Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
niechciane kreski przy tworzeniu cienia..
Autor Wiadomość
michw
[Usunięty]

  Wysłany: 27 Kwiecień 2008, 10:26   niechciane kreski przy tworzeniu cienia..

Witam... Mam problem z dziwnymi kreskami które się tworzą w momencie kiedy robię cień. Przy bardziej skomplikowanych rysunkach, gdzie się "dużo dzieje" jak zrobię cień, to tam gdzie jest jego granica (określa ją Corel) robią się miejscami pionowe kreski, które widać w samym cdr jak i po wyeksportowaniu do jpg... Czy to jest niedociągnięcie samego programu, czy coś źle robię??

Bez nazwy 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 372 raz(y) 61.43 KB

 
 
uroczy 
Praktyk



Pomógł: 2 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2007
Posty: 82
Skąd: Łódź
Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 07:48   

to mogą być problemy z interpretacją karty graficznej mi tez sie czasem robią takie kreski ale w wydruku ich nie ma . a przelsij ten plik do mnie i zobaczymy czy u mnie są
 
 
 
beblock 
Znawca
beblock



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 23 Lut 2007
Posty: 172
Skąd: szczytno
  Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 13:46   

:)
identyczna mam problem zresztą poruszałem go juz na forum

http://corel.wodip.opole....opic.php?t=1067

i co ................

i sprawę rozwiązuje tak:

po exporcie do dowolnej ( w moim przypadku TIFF) bitmapy edytuję ją w PS
ma bardzo sprawne narzędzie / pędzel korygujący (J), w ekstremalnych sytuacjach /stempel/

jest nieco zabawy ale efekt końcowy jet taki jak być powinien zaraz po exporcie z naszego Corela :):):)

screen.jpg
screen
Pobierz Plik ściągnięto 359 raz(y) 52.2 KB

 
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 17:08   

No właśnie używam PS do ich wymazywania, ale wolałbym żeby ich nie było. Upierdliwa robota, jak ich jest dużo... ;-)
Nie wiem co się stało, ale właśnie po wielu próbach eksportowania w różne formaty - przestał robić te kreski :-> Nic z tego nie rozumie... Ciekawe czy znowu zacznie....
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 30 Kwiecień 2008, 17:35   

bład corela, przezroczysta bitmapa nad obiektem wektorowym.

rozwiązanie:
spróbować scalać po kolei elementy grafiki (zamieniać na bitmapę) najpierw scalić wszystko to co jest pod cieniem, potem rozgrupować cień, zamienić cień na bitmapę z zachowaniem przezroczystości a potem scalić nasz cień z bitmapą pod spodem.
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 1 Maj 2008, 10:18   

Siedziałem trochę nad tymi kreskami i zauważyłem coś takiego. Po skończeniu rysowania eksportuję go do np jpg, tiff lub innego formatu w rozdzielczości 300dpi. Kreski wychodzą straszne i jest do bani! Ponownie eksportuję ten sam obrazek tylko przy rozdzielczości np 96dpi (musi być miejszej niż 300dpi)i jest wszystko OK. Po czym eksportuję jeszcze raz :-) już w rozdzielczości 300dpi tak jak pierwotnie i tych kresek NIE MA! I to jest ciekawostka.. :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 16