Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktywacja Corel X5 bez plyty
Autor Wiadomość
Raptor26
Początkujący
Raptor


Wersja CorelDRAW: x3
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Październik 2014, 23:19   Aktywacja Corel X5 bez plyty

Witam!
Mam następujący problem. Mam Corela X3 tylko bez płyty ale z kluczem.
Sciagnelem triala i wpisalem ten klucz ale nie moge zrobic aktywacji.
Za kilka dni trial wygasnie . Co mam zrobic.

Pomocy
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Październik 2014, 00:00   

DLACZEGO nie możesz aktywować programu?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Październik 2014, 09:59   

Być może dlatego, że trial ma fizycznie wyłączone pewne opcje, np. drukowania, eksportowania być może również aktywacja nie została przewidziana.
Przy okazji, zainstalowałem wczoraj triala X5, miałem zamiar wykorzystać go przez chwilę do niecnych celów. Z powodów o których napisałem wyżej nie zrobiłem tego i oczywiście odinstalowałem łobuza. Niestety zostałem ukarany, diabli wzięli np. skojarzenia, klikam bitmapę w DRAW, otwierał się Photo-Paint, teraz też otwiera się Paint ale bez Photo :-)
Nie wiem co jeszcze diabli wzięli?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Październik 2014, 16:35   

Klucze do oprogramowania są zgodne jedynie do wersji, do której klucz był wydany. I to nie tylko w sensie czy X3, czy X5, tylko może chodzić nawet o tzw. build. W praktyce jest tak, że musiałbyś zessać triala w wersji takiej, w jakiej był dostępny kiedy kupowałeś program z płytą. Mnie oświecili na ten temat panowie z microsoftowskiego helpa. Tam akurat była sprawa Windowsa - miałem klucz do WinXP Pro, ale do jego wczesnej wersji. A na necie już do zessania były tylko i wyłącznie wersje z co najmniej SP1, ale zazwyczaj SP2. Co ciekawe, klucze nie działają wstecz - klucz użyty w trialu WinXP SP1 i WinXP SP2 nie zadziałał, ale przy WinXP (bez service packów) już tak. Podejrzewam, że z Corelem jest podobnie. W końcu X3 wyszedł w 2006 roku, a to szmat czasu.
 
 
Raptor26
Początkujący
Raptor


Wersja CorelDRAW: x3
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Październik 2014, 21:32   

To powiedzcie mi co mam zrobić. Gdzie dzwonić. Na stronie Corela jest kontakt do Wrocławia ale tylko na zakup oprogramowania. Nie ma żadnej infolinii jak w Microszofcie ??
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Październik 2014, 23:02   

Cóż, prawdę mówiąc poszukałbym na torrentach starej wersji X3. I żeby było jasne, nie wiem do końca jak to jest u Kanadyjczyków, ale np. Microshit ma taką politykę, że jeśli tylko masz klucz oryginalny i holograficzną naklejkę na obudowie od kompa, to możesz zasysać Windowsa choćby i z Chomika czy jakiegoś P2P. Dla nich to nie istotne - masz oryginalny klucz to znaczy, że kupiłeś kiedyś ten soft i masz do niego prawo, niezależnie, skąd fizycznie masz instalkę. Problem polega na tym, że na torrentach "starocie" są praktycznie nieosiągalne, zwłaszcza aplikacje, których wychodzą coraz to nowsze wersje. Alternatywą jest popytanie wśród znajomych i samą instalkę z okresu mniej więcej Twojego zakupu tego softu. Niech ci ktoś zripuje płytę i prześle. W końcu nie potrzebujesz czyjegoś klucza - masz swój. Chodzi tylko o instalkę.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 20 Październik 2014, 23:36   

Shame napisał/a:
/.../ że kupiłeś kiedyś ten soft i masz do niego prawo, niezależnie, skąd fizycznie masz instalkę /.../

Niestety, nie do końca prawda. Pytałem DLACZEGO nie z czystej ciekawości, ale żeby zobaczyć jaki komunikat się pokazuje. Bo jeżeli informuje, że produkt został już aktywowany to koniec i kropka. Sam mam na półce oryginalne pudełko z X5 w środku, fakturę na zakup i wszystkie możliwe papiery a okazało się, że nie mogę używać tego właśnie zakupionego oryginału, bo ktoś już kiedyś tam wpisał numer, który jest przypisany do niego.
Trochę pisałem o tym w ::tej dyskusji::, ale poczytać sobie można tylko z ciekawości (mimo wszystko ciekawy wątek), bo takie szaraczki jak my to i tak wyżej dup* nie podskoczą...
happy
 
 
Raptor26
Początkujący
Raptor


Wersja CorelDRAW: x3
Dołączył: 19 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Poznań
Wysłany: 3 Listopad 2014, 16:16   

Zakupilem usluge i nic nadal nie moge nic zrobic. Moze mnie ktos oswiecic co mam dalej robic. Wpisuje numer z zamowienia pomocy technicznej i ani nie moge pytania do supportu wyslac ani nie dziala ten numer jako kod aktywacji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 13