Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: JarekDRAW
9 Wrzesień 2009, 21:42
problem z cięciem z corela
Autor Wiadomość
rasti 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 10:44   problem z cięciem z corela

Witam wszystkich forumowiczów. Posiadam wersję corela 9 i 12 z czego 12 zainstalowana i słuzaca do wycinki ploterem roland PNC-1000. System zainstalowany XP ze sterownikiem ze strony rolanda. I teraz problem... Ploter wycina ale tylko w rozmiarze 470mmx470mm nie mogę ustawic cięcia na rozmiar jaki posiada ploter czyli 470mmx1600mm (rozmiar widoczny w ustawieniach plotera). Obracanie obszarem roboczym ani ustawieniem rozmiaru i orientacji strony na ploterze nic nie daje zawsze 470x470. Czy ktos miał juz taki problem i może go rozwiązał? Może przeinstalować na corel12? Będę wdzięczny za każdą sugestię.pozrawiam
 
 
borubar 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: z netu
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 12:23   

Ploter smiga bezpośrednio z Corela? A nie importujesz tego np do softu załaczonego do plotera?
 
 
rasti 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 8 Wrzesień 2009, 13:38   bezpośrednio

tak bezpośrednio z corela jako drukarka....
 
 
borubar 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Cze 2008
Posty: 33
Skąd: z netu
Wysłany: 9 Wrzesień 2009, 13:39   Re: bezpośrednio

rasti napisał/a:
tak bezpośrednio z corela jako drukarka....


Może w tym cały problem?
 
 
rasti 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 10 Wrzesień 2009, 08:52   Re: bezpośrednio

borubar napisał/a:
rasti napisał/a:
tak bezpośrednio z corela jako drukarka....


Może w tym cały problem?


No właśnie w tym cały problem.... że nie tnie całego rozmiaru. Akurat plotery roland tną jako drukarka na samych sterownikach. mi sie wydaje że chodzi tu o jakies ustawienia...tylko o jakie?
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 07:28   

Skoro jest tak jak piszesz (nie znam rolanda) to problem jest w ustawieniach drukarki. Logiczne. Zmień je na takie, żeby drukowało/cięło wszystko.
 
 
rasti 
Początkujący


Dołączył: 08 Wrz 2009
Posty: 4
Skąd: kraków
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 18:13   

printer1 napisał/a:
Skoro jest tak jak piszesz (nie znam rolanda) to problem jest w ustawieniach drukarki. Logiczne. Zmień je na takie, żeby drukowało/cięło wszystko.



No właśnie problem w tym że właśnie nie wiem jak to ustawić.... próbowałem ustawiac orientacje strony i w corelu i drukarki (plotera) i nic ciagle tak samo. Wielkość strony z plotera komputer odczytał na podstawie sterowników i jest on taki jak powinien. a drukuje po swojemu....
 
 
Andziek 
Bywalec



Wiek: 43
Dołączyła: 15 Maj 2009
Posty: 38
Skąd: Jaworzno
Wysłany: 5 Luty 2010, 08:34   

Ja mam 2 plotery i oba tna spod Corela. Kiedys dawno mialam podobny problem ale pamietam ze gmyralam cos w ustawieniach drukowania. Jeszcze to sprawdze jak mi sie uda i dam znac :)
 
 
 
Walker 
Początkujący


Dołączył: 20 Lip 2010
Posty: 10
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Lipiec 2010, 02:41   

we wlasciwosciach drukarki jest przycisk parametry drukowania - tam sa sterowniki plotera z ktorych kozystasz w corelu - sprawdz jakie tam masz ustawienia wielkosci strony, rodzaju papieru i orientacji
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 14