca program...
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 14:01   

Bardzo dobra wersja, stabilna, świetne zarządzanie kolorem, bardzo dobrze też współpracuje z Windows 7 zarówno 32- jak i 64-bitowym.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 15:13   

Co do stabilności to ciężko mi mówić, gdyż nie mam jej na stałe, a Bogusia i Malutki pewno wiedzą lepiej, bo na niej działają na co dzień. Jednak z moich wrażeń mogę jedynie powiedzieć, że właściwie wersje od 12 do X5 niewiele się różnią względem funkcjonalności i ergonomii. Oczywiście załatali sporo, ale też i kilka buraków narobili nowych, tylko w innym miejscu (czasem w czymś, co wcześniej działało, - Bogusia chyba się zgodzi, prawda? ;-) ), ale w zasadzie wszystko jest tam gdzie było i tylko ikonki narzędzi lekko odpicowali. I jeśli chodzi o te ikonki, dockery itp. to nie będziesz miał problemu z odnalezieniem się. Dopiero od X6 poszli dalej i tam już układ się zmienił, co zmusza do chwilowej ponownej nauki "workspace'a" - co moim zdaniem jest na plus i wg mnie w X6 pracuje się przyjemniej niż w X5, no ale wiadomo - fundusze :-/
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 15:37   

Bogusia się zgadza. Ale Bogusia jest dziwna, bo woli poznać minusy, błędy i wypaczenia programu. To co pisze Malutki, to — bez obrazy — według mnie żarty. Program jest dobry, bo robi to, co do niego należy? To tak jakby chwalić określony model lodówki "bardzo dobra, świetnie chłodzi i cicho chodzi"...

Z drugiej strony informacja, że akurat ta wersja coś robi dobrze, to pożyteczna informacja.
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 16:00   

czyli podsumowujac, nie jest zle! :D
o 12 uslyszalem ze jest to najgorsza wersja, wiec teraz wolalem sie zapytac.

jeszcze jedno pytanie, mocno obciaza komputer? bedzie widoczna roznica w stosunku do 12? bo slyszalem ze muli...
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 16:09   

Corel ma wbudowany spowalniacz. Nie ma jeszcze na świecie komputera, na którym Corel by śmigał. Ale nie jest tragicznie, nie zauważyłam, żeby specjalnie mulił. Choć przy dłuższym tekście akapitowym, zwłaszcza schowanym, zamiana określonych znaków potrafi chwilę trwać. Co ciekawe przyspiesza po wciśnięciu klawisza Tab. Nie wiem, może się myślę, ale wydaje mi się, że X5 nie obsługuje wielu procesorów i nie potrafi korzystać z RAM-u. Tak samo zachowywała się dziewiątka na komputerze z 64 MB RAMu jak X5 na komputerze z 64 GB.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 17:09   

Bogumila M. napisał/a:
To co pisze Malutki, to — bez obrazy — według mnie żarty. Program jest dobry, bo robi to, co do niego należy?

Nie obrażam się ;)
Ale co ma niby jeszcze robić?
Wirusy skanować? Podatki obliczać? Kierowców prowadzić do celu?
X5 robi to co do niego należy - i robi to dobrze! Koniec, kropka.
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 17:23   

On nie musi niczego jeszcze robić, poza tym, do czego jest przeznaczony. Niestety, jest parę rzeczy, których dobrze nie robi. Wystarczy przeczesać to forum, by się o tym przekonać. U mnie na przykład zeruje ustawienia duplikowania. Być może dlatego, że uparłam się, by umieszczał duplikat w odległości 0,1 mm, a to jest zbyt mało dla tak rozbudowanego programu, zaś dziesiąte części milimetra, które widnieją w okienku są tam dla picu.
 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 5 Wrzesień 2013, 21:30   

X5 lepsze od 12 i od X4 - moje zdanie (innych wersji nie używałem)
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrzesień 2013, 15:30   

X5 potwierdza znana od dawna zasadę, że parzyste wersje, to porażka. X6 to krok wstecz, przynajmniej jeśli chodzi o tekst.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 13:23   

Używałem 8 przez 8 albo 9 lat i nie miałem z nią żadnych problemów. 12 potrafi mnie od czasu do czasu wkurzyć, podobnie jak X3, choć to wydanie, znacznie rzadziej.
Zależy do czego się programu używa, jak ktoś używa go do pisania, to będzie miał problemy w każdej wersji, bo Corel z tekstem ma problemy od urodzenia i kiedy będzie umierał, dalej będzie je miał.
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 14:27   

Czy mógłbyś w takim razie zrobić listę i przypiąć na górze forum do czego należy Corela używać? Bo już wiemy, że nie należy do pisania. Gdzieś indziej była mowa o tym, że nie służy do pracy z mapami bitowymi. Tylko bądź ostrożny, żeby nie wyszło, że do niczego się nie nadaje.

