Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wypełnienie obiektu
Autor Wiadomość
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 23 Sierpień 2024, 13:28   Wypełnienie obiektu

Witam,
mój problem to wypełnienia obiektów. Przy otworzeniu nowego dokumentu wszystko jest ok tak jak w ustawieniach domyślnych.W momencie kiedy wypełniam obiekt np. prostokąt jakimś kolorem to automatycznie następne obiekty są wypełnione tym samym kolorem,a chciałbym żeby obiekt był wypełniony tak jak na początku (ustawienia domyślne).
Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 23 Sierpień 2024, 16:40   

Zapewne jest to jedna, połączona krzywa - ale bez pliku możemy sobie tylko gdybać. Załącz plik (maks. X7), zobaczymy.
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 26 Sierpień 2024, 10:59   

tu chodzi o ustawienia, w każdym pliku tak mam. Jak rysuje pierwszy prostokąt jest wszystko ok, gdy mu zmienię kolor to ten kolor jest w każdym następnym narysowanym obiekcie czy to prostokącie czy okręgu.
 
 
gonia 
Profesjonalista
gonia


Wersja CorelDRAW: x5
Pomogła: 72 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 427
Skąd: Białystok
Wysłany: 26 Sierpień 2024, 11:35   

Cześć, może w ustawieniach stylów masz zaznaczone jakieś właściwości wypełnienia?
 
 
lajosz
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 310
Skąd: Ziębice
Wysłany: 26 Sierpień 2024, 11:40   

Erwin napisał/a:
Jak rysuje pierwszy prostokąt jest wszystko ok, gdy mu zmienię kolor to ten kolor jest w każdym następnym narysowanym obiekcie czy to prostokącie czy okręgu.


Nie za bardzo rozumiem, co w tym dziwnego lub niewłaściwego ?

Przecież DOKŁADNIE TAK ma być.

Zmieniasz kolor konturu czy wypełnienia, to właśnie po to żeby był inny.
Ustawiony jest tak długo, jak długo nie zmienisz na inny.

Skąd program ma wiedzieć, że chcesz rysować czy wypełniać kolorem innym niż sam ustawiłeś ?


Jeśli natomiast chodzi Ci o to, żeby ustawić domyślne kolory konturu/wypełnienia, czyli jakim kolorem ma wypełniać/rysować w nowo otwartym rysunku, to:
-- Odpalasz Corela, po czym wybierasz z menu --> Plik --> Nowy
-- w nowo otwartym oknie klikasz na OK
-- NIE RYSUJ NICZEGO , tylko:
-- jeśli chcesz ustawić domyślny kolory rysowania, kliknij lewą myszą na wybrany kolor i pojawi się okno --> Zmień Domyślne Ustawienia Dokumentu
Zaznacz te rzeczy dla których chcesz, żeby domyślnym kolorem był ten który właśnie przed chwilą wybrałeś i kliknij OK.

Tę samą procedurę zastosuj dla wypełnienia, ale zamiast lewą myszą, zrób to prawą.
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 27 Sierpień 2024, 16:48   kolor

Nie wiem jak wam to zobrazować. Na innych komputerach w firmie jest wszystko ok, a na moim w czasie urlopu pracował jakiś praktykant. Podejrzewam, że przez przypadek coś kliknął, a ja teraz nie mogę dojść co.

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 35 raz(y) 358.65 KB

 
 
lajosz
Profesjonalista


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 38 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 310
Skąd: Ziębice
Wysłany: 27 Sierpień 2024, 16:58   Re: kolor

Erwin napisał/a:
Nie wiem jak wam to zobrazować. Na innych komputerach w firmie jest wszystko ok, a na moim w czasie urlopu pracował jakiś praktykant. Podejrzewam, że przez przypadek coś kliknął, a ja teraz nie mogę dojść co.


Nie wiem jak Ci to napisać (bo już raz napisałem) , ale .... z Twojego rysunku wynika, że WSZYSTKO JEST OK, czyli .... DOKŁADNIE TAK MA BYĆ.

Skoro zmieniasz kolor wypełnienia, to pamięta ostatni kolor wypełnienia.

Skąd program ma wiedzieć, że chcesz wypełnić innym kolorem niż tym który ustawiłeś przed chwilą ?

Ustawiłeś niebieski ..... no to jest niebieski tak długo jak nie zmienisz na inny.
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 28 Sierpień 2024, 08:24   

No i właśnie tu mam problem. Na moim komputerze pamięta kolor, który mu zadałem, a na komputerze kolegi wraca do ustawień domyślnych i nie wiem jak to zrobić, nie jest to jakiś duży problem. Kwestia przyzwyczajenia po prostu myślałem, że ktoś może się z tym spotkał. Tak czy siak bardzo dziękuję za pomoc.
 
 
Oganesson 
Bywalec


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: LonKra
Wysłany: 29 Sierpień 2024, 12:56   

Aby zmienić ustawienia domyślne wypełnień , otwórz nowy dokument (lub jaakiś dokument ) Przesuń kursor na pasek kolorów i kliknij na polu bez wypełnienia kolorem a pojawi sie ostrzeżenie o zmianie ustawień domyślnych ,potwierdź .
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 30 Sierpień 2024, 09:21   kolor

Pierwsze co zrobiłem to ustawienia domyślne. Reinstalacja chyba
 
 
Oganesson 
Bywalec


Pomógł: 8 razy
Dołączył: 07 Sty 2017
Posty: 22
Skąd: LonKra
Wysłany: 30 Sierpień 2024, 09:40   

Czy próbowałeś przywrócić ustawienia Corela w ten sposób:
Wylacz wszystkie uruchomione na komputerze programy, a następnie:
-wciskamy na klawiaturze jednocześnie klawisz z symbolem Windows oraz klawisz R
-w okienko wpisujemy %temp% i klikamy OK
-w folderze który się otworzy zaznaczamy wszystkie pliki i usuwamy je ( jeśli nie da się usunąć jakiś plików - ignorujemy to) i zamykamy folder TEMP
-ponownie wciskamy na klawiaturze jednocześnie klawisz z symbolem Windows oraz klawisz R
-w okienko wpisujemy %appdata% i klikamy OK
-odszukujemy folder "COREL" i otwieramy go
-odszukujemy folder "Messages" i otwieramy go
-zaznaczamy wszystko i usuwamy
-następnie wracamy do folderu „Corel” odnajdujemy folder o nazwie naszego produktu i usuwamy go w ten sposób przywracamy ustawienia fabryczne
-zamykamy folder
-na pulpicie odszukujemy "kosz" i opróżniamy jego zawartość. Po tych operacjach uruchamiamy CorelDRAW.
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 30 Sierpień 2024, 12:06   

Nic to nie daje.. nie mam już pojęcia o co chodzi. Przywróciłem do ustawień fabrycznych i nic. Skopiowałem nawet pliki z folderu appdata z komputera, na którym wszystko śmiga i nic. Może corel się wywalił czy coś, albo widows.
 
 
Erwin
Początkujący


Wersja CorelDRAW: 2020
Dołączył: 23 Sie 2024
Posty: 9
Skąd: żyrardów
Wysłany: 11 Wrzesień 2024, 09:51   

przeinastalowałem Corela i jest ok. Dzięki za pomoc!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14