Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
zmiana systemu na windows 10
Autor Wiadomość
ela
Praktyk


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwiecień 2023, 17:09   

Niestety nie. Też go nie widać. Gdyby eps - y nie zapisywały mi się takie duże to przesyłała bym pliki w takim formacie.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 21 Kwiecień 2023, 17:19   

Przeczytaj --> https://helpx.adobe.com/pl/stock/contributor/help/vector-requirements.html

Ten cały Adobe Stock jest ..... delikatnie pisząc ... pogięty.

Jeszcze sobie poczytałem na forach graficznych i ..... piszą tam ludzie, że Adobe zrobiło ABSOLUTNIE WSZYSTKO, żeby nie można było w tym ich Adobe Stock umieszczać plików innych niż te przygotowane przez oprogramowanie Adobe.

Niby nic w tym złego, bo w końcu to ich serwery, ale ... mocno to ogranicza zasięg i ilość prac które mogłyby być tam umieszczone.
Ostatnio zmieniony przez lajosz 21 Kwiecień 2023, 18:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ela
Praktyk


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwiecień 2023, 18:18   

Bardzo dziękuję. Już to kiedyś czytałam ale przestudiuję jeszcze raz. Przedtem wysyłałam pliki eps bo w corelu X5 nie zapisywały się takie duże jak w corelu 2022.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 21 Kwiecień 2023, 18:25   

ela napisał/a:
Przedtem wysyłałam pliki eps bo w corelu X5 nie zapisywały się takie duże jak w corelu 2022.


Corel X5 zapisywał niektóre elementy (szczególnie wypełnienia tonalne) po prostu jako bitmapę i to niezbyt dobrej jakości.
Natomiast nowsze wersje próbują zapisywać wypełnienia tonalne w ten sposób, że każdy odcień jako osobny obiekt, więc może się zdarzyć plik (EPS) który zawiera tysiące obiektów, a to z kolei radykalnie zwiększa jego wagę .... za to .... nie ma bitmap i wszystko jest w wektorach.
 
 
ela
Praktyk


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Kwiecień 2023, 18:51   

Dziękuję. Będę próbowała. Może w końcu coś się uda.
 
 
lajosz
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: Corel Draw X6 , 2020
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 07 Lis 2016
Posty: 289
Skąd: Ziębice
Wysłany: 22 Kwiecień 2023, 00:33   

@ela

Ciekawy byłem, dlaczego jest taki cyrk, czyli dlaczego jest jak piszesz (bo rzeczywiście tak jest) i .... pobrałem triala Adobe Ilustrator .


Co się okazało ?





Wydaje się, że jest tak jak to Adobe opisuje, czyli KONIECZNIE trzeba zapisać plik AI poprzez oprogramowanie Adobe z zaznaczonymi funkcjami/parametrami .
Inaczej nie opublikujemy pliku AI na Adobe Stock .
Inne jak widać można, ale .... będą to "krowiaste" EPS-y.


=============
Tak na marginesie, to żeby pobrać traiala Adobe Ilustratora, Adobe ŻĄDA numeru karty kredytowej .... TO NIE ŻART :)

Trial jak wiadomo jest darmowy i ograniczony czasowo, a oni chcą numeru karty :))))

Jednak jest kilka sposobów jak to ominąć i pobrać tego triala bez w/w cyrków.
 
 
ela
Praktyk


Dołączył: 13 Wrz 2011
Posty: 57
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Kwiecień 2023, 08:02   

Próbowałam też pobrać takiego triala ale właśnie podawanie nr karty mnie odrzucało. Sama chciałam to sprawdzić. Dopiero co kupiłam corela 2022 i nie stać mnie już na kupno Ai. Jeszcze raz bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 14