Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeźroczystość w X7
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:04   Przeźroczystość w X7

O co chodzi z narzędziem tworzenia przeźroczystości w wersji X7? Nie rozumiem go już kompletnie. Dodali jakąś jego "drugą część" z kulką na końcu. Co tym rusze to powstaje losowy efekt. Raz ucina mi pół obrazka, innym razem odskakuje na odległość gdy tylko puszcze ten koniec. Nie rozumiem jakie ma on zadanie.

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:06   

Nie mam X7 , ale może sprawdź w Pomocy. Możliwe że są jakieś ustawienia .
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:25   

moze moderatorzy utworzyli by subforum o x7 bo to naprawde zaczyna być infantylne,temat rozbija sie o dlaczego np w7 nie mozna zrobić z interfeisu usera ikonn w8 i dlaczego gdy sie zrobi ikony nie sa toolbatowe??? no bez sensu?? nie uważacie??? przta czemu przezroczystosc w x7 dziala tak jak dziala to pewnie sami tworcy nie wiedza ,poprostu tak im wyszlo :-)
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Listopad 2014, 18:48   

Nie ma sensu , zaraz będzie już X8 ,a może X10 ?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Listopad 2014, 21:08   

Te wektory przezroczystości działają podobnie jak w starszych wersjach, tylko ten drugi, dodany w X7 operuje kształtem np. przezroczystości (ale przy wypełnieniu tonalnym tak samo) danego efektu. Jednym słowem można robić teraz radialne przezroczystości (lub wypełniania) w kształcie elipsy, a nie tylko koła, jak było dotychczas.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 20 Listopad 2014, 14:42   

Shame, przecież pamiętam że dało się to robić o czym piszesz już we wcześniejszych wersjach.
(albo się nie zrozumieliśmy)

Ale nie wiem jak działa to narzędzie w nowej wersji. Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Listopad 2014, 17:42   

Człowieku, błagam cię. Używasz Corela od dłuższego czasu. Myślę, że już wystarczająco dobrze znasz się na tym programie, żeby rozkminić te opcje, które się ciut zmieniły w nowej wersji. Przecież wystarczy narysować sobie kwadrat z wypełnieniem i testować narzędzie. To najlepszy sposób.



Nie jesteś już jakimś nowicjuszem, żeby pytać się dlaczego trzeba kliknąć dwa razy, a nie raz. W większości przypadków odpowiedź brzmi niestety "bo tak". Bo właśnie w ten sposób umyślili sobie to kanadyjscy programiści.

Nie bardzo wiem, co znaczy

Cytat:
Ktoś mógłby mi to wytłumaczyć?


?

Po prostu weź narzędź i obracaj go na wszystkie strony. Bo teraz jaki masz z nim kłopot? Nie możesz zrobić czegoś, co robiłeś w poprzedniej wersji? To opisz co dokładnie jest trudnością?

No stary, daj spokój. Wiem, że forum jest po to, żeby pomagać sobie na wzajem, ale przecież jakoś nie widzę, że restauro czy bidon pytali nagle: "zainstalowałem X7 - jak się wypełnia obiekt?". Trochę więcej zacięcia, stary. Podejrzewam, że gdybyś poświęcił tą samą ilość czasu na testowanie narzędzia co na pisanie postu o tym, jak bardzo nie czaisz jego obsługi, to już by zdążył rozkminić i post nie byłby potrzeby ;-)
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 24 Listopad 2014, 04:30   

Abstrahując... Ale "kąt nachylenia" zmianiało się zawsze poprzez przesuniecie trochę bardziej w dół tego białego kwadracika (po prawej). Nie potrzeba do tego było jakiegoś drugiego odchodzącego "czegoś".
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Listopad 2014, 17:46   

Może żeby było można łatwo zrobić coś takiego:



albo takiego:



Zresztą co to ma za znaczenie? Jesteś w stanie wykonać w tej wersji to wszystko, co robiłeś w poprzedniej? Jeśli tak, to chyba nie ma problemu ;-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 25 Listopad 2014, 04:13   

Jak dla mnie — polepszyli. Tyle, że stare nawyki będą się przebijały podczas pracy. Stąd zdziwienie naszego F-ludzika.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 12