Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logokonkurs - Muzeum Pamięci Sybiru
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Luty 2013, 20:59   Logokonkurs - Muzeum Pamięci Sybiru

Witam wszystkich, wybaczcie, że od 3 dni się nie odzywałem, ale dopiero dziś wróciłem ze szpitala z wycięcia migdałków (kto przechodził to w tak zaawansowanym (jak na tego typu procedury) wieku jak ja, to wie co to znaczy) i nadal nie jestem w stanie przełknąć śliny bez dwóch ketonali forte :cry:

Jednakże, przed pójściem do szpitala zaintrygowała mnie wiadomość od tegraf'a na temat konkursu organizowanego przez Muzeum Wojska w Białymstoku – Organizatora Muzeum Pamięci Sybiru na logo dla tej właśnie inicjatywy.

Powiem Wam, że chciałem pierwszy raz podejść do tego jak należy, czyli wybadaniem tematu, przygotowaniem briefa, mind-mappingiem i projektowaniem przy użyciu kartki i ołówka. Nie posiadam bowiem ani laptoka ani srajfona zdolnego do takich eskapad. Pomyślałem, że skoro i tak mam tak spędzić 3 dni z czego może w 1 będę umierał, to pozostałe 2 dni mogę poświęcić na design. Po zagryzmoleniu 5 stron w skoroszycie doszedłem do tego, co chciałbym Wam przedstawić.

Tym razem każdy element czy kreska w projekcie ma swoje uzasadnienie, a nie jest, wybaczcie moją łacinę, z dupy.

obraz i opis usunięty do czasu zakończenia konkursu (za celną uwagą kolegi tegrafa)

Podejrzewam teraz, że wdepczecie mnie w błoto za takie dyrdymały i filozofowanie, ale sporo poczytałem o nie jednym logo designerze i wziąłem sobie do serca ich rady, w kwestii tworzenia przemyślanych logo.
Ostatnio zmieniony przez Shame 7 Luty 2013, 09:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 6 Luty 2013, 21:31   

Schowaj do szuflady, nie oglądaj przez 3 dni, potem obejrzyj ponownie - i ślij.
Trzymam kciuki.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 6 Luty 2013, 22:09   

:shock: zaaaaaajeeeeeebiste!!!!!!!szacun kolego,baaardzo mi się podoba!!!!!!
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 6 Luty 2013, 23:42   

zdecydowany pewniak do finału ;-) powodzenia
 
 
Sponsi 
Profesjonalista


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 26 Lis 2007
Posty: 482
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Luty 2013, 07:32   

Minimalnie za mały ludzik, może być problem przy skalowaniu IMO.
A tak to bomba. A... i te wystające kreski to nie wiem, czy mają sens, bo one znikają mocno, również przy skalowaniu będą tak minimalne, że niewidoczne.
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Luty 2013, 08:05   

Shame, już pooglądaliśmy. Jest dobrze.
Do czasu zakończenia konkursu, radzę - usuń swój wpis.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 7 Luty 2013, 09:50   

Dziękuję za feedback, chłopaki. Bardzo mi na nim zależało, z uwagi na to, o czym pisałem już kiedyś - że konkursy są po ch...olerę, bo nie wiesz, czy chociaż byłeś blisko, czy zupełna kula w płot.

tegraf, mówisz, że mogą zdarzyć się amatorzy plagiatów? No dobrze, zostawię topic, usunę tylko grafę i opis. Jak konkurs dobiegnie końca, to przywrócę ;-)

@sponsi - próbowałem robić bez tych "szpiców" i całość traciła na dynamice, robił się z tego tylko czarny klocek. A postać? Miałem też wersje z większą, ale jakoś wtedy proporcje nie były zachowane. Nawet jeśli zmieni się tylko w pionową kreseczkę (przy pomniejszeniu), to i tak będzie symbolizowało postać, byleby było widać przerwę w ramce dokoła niej.
Ostatnio zmieniony przez Shame 7 Luty 2013, 10:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 7 Luty 2013, 09:59   

Shame napisał/a:
Mówisz, że mogą zdarzyć się amatorzy plagiatów?


To też. Chociaż poważny konkursowicz raczej nie będzie się tak podkładał, ale oprócz poważnych zapewne są też mniej poważni.

Bardziej mi chodzi o to (choć nie czytałem dokładnie regulaminu), żeby nikt nie zarzucił, że opublikowałeś gdzieś projekt wcześniej, przed wysłaniem na konkurs.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 7 Luty 2013, 10:41   

Cholera nie zdążyłem zobaczyć ;/
Teraz mnie tylko ciekawość będzie zżerać.

Ps. Zdrowiej chłopie ;)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Luty 2013, 15:16   

No to już wiemy co i jak ;]
Z chęcią bym zobaczył propozycje innych uczestników.

http://stgu.pl/konkurs-na...u-sybir-com-pl/
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Luty 2013, 15:34   

Kurcze, ja wiem, że "simplicity is the key", ale bez przesady! Następnym razem zrobię jedną czarną pionową kreskę i wyślę! A czcionka jest tak, której sam użyłem w moim projekcie :cry:

Najgorsze jest to, że absolutnie jakoś nie czuje tego zwycięskiego loga. Zupełnie nie czaję:
Cytat:
Zwycięskie logo cechuje prostota i syntetyczna forma.

