Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
2 Kwiecień 2008, 19:29
Paleta kolorów zwariowała - Corel 12
Autor Wiadomość
Tuco 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 25 Marzec 2008, 23:55   Paleta kolorów zwariowała - Corel 12

Witam,

odpalam dzisiaj Corela (wersja 12 eng) i stało sie coś dziwnego, wszystkie kolory na palecie oraz na projekcie nad którym akurat pracowałem zmieniły sie wszystkie kolory na bardzo jaskrawe!?
Efekt jest taki jak przy podglądaniu bitmapy CMYK-owej w przeglądarce która nie emuluje CMYK-ów na RGB (monitor wyświetla w RGB).
Jeżeli ktoś wie co sie mogło stać to bardzo proszę o pomoc!!!

ekran_1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 1029 raz(y) 156.46 KB

 
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 26 Marzec 2008, 06:28   

Jestem pewna, że już o tym było na forum kilka razy - poszukaj. A na razie - zmień ustawienia w menadżerze kolorów (na załączonym obrazku - moje ustawienia z X3)

management.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 4015 raz(y) 52.27 KB

 
 
Tuco 
Początkujący


Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 26 Marzec 2008, 21:31   

Dzięki Jagna...pomogło, problem w tym że ten profil kolorów zaczął mi sie samoczynnie włączać i nie bardzo wiem czemu tak się dzieje?!
 
 
 
Karolina 
Doradca
Karolina



Pomogła: 3 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 29 Wrz 2007
Posty: 105
Skąd: łódź
Wysłany: 12 Lipiec 2008, 01:17   

No właśnie, ponawiam pytanie: czemu tak się dzieje?

Przygotowywałam sobie projekt i chciałam zrobić próbny wydruk na zwykłej drukarce atramentowej. Po kliknięciu drukuj pojawił się tylko na chwilkę jakiś komunikat o profilach kolorów (ale tylko na chwilkę) i w tym momencie moja paleta kolorów zmieniła się właśnie w taką jaskrawą jak u kolegi wyżej...
To ma związek z kalibracją kolorów, mam już nawet wrzucony na pasek menu znaczek od kalibracji kolorów (takie kolorowe kółko) i zauważyłam, że właśnie przy tym wydruku samoczynnie się ta kalibracja odznaczyła.
No to uparcie ją znowu zaznaczyłam, kolory powróciły do normy, ponownie chciałam zrobić wydruk i historia się powtórzyła. Kolory znowu się zmieniły na takie jaskrawe.

Pal licho wydruk próbny, ale co z wydrukiem w drukarni??? Nie wiem jak to się ma w druku offsetowym.

Spotkał się ktoś z takim problemem???

Pozdrawiam

Karolina
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 14 Lipiec 2008, 10:29   

Problemu takiego nie mialem, moze ktos inny mial i zna powod dla ktorego zarzadzanie barwa w momencie druku zostaje wylaczone, natomiast co do druku, to jak wysylasz plik do druku to czesto drukarnie nie chca miec dolaczonych profili, wiec czy robiac pdf czy ps to odznaczasz zalaczanie profili, natomiast jesli jest potrzeba. zalaczenia to wystarczy zaznaczyc odp. opcje. w oknie czy publikuj do pdf czy w opcjach druku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.12 sekundy. Zapytań do SQL: 17