Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
3 Czerwiec 2008, 06:06
Style kolorów - jak wyłączyć automatyczne dodawanie
Autor Wiadomość
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 26 Maj 2008, 12:48   Style kolorów - jak wyłączyć automatyczne dodawanie

Witam!

Mam problem odnośnie styli kolorów w corelu 12. Otóż przy tworzeniu nowego obiektu i nadaniu mu wypełnienia program automatycznie nadaje nowy styl koloru. Jakby tego było mało to przy kopiowaniu obiektu z pliku w którym jest dużo takich styli, kopiuje wszystkie style kolorów - co zajmuje bardzo czas, "zmula corela",a mnie spowalnia pracę. Nie używam tych styli i nie chcę tworzyć z każdym obiektem nowego stylu. Jak w corelu 12 wyłączyć automatyczne dodawanie styli kolorów. Podobno jest gdzieś jakiś "pacz", który naprawia corela - ale nic więcej nie wiem.

Sprawa jest jeszcze drugiej natury, że mam dużo plików w których siedzą te style kolorów i jak coś kopiuję z tamtąd to łacznie ze stylami - po co? Najlepiej by było pozbyć się tych styli całkiem. Super by było gdyby corel kopiował same obiekty - bez styli bo inaczej to roznosi się jak wirus.

Pomocy

dzięki i pozdrawiam
Irek81
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 26 Maj 2008, 18:27   

Czyli jak to wyglada dokladnie...
masz ustawiony domyslny styl grafiki np kontur czarny wypelnienie zielone, rysujesz kwadrat wlasnie z takimi parametrami, po czym jak zmienisz kolor np na czerwony to na liscie styli pojawia sie sam automatycznie nowy styl?
Co do kopiowania to mozna tez usunac te style przed kopiowaniem, co odciazy schowek. I do nowego dokumentu grafika wejdzie bez stylu.
Dobrze jest tez ustawic aby dla nowych dokumentow byly tworzone tylko te style ktore potrzebujesz, a nie te ktore utworzysz na etapie pracy byl taki watek o stylach.
no i...zawsze mozna tez przywrocic ustawienia domyslne w Corelu...uruchomienie aplikacji z klawiszem F8. A standartowo tego automatycznego dodawania nie ma pod 12.
o paczach do tego nie slyszalem, ale moze ktos inny tak...:-)
pozdr.
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 26 Maj 2008, 18:55   

http://corel.wodip.opole....php?p=6583#6583

szukaj u wOxxOm
 
 
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 26 Maj 2008, 19:09   

wawel napisał/a:
Czyli jak to wyglada dokladnie...
masz ustawiony domyslny styl grafiki np kontur czarny wypelnienie zielone, rysujesz kwadrat wlasnie z takimi parametrami, po czym jak zmienisz kolor np na czerwony to na liscie styli pojawia sie sam automatycznie nowy styl?


Dokładnie tak jest. Jak już zmienie kolor kwadratu na inny - to dodaje następny nowy kolor.
Mało tego. Jest też tak, że jak kopiuję jakiś tekst z jakiegoś innego projektu to kopiuje nie tylko sam ten jeden obiekt ale wszystkie style kolorów pozostałych obiektów które znajdują się w tym rysunku. Reasumując, każdy JEDEDN element skopiowany z rysunku A w którym było np. 100 elementów do rysunku B wlecze ze sobą style kolorów tych 100 obiektów. Co w efekcie strasznie spowalnia kopiowanie i wklejanie.

Sam plik cdr z np. 100 stylami kolorów otwiera się w miarę szybko, ale jak włączę zakładkę "style kolorów" to 5 minut nie moje. W związku z tym odpada otwieranie każdego z projektów, kasowanie styli i zapisywanie ponowne... bo to by zajęło wieki. Najlepiej by było jakby corel przy kopiowaniu jednego elementu kopiował co najwyżej styl tego jednego elementu. Po co mi reszta? Zresztą najlepiej by było to wyłączyć bo nie potrzebuję styli zupełnie.

Często jest tak że przy projektach kiopuję elementy z wcześniejszych prac - co powoduje rozmnażanie się tych styli w piorunującym tempie. To jest jak jakaś zaraza a nie udogodnienie.

Pozdro i dzięki za pomoc w rozwikłaniu mojego problemu

Tu załączam link gdzie gość ma ten sam problem:
http://www.poligrafia.ole...draw_style.html
 
 
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 27 Maj 2008, 09:32   

wawel napisał/a:
A standartowo tego automatycznego dodawania nie ma pod 12.
o paczach do tego nie slyszalem, ale moze ktos inny tak...:-)
pozdr.


Jest standardowo ale nie wiem jak to wyłączyć.

