Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
22 Czerwiec 2009, 08:07
Import obrazka do drawa i wydruk z jednego koloru z CMYK
Autor Wiadomość
IdCzarek 
Doradca
Czę100chowa



Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 109
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 10 Czerwiec 2009, 22:00   Import obrazka do drawa i wydruk z jednego koloru z CMYK

Witam

Panowie szybkie pytanko - mam zaimportowany obrazek do drawa

wiem ze da sie tylko nie wiem jak - przekształcić go tak jakby w jeden kanał barwny - wugląda to tak ze obrazek jest przesycony "tak jakby" niebieskim i na wyciągnach barwnych są wtedy dwie matryce czarna i niebieska

To taka jakby skala szarości z dwu kolorów czarnego i niebieskiego

Nie wiem czy dobrze to ująłem ale może mnie skumacie.

Pozdro
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 10 Czerwiec 2009, 22:53   

..albo robisz to przeksztalcajac w dutone w drawie - mapy bit. -> tryb-> dutone i z rozwijanej listy wybierasz dutone zamiast monotone i przeskakujesz 2 razy po wybraniu koloru pantone do palety cmyk wpisujac 100 black i przy drugim kolorze 100 cyan. Krzywa po prawej modyfikujesz czy ma byc wiecej czy mniej danego koloru.

Jesli chcesz miec w modelu cmyk i w photo paint to zrob tak jak opisalem juz poprzdnio przy pytaniu o jeden kolor cmyk w photo paint z ta roznica ze wklejasz obrazek w kanal z kolorem niebieskozielonym (cyan) i w kanal czarny.
Potem mozna to popodciagac na kanalach aby dopasowac rozpietosc tonow w skali (wiecej - mniej cyanu badz black, itp)
 
 
IdCzarek 
Doradca
Czę100chowa



Wiek: 42
Dołączył: 09 Mar 2007
Posty: 109
Skąd: Czę100chowa
Wysłany: 11 Czerwiec 2009, 09:14   

Dziękować dokładnie o takie coś chodziło ....

w 9 było to jakoś inaczej a w x3 nie mogłem sie tego doszukać ..

a tak z innej beczki czy jest jakaś lata na x3 żeby korzystał z procka dwu rdzeniowego ?? i nie wiesz może czy x4 korzysta z dwu rdzeni ?
 
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 11:32   

IdCzarek napisał/a:
a tak z innej beczki czy jest jakaś lata na x3 żeby korzystał z procka dwu rdzeniowego ?? i nie wiesz może czy x4 korzysta z dwu rdzeni ?


Nie mam wersji corela z x na poczatku - nie znam odpowiedzi.
Proponuje zalozyc nowy watek dla tego tematu, predzej ktos znajdzie to pytanie.
 
 
Rosa 
Fachowiec
mało gramotny !



Pomogła: 19 razy
Dołączyła: 01 Lut 2008
Posty: 232
Skąd: z lasu
Wysłany: 12 Czerwiec 2009, 13:27   

IdCzarek napisał/a:


a tak z innej beczki czy jest jakaś lata na x3 żeby korzystał z procka dwu rdzeniowego ?? i nie wiesz może czy x4 korzysta z dwu rdzeni ?


Uruchom Menadżera zadań Windows (ctrl+alt+delete). Kliknij na zakładkę 'Wydajność' - będziesz tam miał dwa wykresy, po jednym dla każdego rdzenia. Odpal Corela i każ mu "coś robić" przez min. 10 sekund. Jak na jednym i na drugim wykresie będą skoki użycia to oznacza, że korzysta z dwóch rdzeni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14