Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Błędy w zapisie, formatowaniu. W złych miejscach elementy.
Autor Wiadomość
aida
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Październik 2014, 23:27   Błędy w zapisie, formatowaniu. W złych miejscach elementy.

Otóż problem jest taki, że po zapisie, czy przy formatowaniu go to pdf cokolwiek zrobię jedna z linii ląduje w innym miejscu.
Czyli zapiszę elegancko projekt i wszystko jest jak ja bym chciała. Po czym otwieram go ponownie linia jest na środku zamiast w miejscu w której ją umieściłam. cry
to samo gdy sobie plik formatuję do pdf. Pdf już też jest źle.

W użyciu obecnie corel draw 7.

PS. Przy okazji ktoś mógłby mi przypomnieć czy w corelu była możliwa jak w adobie scalenie elementów by były nieruchome całkowicie. Scalenie nie spawanie nie grupowanie.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 14 Październik 2014, 00:47   

Jeśli masz na myśli blokowanie obiektów, to raczej Illustrator nie był tu pierwszy:

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Październik 2014, 11:23   

Myślałem, że tylko ja w muzeum robię? :-)
Aida, skąd wiesz że zapisało się dobrze, jak po otwarciu jest źle?
Tego Twojego problemu nie da się w taki sposób rozwiązać, to nie jest zgaduj zgadula.
Podeślij ten feralny dokumenty, albo jego fragment z którym jest kłopot, może wtedy coś się wymyśli.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Październik 2014, 11:37   

Cytat:

Myślałem, że tylko ja w muzeum robię?

Może to X7 ?
 
 
aida
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Łódź
Wysłany: 14 Październik 2014, 21:26   

tak, tak x7
co do blokowania nie poskutkowało, jak na szybko rano patrzyłam.
ale cóż poszłam starą metodą, a że błędy robiły proste elementy to je usunęłam i wykonałam nowe.
aczkolwiek byłoby fajnie wiedzieć co poszło nie tak ;/ podobny kłopot teraz mam z barwami ;p
co do czy wiem czy poszedł dobrze zapis, nie wiem. mówiłam w zasadzie co robiłam i co moje oczy widziały..
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Październik 2014, 21:41   

aida napisał/a:
podobny kłopot teraz mam z barwami

Sprawdź - Zarządzanie kolorami.
corel.gif
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 14 Październik 2014, 22:31   

Restauro, nie ta wersja Corela.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Październik 2014, 08:03   

Artur Miernik napisał/a:
nie ta wersja Corela

Czyżby coś się zmieniło w nowej wersji?
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Październik 2014, 14:16   

Od piętnastki, jest adobosko, czyli mniej intuicyjnie, ale za to możliwości są większe:



Ciekawsze są jednak silniki!
Teraz wreszcie Microsoft ICM CMM działa poprawnie we wszystkich hierarchach traktowania barwy (obie kolorymetryczne, wrażeniowa i nasyceniowa). Mamy też otwarto-źródłowy LCMS (ten sam, co w Linuksie) oraz Microsoft WCS:


Niestety Corel 16, przynajmniej u mnie nie wykrywa algorytmu od Adobe (Adobe CMM), mimo, że mam zainstalowany ten silnik. Corel 14 wykrywał go.

Tym samym, Corel od piętnastki, definitywnie pożegnał się z silnikiem od Kodaka. Poza tym,zdaje się, że przeliczanie barw między profilami może odbywać się z pośrednictwem przestrzeni LAB, a nie jak to było dotąd jakiegoś podzbioru RGB.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Październik 2014, 16:28   

Artur Miernik napisał/a:
piętnastki,

Przez miesiąc testowałem a dokładnie przejrzałem X7 jednak nie doszedłem aż tak daleko. Ciągle się zastanawiam czy warto uaktualnić do najnowszej wersji . Mam X4 i później będzie mnie to kosztowało więcej niż 190 USD .Kto wie jak nowe systemy będą trawić mojego dinozaura ?
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Październik 2014, 18:38   

Hmm…

Corel Czternastka
Cóż, czternastka, to ostatnie wydanie poprzedniej, jak dla mnie — trzeciej, generacji Corela. Bardzo dobrze wspominam czternastkę, świetnie mi się w niej pracowało.
Nowsza seria, już choćby z powodu wyświetlania zbędnych elementów podczas kadrowania, już nie jest taka szybka.
Jak już pisałem wyżej, XIV współpracuje z silnikiem Adobe CMM, co jest niewątpliwym atutem. Natomiast wadą tego rozwiązania jest częściowa niekompatybilność* plików Corela powstałych z użyciem adoboskiego silnika, z tymi stanowiskami pracy, które nie mają zainstalowanego Adobe CMM, lub brakuje im odpowiednich profili barw.

Corel Piętnastka
Niby ciekawa wersja, ale nie przepadam za nią. Po pierwszych zachwytach, opadły mi ręce. Choćby z tego powodu, że programiści, zmieniając całe sterowanie barwą, zgubili gdzieś po drodze różnicę w wyświetlaniu czerni podbitej składowymi, z tą czystą: c0, m0, y0, k100. Obie wyświetlane są tak samo. Dla mnie już ta cecha dyskwalifikuje. A tu jeszcze dochodzą kłopoty z obsługą tekstu, na przykład niektórych fontów ze stajni Adobe**. Piętnastkę jednak odradzam.

Corel Szesnastka
Szesnastka, to długo rozwijana i dopieszczana wersja — doczekała się bodaj czterech pakietów serwisowych. Nie załatali wszystkiego, ale… prawie wszystko i moim zdaniem działa dobrze. Chwalę ja sobie. Do wolniejszej pracy niż w XIV z trudem, ale przywykłem.
Powiedzmy, że jest to porządnie poprawiona piętnastka, z grubsza w takim stopniu, w jakim czternasta była ulepszeniem dwunastki.
Jest w tym wszystkim jeden drobny feler, ale do zniesienia. Otóż, wydaje mi się, że wersja 32-bitowa działa nieco inaczej niż 64-bitowa. Jakoś inaczej liczy interlinię, o ile jest inna niż 100%.

Corel Siedemnastka
Co do siedemnastki, nie napiszę Ci, że warto, bo mimo szczerych chęci wciąż nie miałem możliwości jej poznać.

_________
* — czasem takich plików nie da się otworzyć, bo wywalają Corela. Trzeba wówczas zainstalować Adobe CMM i wrzucić stosowne profile ICC/ICM, do systemu.
** — miałem duże problemy ze światłami w Myriadzie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Październik 2014, 19:13   

Artur Miernik napisał/a:
wciąż nie miałem możliwości jej poznać.

Corel Osiemnastka
Jeszcze cicho , więc mam trochę czasu.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 15 Październik 2014, 19:39   

Znalazłem jeszcze :
" Domyślne ustawienia zarządzania kolorami na poziomie aplikacji i dokumentu w pakiecie CorelDRAW X6.2"



http://www.coreldraw.com/...s/14700010.html
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.15 sekundy. Zapytań do SQL: 13