Tutaj się zgodzę, ale:
Cytat:
Autor umiejętnie uchwycił założenia konkursu.

oraz
Cytat:
Nowoczesność i czytelny przekaz tego projektu

Przeczytałem briefa tego muzeum wiele razy i nadal nie rozumiem :shock: Żeby zobaczyć tam coś więcej niż 2 linie, musiałem przeczytać wyjaśnienie tego loga - torowisko - to ma być "czytelny" przekaz? Przynajmniej wygrał projektant znany, który robił już dla innych muzeów :-o Wiem, wiem, przemawia przeze mnie zawiść, ale raz na kiedyś moge sobie pozwolić :mrgreen:

Eh, szkoda, szkoda, szkoda. Ale teraz przynajmniej mogę wrzucić je tutaj ;-) Jak wrócę do chaty, to zrobię.
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 44
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 28 Luty 2013, 15:42   

Cholera żeby tylko zupa nie była za słona ;)

Jak dla mnie logo zbyt filozoficzne...
I z góry było jasne kto spije śmietankę.
 
 
yano57 
Bywalec
yano57


Wersja CorelDRAW: 9 i X4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Luty 2013, 15:56   

Na nagrodę nie liczyłem, chociaż zawsze gdzieś tam w duszy „a m może”.
To mój pierwszy konkurs i dla mnie się liczyło „aby zacząć”. Mój projekt był taki:
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Luty 2013, 20:05   

Yano - bardzo dobry warsztat. Widzę, że podobnie jak zwycięzca poszedłeś w tory - twoje przynajmniej rozpoznaję ;-) Jeśli nie miał byś nic przeciwko, to na twoim miejscu zamieniłbym szary na biały, zostawiając jako jedyny kolor czerwony i czarny oraz zmienił typografię, gdyż jakoś Arialem pachnie, a to niezbyt dobra czcionka na logotyp. Ale torowisko jest PIERWSZA KLASA - gratuluję pomysłu.
 
 
yano57 
Bywalec
yano57


Wersja CorelDRAW: 9 i X4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 28 Luty 2013, 20:49   

Dziękuję za ocenę.
Podkłady to krzyże i miały nawiązywać do tego: „…Przysłowie mówi, że pod każdym podkładem kolejowym na drodze do Workuty leży jeden człowiek.”
Natomiast napis totalnie spieprzyłem, dziś to widzę, ale nigdy do żadnego konkursu nie startowałem. Dopiero tu o takich się dowidziałem i chciałem spróbować (zaczyna mi się to podobać). Chciałem wysłać jak najszybciej, teraz widzę, że zasada jest inna - wysyłać na końcu.
A tak na marginesie, poniekąd dzięki temu forum „wróciłem do grafiki”.
Pozdrawiam
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 28 Luty 2013, 23:19   

Poniżej cytat z mojego zgłoszenia, opowiadający o projekcie:
Cytat:
Podczas przygotować do stworzenia projektu pragnąłem oprzeć się na jednym kluczowym aspekcie, który jest jednym z fundamentów rzeczonego muzeum, czyli Drodze Człowieka. Nie tylko tej fizycznej, opowiadającej o zesłaniach, wycieńczeniu, rozłące, tragedii, śmierci, ale także tej duchowej, niosącej ze sobą przemiany. Drodze, na końcu której człowiek zauważa, że jest kimś innym, odmiennym, od tej osoby, która w tę podróż wyruszyła. Zesłania nie były przecież jedynie wymiarem kary fizycznej, gdyż represje mogły przybrać (i czasem przybierały) przecież postać kary śmierci. Chodziło również o złamanie ducha narodu, wykończenie go psychicznie i duchowo przez odebranie nadziei na zachowanie własnej tożsamości, której głównymi orędownikami byli ludzie światli, przywódcy, ludzie nauki, działacze - elita narodu. Bez nich, masy miały zatracić się w rozpaczy i tęsknocie, nie myśląc o oporze i rewolucji.

Dlatego, przedstawiona na moim projekcie Droga, mająca wyraz w niknącej za kolejnymi pagórkami ścieżce, jest podstawą idei stojącej za realizacją. Ścieżka układa się w kształt litery "S", jako wyraz bezpośredniego nawiązania do Syberii. Na ścieżce stoi postać - sylwetka - która, w zależności od punktu widzenia, znajduje się u kresu i początku wędrówki. Symbolizuje to zesłania - wydarzenia tragiczne i deprymujące - i powroty - radość i koniec tęsknoty. Ramka okalająca drogę reprezentuje zamknięcie, więzienie, jakim był Sybir, jednak jak widać, ramka jest przerwana na górze, wokół postaci - postać ta nie dała się całkowicie zamknąć i umysłem nadal pozostała wolna.

Czarno-białą stylistykę projektu wybrałem ze względu na obraz, jaki ma się przed oczyma, gdy przywołuje się Syberię - bezkresne śnieżne pustkowia, przerywane jedynie czarnymi kikutami drzew i krzewów.


W załączniku PDF z różnymi opcjami

 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 1 Marzec 2013, 00:09   

zaraz moment,czy chcecie powiedzeć że konkurs wygrały te dwie kreski ? ten wydłóżony znak równa się i napis?,hym,no to trza mieć naprawde nieprawdopodobną wyobraźnie żeby to kojażyć z sybirem,szkoda że wogle jedna kreska nie wygrała,naprawde uważam że zwycięzca sie zagalopował powinien zrobić jedną :lol: .nie no porażka moim zdaniem :-o
 
 
iraslbn 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Cze 2011
Posty: 42
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Marzec 2013, 17:12   

No i ja także, nie rozumiem organizatorów dlaczego wybierają "takie" logo.
Widać, że autor się nie przepracował. A może zwycięstwo leży w prostocie.
Dodam, że nie mała pula za zwycięstwo.
Gratuluję i tak Shame nagrody Nazwa i logotyp dla konceptu gastronomicznego, sorki za offtop.
 
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 37
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 18 Październik 2013, 09:28   

A propos Muzeum Pamięci Sybiru, to dwie kreski są już niemodne :)

http://www.wirtualnemedia...ca-centralnego#

:lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13