Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Freestyle
Autor Wiadomość
francez
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Bielsko
Wysłany: 18 Maj 2008, 17:21   Freestyle

Cześc

Chciałbym Wam coś pokazac co zrobiłem, tym razem nie w corel drawie. Mowa o Illustratorze, którego ucze sie dopiero tydzień.. Musze powiedziec, że jestem troche rozczarowany corelem, gdyż jak sami widzicie nie da się raczej osiągnąc takich efektów jak w tym drugim programie graficznym. W każdym razie oceńcie sami, czy da się coś takiego zrobic w cd (chodzi o same użyte efekty). (Czas wykonania pracy to około 5 godzin)



Pozdrawiam

vector.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 611 raz(y) 195.18 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:09   

Ilustrator tez ma swoich zwolennikow jest dobry wlasnie do ilustracji nie jest przypadkiem jego nazwa. Choc jest rowniez uzywany do celow takich jak ulotki, wizytowki itp i to b. czesto. Kazdy ma swoje upodobania jesli komus cos latwiej przychodzi lub pracuje mu sie latwiej w ilustratorze to jego wybor jest prosty. Jest tez forum uzytkownikow tego programu. Corel ma rowniez ogromne mozliwosci wystarczy poogladac sobie ilustracje, cliparty czy np zobaczyc prace przedst. Hedy Lamarr autorstwa John Corkery. Co do w. w. efektow to mozna je tez osiagnac. Natomiast nie zawsze osiagniecie podobnego efektu bedzie tak samo wykonywane i przez te same narzedzia.
pozdr.
 
 
francez
Początkujący


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Bielsko
Wysłany: 18 Maj 2008, 22:37   

Hmm... znam corela dosyc dobrze (nie bede ryzykował słowa profesjonalnie) i potrafie w nim stworzyc świetne prace, ale... to nie zmienia faktu, że illustrator go bije pod względem alternatywnych narzędzi graficznych (są zajebiste moim zdaniem), których nie posiada corel, nie mówiąc o wielu uproszczeniach, których brak w cd. Masz racje głównie indywidualne preferencje decydują na jaki program postawimy. Ze swej strony mogę tylko bezinteresownie zachęcic do zapoznania się z tym programem, bo potrafi bardzo pozytywnie zaskoczyc. Używałem do tej pory corela, ale obecnie jestem zdecydowany zmienic platformę. Pozdrawiam.
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 19 Maj 2008, 02:27   

Jak już się wawel wypowiedział - Illustrator jest stworzony do ilustracji.
Gotowe brushe też można stworzyć w Corelu:)
Kiedy jednak użyjesz go do złożenia najprostszej ulotki i porównasz z Corelem dużo traci:) Dla każdego coś innego....
W załączeniu obrazek w Corelu

mesh.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 541 raz(y) 76.35 KB

sample.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 534 raz(y) 113.52 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 15