Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
12 Styczeń 2009, 08:39
Kopiuje mi grafikę na każdą kolejną stronę - help!
Autor Wiadomość
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 15:37   Kopiuje mi grafikę na każdą kolejną stronę - help!

Mam Corela 11 Windows

Chcę stworzyc gazetke. Mam juz pierwszą stronę zrobioną , u dołu ekranu klikam na "Strona 1" i zaznaczam Wstaw stronę po. I elegancko się wkleja. Kiedy zaczynam pracowac nad drugą stroną - wklejać grafikę, pisać - to elementy te automatycznie pojawiają się również na stronie 1 :evil: :-/ A chce tego uniknąć.. Dodam tylko, iż stosuję tło, które akurat ma się powtarzać na każdej kolejnej stronie (ale z tym nie ma problemu)

Pomozcie proszę..

Pozdrawiam
Mateusz
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 15:52   

Moze pracujesz na master page - obiekt glowny. I przez to co jest na tej warstwie pojawia sie automatycznie na wszystkich stronach. Wiec albo zrezygnuj z master page albo na niego wrzuc tylo to co ma byc na wszystkich stronach, a pozostale elementy juz powinny byc na innych warstwach. A najlepiej jesli to gazetka i duzo tekstu nie robic tego w draw.
pozdr.
 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 15:56   

Hej,

Dzięki za odpowiedź. A jak to zrobic? Gdzie to jest w ustawieniach?

Generalnie jest i troche tekstu i grafiki, takze raczej corel. Tak z 15 stron będzie.. a potem do pdfa.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 6 Styczeń 2009, 16:12   

okno/okno dokowane/menadzer obiektow i tam ja klikniesz prawym klawiszem na warstwe jest mozliwosc wyboru czy to ma byc warstwa glowna czy nie jak bedzie glowna to to co na niej bedzie pojawi sie na wszystkich stronach.
15 str. to i malo i duzo zalezy jaki ten tekst jakie formatowanie i jaka makieta, ale draw nie jest stworzony do takich produkcji jak gazeta. Jesli cos ma to byc z corela to Ventura jak Adobe to In Design lub stary page maker moze byc tez Quark ale to sa drogie programy, jest polski odpowiednik duzo tanszy Kombi http://www.3n.com.pl/ lub cos darmowego np Scribus. Tam mozesz ustawic przenoszenie wiszacych spojnikow, polskie dzielenie tekstu itp. Tu jest opis i wersja do sciagniecia http://wiki.scribus.net/i...%C5%82%C3%B3wna
Draw jest b. dobrym - elastycznym programem ale akurat do takich wieszych prac nie jest najlepszy.
Jesli to idzie do druku to tych str. raczej nie moze byc 15...chyba ze to tylko ma byc wersja elektroniczna.
 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 10:39   

Ok dzięki wielkie :). Nie, na szczęście będzie ona dystrybuowana wyłącznie w wersji elektronicznej.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Na pierwszej stronie znajduje się spis treści. Czy jest możliwe dodanie odnośników, tak by po wyeksportowaniu do pdf-a po kliknięciu na powiedzmy "temat 1" przenosiło nas np. na stronę 4?

Trochę kombinowałem i efekt mam taki, że po wyeksportowaniu do pdf-a - jak najeżdzam kursorem na pierwszą stronę pojawia się kursor(łapka) z literką W i jak klikam to mi wywala komunikat: "Dokument probuje połączyć się z serwisem STRONA1" (ścieżka odwołuje się do pulpitu)..
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 10:44   

to trzeba wpisac _PAGE4 np w zakladce wlasciwosci obiektu tam gdzie jest adres URL:
pozdr
 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 11:26   

Ok, to działa tylko w corelu, ale jak wyeksportuje do pdfa to już nie działa.

Generalnie spis treści mam w jednym dużym polu tekstowym w corelu. I mimo iż zaznaczam jedno zdanie, które ma być odnośnikiem do innej strony w obrębie przyszłego pdfa - to po wyeksportowaniu - niezależnie czy klikne na pierwsze zdanie czy na 10(w obrębie pola tekstowego) - i tak wywala komunikat o "szukaniu dokumentu na pulpicie."
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 11:29   

w pdf tez dziala...bez problemu
mozesz wrzucic tu ten plik cdr...
 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 11:39   

Ok - to jest ten plik. Na razie są dwie strony ale może zobaczysz co źle robię.. :(

Nie chce się zaladowac na forum

Wrzucam link:

http://www.sendspace.pl/file/mYvX5tT0/
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 11:58   

rakija5 napisał/a:
Ok - to jest ten plik. Na razie są dwie strony ale może zobaczysz co źle robię.. :(

Nie chce się zaladowac na forum

Wrzucam link:

http://www.sendspace.pl/file/mYvX5tT0/




ponizej wrzucam plik pdf wykasowalem kilka elementow zeby plik byl mniejszy

za chwile dorzuce cdr

linkwpdf.zip
Pobierz Plik ściągnięto 690 raz(y) 18.68 KB

 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:01   

Kurcze a jednak się da :) Dzięki bardzo za to wsparcie :)
Powiedz tylko jak zrobiles ten aktywny odnośnik.. Bo mnie się po otworzeniu pdfa i kliknieciu na tresc pojawia cos takiego: (załącznik)

alert.JPG
Pobierz Plik ściągnięto 527 raz(y) 58.49 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:03   

i pliki cdr
EDIT
wykasowalem bo widze ze sa sciagniete
Ostatnio zmieniony przez wawel 7 Styczeń 2009, 12:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:07   

zobacz sobie te pliki cdr zapisalem to w wersji 11 mam nadzieje ze ten zapis do tej wersji nic nie wykasowal....
a robisz to prosto....trzeba w zakladce wlasciwosci obiektu wpisac tak jak wyzej pisalem _PAGE4 lub _PAGE2 zalezy do jakiej strony to ma isc.
Mozesz to zrobic na tekscie lub na prostokacie ktory kladziesz nad tekstem i nadajesz mu atrybut bez wypelnienia....i ten obiekt ma miec nadane przejscie do strony X - adres url ...mozna tez dodac komentarz alt jak ktos potrzebuje...a w tym pliku ktory wrzuciles przejscia nie bylo...
 
 
rakija5 
Początkujący


Dołączył: 06 Sty 2009
Posty: 7
Skąd: Łódź
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:32   

Dobra - udało się.. Stawiam duże piwo za cierpliwość i pomoc :) !
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 7 Styczeń 2009, 12:39   

dzieki, tu problem tez byl ze w tym linku ze screena bylo _STRONA a powinno byc _PAGE
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.24 sekundy. Zapytań do SQL: 16