Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Importowanie
Autor Wiadomość
KonopTM 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 11:01   Importowanie

Witam,
Jestem nowy na tym forum.
Na co dzień pracuję w drukarni offsetowej i zajmuję się przygotowywaniem prac do druku.
Operuję w programie Corel DRAW 12 i Adobe Acrobat 8.
Mam problem z importowaniem plików EPS i PDF. Otrzymałem ostatnio od klienta pliki właśnie w formie pdf i eps - niestety przy importowaniu pdf wyskakuje błąd " plik uszkodzony ", a przy imporcie eps " błąd VM zgłoszony przez Interpreter PostScriptu " Czy ktoś z Was spotkał się z takimi problemami ? Jak to obejść. Oczywiście importuje pliki z zaznaczonym konkretnym typem pliku.
Dzięki z góry za pomoc.
 
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 16:36   

Jeżeli źródłowy plik robiony był w InDesign to już nic nie poradzisz - ten program potrafi schrzanić najprostszą rzecz nawet. Może pomóc otworzenie go w Acrobacie i stamtąd zapisanie do PostScript level 2 - i może wtedy uda się go zaimportować do Corela. Jeżeli jednak były zadane jakieś efekty (lens, spot Colors itp.), plik może się wysypać przy próbie importu lub źle zinterpretować poszczególne elementy. Innym wyjściem jest otwarcie w jakimś programie ze stajni Adobe (np. Ilustratorze) - wtedy "raczej" powinno być ok.
 
 
KonopTM 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 18:29   

Cysorz napisał/a:
Jeżeli źródłowy plik robiony był w InDesign to już nic nie poradzisz - ten program potrafi schrzanić najprostszą rzecz nawet. Może pomóc otworzenie go w Acrobacie i stamtąd zapisanie do PostScript level 2 - i może wtedy uda się go zaimportować do Corela. Jeżeli jednak były zadane jakieś efekty (lens, spot Colors itp.), plik może się wysypać przy próbie importu lub źle zinterpretować poszczególne elementy. Innym wyjściem jest otwarcie w jakimś programie ze stajni Adobe (np. Ilustratorze) - wtedy "raczej" powinno być ok.


Wiekszość pdf dostajemy od ludzi ktorzy pracuja w PS lub Illustratorze. Nie wiem - moze cos im poradzic zanim skręcą pdfa ?
 
 
 
anonymus
[Usunięty]

Wysłany: 4 Kwiecień 2007, 19:29   

O ile takie porady będą coś warte to wystarczy poprosić, aby efekty typu "lens" spłaszczali jeszcze przed wypuszczeniem. Albo konkretnie - spod InDesigna nie "kręcić" pdf'ów bezpośrednio, ale przez funkcję "print"...
 
 
jagna 
Jagna



Pomogła: 13 razy
Wiek: 50
Dołączyła: 17 Paź 2006
Posty: 478
Skąd: Australia
Wysłany: 5 Kwiecień 2007, 02:41   

Ja też najczęściej próbuję otwierać pliki z błędami najpierw w Illustratorze i z reguły jest ok. Jeśli jednak Illustrator sobie z nimi nie radzi to musisz prosić o nowy plik:(. Czasami, jeśli nie mam dużo czarnego do naddruku, pomaga otwarcie w Photoshopie i ponowne zapisanie jako pdf (lub inny plik według uznania).
 
 
kreart 
Fachowiec


Pomógł: 11 razy
Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 261
Skąd: zza ekranka
Wysłany: 5 Kwiecień 2007, 12:02   

Spotykam się z tym błędem niemalże na co dzień. To nie błąd Indesigna tylko Corela - a właściwie interpretacji levelu 3 Postscriptu.

Można go wyeliminować w dwojaki sposób.

1. Poprosić o puszczanie pdf na wersję 1.3 a nie inną - tylko te poprawnie obsługuje Corel.

2. Otworzyć plik w illustratorze i zapisać na ai lub eps z wersją obsługiwaną przez Corel (11 obsługuje 8, 12 obsługuje 10 zdaje się)

Plik na sto procent otworzy sie wtedy bezproblemowo
 
 
 
KonopTM 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 03 Kwi 2007
Posty: 4
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 6 Kwiecień 2007, 09:33   

Dzięki wszystkim za pomoc - przy następnych projektach będę miał na względzie wasze uwagi. Tymczasem życzę Wam Smacznego Jajka.

Pozdrawiam
Rafał
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13