Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Strona inernetowa i plakat
Autor Wiadomość
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 15 Październik 2012, 19:38   Strona inernetowa i plakat

Witam!
Proszę o ocenę layoutu strony internetowej i plakatu.
Plakat zrobiony na potrzeby konkursu o projektach unijnych woj. Maz.
Na przykładzie teorii ewolucji Darwina chciałem pokazać "ewolucje" Mazowsza
dzięki projektom unijnym.
Layout natomiast ma być do mojej strony autorskiej, co do layoutu to chciałbym uzyskać jakieś dobre rady, jest to mój pierwszy tego typu projekt.

layout.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 460 raz(y) 194.19 KB

ewolucja_mazowsza(3).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 446 raz(y) 1013.35 KB

ewolucja_mazowsza(2).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 428 raz(y) 1010.56 KB

ewolucja_mazowsza(1).jpg
Pobierz Plik ściągnięto 384 raz(y) 569.78 KB

 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 15 Październik 2012, 20:30   

wg mnie najlepsza ta stronka tak na 4- ... plakaty mooocno średnie...
a oceniam wg swoich umiejętności :]
 
 
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 16 Październik 2012, 15:47   

Może ktoś jeszcze się wypowie:p
Fajnie by było jakbym otrzymał jakieś dobre rady odnośnie plakatów bo termin nadsyłania prac się przedłużył, więc coś jeszcze można zrobić:p
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Październik 2012, 19:13   

Według mnie dj_maras jest bardzo tolerancyjny ;)

Co mi nie pasuje:
1. Kolor tła odrzuca zamiast przyciągać uwagę;
2. Kolory reszty zresztą też są niezbyt dobrze dobrane (poszukaj w necie o kolorach w komunikacji);
3. Mimo niewielu użytych elementów w kompozycji panuje totalny chaos;
4. Przy "przekazie ewolucji" pokazałbym coś w rodzaju morfingu JEDNEGO charakterystycznego, dobrze rozpoznawalnego obiektu zamiast bardzo, baaaaaaaardzo niechlujnego przedstawienia sylwetek. Może gdyby były wykonane porządnie i z zacięciem artystycznym coś by mogły sugerować/przedstawiać a tak to tylko zasłaniają resztę.
5. Ten "pierwszy" gość bardziej mi się kojarzy z Mormonem niosącym coś dziwnego (gdzie perspektywa i zniekształcenie?) niż z awangardą i dumą;
6. Arial dosyć dobrze się sprawdza w przekazie, ale w tym przypadku bardziej przeszkadza niż zachęca;
7. Napis na dole plakatu ma coś przekazywać? Jakąś informację? Przesłanie? W jakim celu zostały umieszczone pokrzywione czcionki na dziwnych kształtach? Ani to fajne ani czytelne...

Właściwie to nic mi nie pasuje, klient tego na pewno nie łyknie o ile nie będzie pod działaniem LSD ;)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 16 Październik 2012, 20:51   

bardzo świerzo i innowacyjnie zrobione,naprawde podoba mi się,to co pisze Malutki to się tym nie przejmuj on jest już przegniły komercją(bez urazy :-P ),naprawde jak na początek bardzo fajny i prosty projekt,przyciąga uwage swiją prostotą,tak trzymaj,oczywiście co nie co mozna by poprawić ale kierunek jest jak dla mnie idealny,brawo ,daje tak jak user wyzej napisał 4 a nawet 4 + oby tak dalej
 
 
sekowal
Bywalec


Dołączył: 16 Cze 2010
Posty: 27
Skąd: radom
Wysłany: 16 Październik 2012, 22:00   

@Malutki
Wydawało mi się, że kolory fajnie dobrałem, ale jakbyś mógł doradzić jakieś zestawienie.
Te sylwetki specjalnie nie są jakoś super szczegółowo zrobione bo one mają jedynie symbolizować. Jedzie ktoś samochodem ma 2 sek na obczajenie plakatu i ma wiedzieć o co chodzi, przynajmniej taki miałem cel i ja tak rozumiem rolę plakatu.
Napis "Ewolucja Mazowsza" to wymyślony przeze mnie slogan na potrzeby tego konkursu (chociaż dochodzę powoli do wniosku, że jest on nie potrzebny bo chyba idioci nie będą oceniać tych prac i szybko zorientują się na podstawie grafiki o co kaman).


Wrzucam jeszcze dwie propozycje plakatu, cały czas proszę o wypowiedzi innych użytkowników forum:p

ps. temu ziomkowi w kapeluszu mam zamiar dopracować trochę detali jak np. dłonie, jak tylko będę miał więcej czasu.

plakat2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 369 raz(y) 615.75 KB

plaka1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 431 raz(y) 554.98 KB

 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Październik 2012, 22:36   

bidon184 już "świerzo" to ocenił i docenił "swiją prostotą", więc nie wiem czy powinienem się wcinać w tak wyrafinowaną recenzję. Jeżeli mnie nie skarci za "przegniły komercją" to ośmielę się troszkę udzielić...
Po pierwsze: przekaz nie może być skierowany do wszystkich - musi być skierowany na określoną grupę odbiorców - tak samo jak reklamę proszku do prania kieruje się do najbardziej bezmyślnej grupy odbiorców a reklamę drogiego samochodu do gości z - zazwyczaj - wyższym IP (lub idiotów-dorobkiewiczów: zależy od ceny a także marki samochodu i paru innych składowych). Ma to swoją nazwę, ale nie będę Ci mącił ;)
Po drugie: zleceniodawca wcale nie chce zobaczyć co się TOBIE podoba, ale chce zobaczyć co potrafisz zrobić, żeby JEGO wizję zrealizować. Pytaj więc, pytaj, pytaj!
Jeżeli kiedyś będziesz chciał sprzedawać swoje projekty to weź to pod uwagę - nie każdemu pisane jest być Andy'm Warhol'em... I całe szczęście :mrgreen:

No i jeszcze jedno:
To mój własny, subiektywny osąd - tak mi się wydaje, że o to prosiłeś. Nie spodobały mi się Twoje prace, postarałem się mam nadzieję wyjaśnić dlaczego. Komuś innemu może się to spodobać - nie neguję tego, broń Boże! Być może po ponad 20 latach w branży mam już jakieś zboczenie i nie potrafię tego docenić - no trudno...
 
 
aksa
Znawca


Wersja CorelDRAW: X3
Pomógł: 17 razy
Dołączył: 07 Sie 2008
Posty: 166
Skąd: KrK
Wysłany: 17 Październik 2012, 12:36   

jeśli odbiorcy jadący autem mają ten plakat ogarnąć to po dwóch sekundach nie dojdą nawet do mormona.

jako plakat do odbioru powiedzmy w budynku - to zgadzam się z Malutkim, trzeba zmienić kolorystykę i trochę uprościć całość, postawić na jeden akcent, który przyciągnie uwagę. Wtedy plakat się obroni :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14