Jak zrobić chociaż żeby kopiowało bez styli - tylko sam obiekt.

Nie mogę znaleźć nic w tych makrach co by mogło pomóc.

styles.jpg
Przedstawiam screen-a którego zrobiłem po otwarciu corela, bez tworzenia nowego dokumentu.
Pobierz Plik ściągnięto 1842 raz(y) 18.73 KB

 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 27 Maj 2008, 09:47   

Jesli masz zamknieta zakladke z dokera dot. styli kolorow i nie klikniesz na obiekt przy otwartej zakladce to nie doda tego do stylu.
zobacz
jak narysujesz np 4 kwadraty kazdy w innym kolorze i zakladka bedzie zamknieta (a style wyczyszczone) to dokad nie otworzysz tej zakladki i nie klikniesz na kazdy z tych elementow to nie dodasz ich do styli. Jak klikniesz na jeden bedzie dodany jeden ...2 to 2 itd no chyba ze pracujesz na stylach...to to rozwiazanie nic nie wniesie.
Natomiast co do czyszczenia ze styli to mozna stary plik przepisac na format ai a potem kopiowac elementy (choc nie jest to wygodne to przyznaje ale moze i tak szybsze niz czekanie na otwarcie zakladki ze stylami)
Zobacz jeszcze te strone ktora podal DooSHeK....
 
 
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 27 Maj 2008, 10:19   

zgadza się - nie dodaje.

Jest połowa sukcesu, problem w tym, że mam bardzo dużo plików cdr, z których korzystam, super by było gdyby te style się nie kopiowały.
Nie chcę też zapisywać wszystkich dokumentów do innych formatów bo boję się, że może to spowodować zmiany w projektach - a tego bym nie chciał.

Niestety w tych skryptach nie mogę doszukać się czegoś co mogłoby mi pomóc.

wawel - na razie Ci dziękuję i kliknę ikonkę "pomógł" ale jeszcze podrążmy temat trochę - może uda się jakoś niekopiować tych styli razem z obiektami.
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 27 Maj 2008, 10:26   

zawsze mozna zostawic cdr-y obok ai
Co do patcha to uzytkownik (z tego linka od Ciebie) ktory mial ten problem to Darek S ktos o takim niku byl stalym bywalcem grup dtp, byc moze to ta sama osoba mozna sprobowac kontaktowac sie z ta osoba, bez trudu mozna odszukac jego e-mail nie byl ukryty w profilach z tego co pamietam wiec moze wlasnie ta osoba bedzie mogla podac namiary patcha.
pozdr
 
 
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 27 Maj 2008, 15:06   

Znalazłem skrypt którym mozna kopiować obiekty bez styli (kopiowanie do schowka i wklejenie ze schowka jako obiekt adobe ilustrator), ale nie nadaje się to do tekstów, bo z jednej warsty tekstowej robi dwie ( obrys + wypełnienie). Musi być jakiś lepszy skrypcik do usówania samych styli kolorów - a może ktoś potrafiłby napisac coś takiego?
 
 
DooSHeK 
Znawca



Pomógł: 9 razy
Wiek: 42
Dołączył: 07 Lis 2007
Posty: 157
Skąd: Toruń
Wysłany: 27 Maj 2008, 16:06   

irek81 napisał/a:
Nie mogę znaleźć nic w tych makrach co by mogło pomóc


teraz doczytałem, że masz 12 tam jest fix do X3.
 
 
irek81
Początkujący


Dołączył: 08 Lut 2008
Posty: 8
Skąd: Krosno
Wysłany: 28 Maj 2008, 10:19   

Sprawa załatwiona!!!

Wystarczy zainstalować patch-a: changeCLOL.exe
Corel otwiera pliki cdr ale przy otwieraniu pomija style kolorów. Patch modyfikuje plik CdrCore.dll. W corelu 9.0 i niżej chyba nie ma takiego pliku (nie wiem jak z corelem 11) u mnie na 12 działa.
Może ma ktoś rozwiązanie w przypadku corela 9

Załączam plik changeCLOL.rar niżej bo ciężko go znaleźć.

changeCLOL.rar
Pobierz Plik ściągnięto 2574 raz(y) 9.81 KB

 
 
DTPgang 
Początkujący
DTPgang


Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 15
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 22 Styczeń 2011, 00:00   

Mam (miałem) ten sam problem w Corelu X3 na Windows 7 64bit Prof.
Potwierdzam - changeCLOL jest zbawieniem :)
Należy go zainstalować do
C:\Program Files (x86)\Corel\CorelDRAW Graphics Suite 13\Programs

Niech nam żyje Ira-siad :D
I wujek Google który jak widzę skutecznie nagania do tego postu :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.22 sekundy. Zapytań do SQL: 16