Myślę, że nie od rzeczy byłoby także wprowadzenie działu, w którym użytkownicy wyrażali by swą wdzięczność. Np. "Dziś w ciągu pięciu godzin pracy Corel wywrócił się tylko dwa razy." Albo "Mimo, iż Corel nie służy do pisania udało mi się napisać trzy zdania". W ostateczności "Łubu dubu, łubu dubu niech żyje Corel z Kanady."
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 15:12   

Dobrze, że tu jesteś Bogumiło.
Gdyby nie Twoje posty to bym nie wiedział, że Corel wysypuje się co chwilę, cokolwiek zrobi to źle i służy "do niczego" :-D .
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 16:24   

chezare napisał/a:
Dobrze, że tu jesteś Bogumiło.
Gdyby nie Twoje posty to bym nie wiedział, że Corel wysypuje się co chwilę, cokolwiek zrobi to źle i służy "do niczego" :-D .
Rozumiem, że powinnam się uśmiać do rozpuku przeczytawszy omówienie mojego wpisu? Dlaczego jednak umniejszasz rolę innych? Corel na przykład nie służy do pisania, a Ty nie chwalisz się, że gdyby nie Chezare to byś o tym nie wiedział. Nie służy także do składania książeczek czy kilkustronicowych folderów reklamowych. Szkoda mi czasu na szukanie informacji dzięki komu już to wiesz. Sam poszukaj. Przy okazji dowiesz się jakie programy do tego służą.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 16:45   

Bogumila M. napisał/a:
yślę, że nie od rzeczy byłoby także wprowadzenie działu, w którym użytkownicy wyrażali by swą wdzięczność. Np. "Dziś w ciągu pięciu godzin pracy Corel wywrócił się tylko dwa razy." Albo "Mimo, iż Corel nie służy do pisania udało mi się napisać trzy zdania". W ostateczności "Łubu dubu, łubu dubu niech żyje Corel z Kanady."


To jest pomysł wprost genialny. Ale żeby nie skończyło się na gadaniu (jak zwykle), to przeszedłem do wprost do czynów: http://corel.wodip.opole....p?p=46066#46066

Nie ma na co czekać. Szkoda marnować dobre pomysły.
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 17:45   

tegraf napisał/a:
To jest pomysł wprost genialny.

tegraf napisał/a:
Myślę, że pomysł jest taki sobie, ale proponuję poddać pod głosowanie.
Ja jestem przeciw
To dowodzi, że zawsze najpierw należy pomyśleć.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 18:41   

Bogumila M. napisał/a:
To dowodzi, że zawsze najpierw należy pomyśleć.


Bo to pomysł jest genialny, ale dodatni ujemnie... Albo jakoś podobnie.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 19:19   

Pozwolę sobie sprostować.
Nie mam nic wspólnego z tekstem "Dobrze, że tu jesteś Bogumiło" i w związku z tym pomysł utworzenia nowego działu uważam za wyjątkowo udany :-)
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 19:39   

A owszem. Dodałam cytat jak już napisałam tekst, na wszelki wypadek, bo czasem coś się gdzieś zapodziewa, gubi lub zmienia. No i zamiast Malutkiego jako autora wpisałam Ciebie. Ale z tekstu, w którym upomniałam się o Ciebie jednoznacznie wynika, że to nie Ty jesteś autorem cytatu. Tak czy owak przepraszam za włożenie Ci w usta słów, których nie wypowiedziałeś.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 21:59   

Bogumila M. napisał/a:
Nie służy także do składania książeczek czy kilkustronicowych folderów reklamowych.

I tu się mylisz - mam takich pozycji na swoim koncie KILKASET! Mimo tego, że mam ID i PageMakera, wolę to robić w Draw - jest mi naprawdę łatwiej i bardziej komfortowo. Ale jeżeli Ty kupiłaś Corela, żeby robić w nim tylko niezbyt skomplikowane wizytówki - Twoje prawo. Możesz go zresztą trzymać na półce bez instalowania - też Twoje prawo...
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 22:08   

Dziękuję. Znam swoje prawa. Miło mi, że postanowiłeś także i Ty powkładać mi w usta słowa, których nie wypowiadałam. Następne zdanie brzmi "Szkoda mi czasu na szukanie informacji dzięki komu już to wiesz." Taka mała manipulacyjka. Chylę czoła.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 23:01   

Bogumila M. napisał/a:
Miło mi, że postanowiłeś także i Ty powkładać mi w usta słowa, których nie wypowiadałam.
Nie rozumiem. Przecież to Ty to napisałaś - jest to kilka postów powyżej.
 
 
Bogumila M.
[Usunięty]

Wysłany: 7 Wrzesień 2013, 23:50   

Napisałam że to nie moje słowa, ale masz prawo sądzić, że moje. I oczywiście masz pełne prawo nie rozumieć.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 8 Wrzesień 2013, 07:06   

Trzymając się konwencji Tegrafa, to by było jakoś tak:
jest dobrze, ale nie beznadziejnie :-)
Zanim wyjdzie na to, że to moja wina, to od razu powiem, że ja nigdy nie twierdziłem, że w Corelu nie da się złożyć książki. :-)
Milion razy używałem narzędzia spod klawisza F8, a w drodze eksperymentu, który niedawno tutaj przeprowadziłem przy okazji innego tematu, udało mi się bez problemu utworzyć w jednym dokumencie 14 tys. stron, ale moim zdaniem używanie Corela czy Ilustratora do takich celów jest marnym pomysłem.
Malutki mówisz, że masz na swoim koncie setki takich realizacji, a ja się z pewną taką nieśmiałością zapytam, jakiej jakości jest książka złożona w Corelu?
Że się da przeczytać, nie wątpię :-)
Pytam całkiem poważnie, bo się na tym nie znam i nie odróżniam 8 rodzajów spacji i mam dosyć blade pojęcie o zasadach jakie przy takiej robocie obowiązują.
Chciałbym poznać zdanie kogoś kto tę sztukę i wiedzę, opanował.
CorelDRAW? :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12