Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POTRZEBUJEMY POMOCY - IMPORT Z CORELDRAW 9 DO BARTENDER
Autor Wiadomość
wioletaaa
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: 3city
Wysłany: 14 Listopad 2014, 21:27   POTRZEBUJEMY POMOCY - IMPORT Z CORELDRAW 9 DO BARTENDER

WITAM,
MAM PEWIEN PROBLEM Z KTÓRYM BORYKAM SIE JUŻ OD JAKIEGOŚ CZASU.
Znalazłam to forum i spostrzegłam że większośc z Was ma wspaniałą wiedzę :)

Otóż zajmujemy sie drukiem ulotek etykiet itp z logami firm.
Wszystkie projekty mamy w CorelDraw 9.
W ostanim czasie kupilismy drukarke termotransfrową Citizen CL-S621 i drukarke ta obsluguje program BarTender.
Problem polega NA IMPORCIE PLIKÓW Z CORELA DO BARTENDER - PONIEWAŻ NIE ZACHOWUJE WIELKOŚCI 1:1 , ewentualnie jak uda się zmienić wielkośc to się strasznie pikselizuje- czcionka która była użyta do projektu - mimo tego że też jest w tym drugim programie bardzo się pikselizuje. Nie jest wyraźna. Probowałam już bezpośredniego druku z corela - ale wtedy drukarka nie trafia w etykiete. Próbowałam również opcji ZAPISZ JAKO i używałam różnych formatów.
Mam nadzieję że ktoś z Was pomoże mi pokolei jak mogę to przeprowadzić aby wszystko było ładne , wyraźne i w skali 1:1. być może inny import, czy inny zapis... no niewiem.

Za wszelkie odpowiedzi naprawde dziekuje. W razie czego rowniez e-mail: wioletaaa@wp.pl

Pozdrawiam
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 14 Listopad 2014, 22:01   

http://message.alibaba.co...elog=contactOrg

Zapytaj wprawdzie to chyba Hong Kong ale może odpowiedzą ?
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Listopad 2014, 22:55   

Cytat:
Problem polega NA IMPORCIE PLIKÓW Z CORELA DO BARTENDER

Jakie formaty plików może importować program Bartender?
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 15 Listopad 2014, 08:20   

Na stronie producenta - z tego co potrafię rozczytać - program obsługuje TIFF, PDF, EPS i JPG, przy czym minimalna rozdzielczość to 360 dpi (nie wiem dlaczego, ale tak napisali). Fonty na krzywe, wszystko w CMYKu. Jeśli ma być drukowany kolor biały to musi on być w osobnym kanale jako kolor spotowy. Nie wiem czy to na pewno tyczy się tego programu, bo info na stronie jest beznadziejne :-/ Ale zawsze to coś...
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Listopad 2014, 10:48   

Jeśli czyta pdf i eps, to zapawne czyta grafikę wektorową. Być może cdr importuje po uprzedniej zamianie na niskorozdzielczą bitmapę. Trzeba by to sprawdzić, ale to może zrobić tylko Autorka wątku, bo tylko Ona ma ten program... :-)
 
 
wioletaaa
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: 3city
Wysłany: 19 Listopad 2014, 12:29   

Witam, dziekuje za podpowiedzi, ale kurcze to jest nie do ogarniecia :(((

Szukalam nawet strony producenta drukarki - takowej nie ma, pisalam rowniez do pana ktory mi ja sprzedawal i on rowniez niewiele pomogl. chodzi o to ze w corelu mam wiekszosc projektow etykiet, a robic je od nowa pod katem programu to 2 lata firmy w tyl...

Probowalam zapisywac jako EPS, WMF, WPG, DXF i kilka inncyh.
Każdy albo nie trzyma wymiarów rzeczysitych albo rozdzila czcionke, lub traci pojedyncze litery.

Najprostszą opcja KOPIUJ-WKLEJ- chyba najgorsza jakos, bo nawet nie utrzymuje ksztaltu.

Przygotwalam taka pokazowa etykiete napisalam byle cozeby pokazac Wam jaki efekt powstaje:




pRZESYLAM PRINTSCREENY TEGO CO WYCHODZI.

Najlepiej jakby istnial jakis konwerster z CDR do BTW. Ale takiego rowniez nie znalazlam....

Normalnie juz mam dość :(

Pozdrawiam!
 
 
wioletaaa
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: 3city
Wysłany: 19 Listopad 2014, 12:32   

http://www.fotosik.pl/pok...55cdd513c6.html

moze dma sam link do zdjecia bo niestety nie chce sie dodac..
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 19 Listopad 2014, 12:57   

hym,to chyba wina barcode,ale niewazne,wazne jest to dlaczego nie chcesz zamienić tego na bitmape np do jpeg czy tam TIFF i drukować?????
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Listopad 2014, 17:03   

Bidon zadał dobre pytanie. Jak twierdzi producent programu, aplikacja obsługuje TIFFy i JPGi o rozdzielczości 360 dpi. Zrób własnie takie i sprawdź. Podaruj sobie na chwile formaty wektorowe. Przy 360 dpi i tak nie widać różnicy ;-)
 
 
wioletaaa
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 9
Dołączył: 14 Lis 2014
Posty: 4
Skąd: 3city
Wysłany: 19 Listopad 2014, 22:26   

a podpowiedzcie m prosze jeszcze jak ustawic rozdzielczosc 300 dpi?

jutro sprobuje bo na tym kompie nie mam tego programu dam znac :)

Dziekuje serdecznie za wszystkie podpowiedzi :)
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Listopad 2014, 23:08   

Wyeksportuj pracę z Corela jako cmykowy tif w rozdzielczości 300 dpi (w skali 1:1) i ten tif zassaj do Bartendera. Raczej unikaj formatu jpg, bo jpg jest po pierwsze RGB, a po drugie przy zbyt dużej kompresji ma poniszczone piksele.

Rozdzielczość bitmapy możesz wybrać w opcjach eksportu. Jeżeli to, co wychodzi z Batrendera jako efekt końcowy Waszej pracy, jest formatu <= A3, to rozdzielczość 300 dpi gwarantuje dobrą jakość. Mówię tu o bitmapach cmykowych lub w odcieniach szarości. Dla bitmap czarno-białych (lineart) stosuj 600 dpi.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Listopad 2014, 01:21   

Ja się z takim efektem spotkałem tylko w innym programie.
Tam można było wstawić tylko kilka formatów grafiki, ale wszystkie bez wyjątku (na liście był eps), wstawiane były w wersji rastrowej. Zawsze były mniejsze od tych wyeksportowanych z corela i nie pomagała zmiana rozdzielczości.
Program wyświetlał informację, że wstawiona grafika ma oryginalne wymiary i tutaj wyświetlane były liczby niezgodne z rzeczywistością, można jednak było ręcznie te wymiary wpisać i wtedy grafika miała prawidłowy rozmiar.
CorelDRAW potrafi drukować etykiety, ale marne to pocieszenie kiedy w grę wchodzą zmieniające się kody kreskowe.
Ja sobie nawet zainstalowałem Bar Tender, ale bydle przy próbie utworzenia nowego dokumentu wywala mi jakiś błąd i się zamyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 12