Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z exportem - maksymalna szerokość
Autor Wiadomość
branders
Początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Mielec
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 20:37   Problem z exportem - maksymalna szerokość

Witam,
Mam problem z Corel Draw 11
Przygotowałem projekt o wymiarach 14,92m x 0,5m.. chciałem go exportować, ale program narzuca mi szerokość na 254cm i nie ma możliwości ustawić większej.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 16 Grudzień 2009, 21:43   

Corele do wersji 12 maja ograniczenie przy eksporcie do 10 000 px tzn teoretycznie bo jak bedziesz eksportowal np: do jpg i najpierw ustawisz 10 dpi (wylaczone zachowaj rozmiar oryginalny) i nastepnie wyeksportujesz ponownie ten plik i w oknie dialogowym zmienisz te 10 na np: 72 dpi to program zapamieta te poprzednie ustawienia i wyeksportuje jak trzeba.
pozdr.
 
 
branders
Początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Mielec
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 10:44   

Dzięki za szybką odpowiedź.
Działa, ale czy w taki "kombinowany" sposób nie tracę na jakości?
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 11:00   

Niestety w wypadku eksportu wielkoformatowych plikow trzeba kombinowac.
Nie jest to jedyny sposob ale te pozostale rowniez wymagaja obejscia niedoskonalosci programu.

Musisz sobie sprawdzic jak sie zachowa taki plik po otworzeniu w np: w ps-ie bo czasem moze byc problem z jego otworzeniem przy bardzo duzych plikach bo Corel ustawia 2 rozdzielczosci dpi inna pozioma a inna pionowa (i tu moze byc taki problem bo grafika jest b. szeroka) i ps moze miec problem.
Inne sposoby to:
Zamiana na mape bitowa w drawie i otwarcie do edycji przez edytuj mape bitowa w photo-paint. Tu tez bedzie podobny problem powyzej pewnej granicy z roznym ustawieniem dpi

Zapis do eps i zrastrowanie w ps-ie (jesli ma sie do niego dostep)

Zrobienie tego w skali np 1 do 10 (przy rozdzielczosci odpowiednio duzej) zapis do pdf
i zrastrowanie w ps-ie przy dpi 10 wiekszej i potem powiekszenie rozmiaru ze zmniejszeniem dpi.
Trzeba to zrobic w skali 1 do 10 bo Adobe sobie nie poradzi jak to bedzie 1 do 1.
Nawet Reader ma ograniczenie i wyswietla pusty dokument.
Natomiast np: przegladarka foxit, czy wspomniany dalej inkscape juz wyswietli tak jak trzeba.

Zapis do pdf (fonty na krzywe) otworzenie w darmowym inkscape i eksport jako mapa bitowa z inkscape do png. Tu nie ma ograniczenia takiego jak draw, choc kolory beda rgb - co mozna potem zmienic np w photo paint po otworzeniu pliku png.
 
 
branders
Początkujący


Dołączył: 16 Gru 2009
Posty: 3
Skąd: Mielec
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 11:10   

Dzięki wielkie.
Mam Corela, PhotoPainta i PS, ale chyba poprzedni sposób najprostszy i w PS otwiera się poprawnie.

Jedyna rada to zbierać na nowego Corela...

Pozdrawiam
 
 
wawel 
Ekspert
wawel


Pomógł: 261 razy
Dołączył: 30 Mar 2008
Posty: 2143
Skąd: podgorze
Wysłany: 17 Grudzień 2009, 14:30   

Te nowe tez maja bodaj jakies ograniczenie - 40 000 px choc tej wartosci pewny nie jestem.
Mozna tez taki duzy format zrobic od zera w PhotoPaint (jak podola) czy PS. Odpada problem rastrowania i eksportu do tif, jpg itp.
pozdr.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: