Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Kilka starych prac.
Autor Wiadomość
yano57 
Bywalec
yano57


Wersja CorelDRAW: 9 i X4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 16:24   Kilka starych prac.

Dzień dobry Wszystkim.

Mam na imię Janek, należę do grona internautów 50+, nie posiadam wykształcenia plastycznego. Grafika wektorowa, a także obróbka bitmap, to jedna z moich pasji. Przez okres dziesięciu lat pracowałem jako grafik komputerowy. Jednak instytucja, w której pracowałem była instytucją zamkniętą, prace wykonywane były tylko na potrzeby wewnętrzne. Bardziej wymagana była precyzja niż wartość artystyczna. Od kilku lat jestem osobą bez pracy, a corela używam tylko dla własnych potrzeb. Chciałbym czasami podzielić się skromnym doświadczeniem, zrobić coś, co komuś będzie potrzebne, a mnie przyniesie zadowolenie i może coś jeszcze.
Na forum zarejestrowałem się kilka dni temu, ale zaglądałem tu już wcześniej.
Jestem pod wrażeniem prezentowanych prac. Bardzo podobają mi się prace, gdzie rysunki wektorowe są wykonane na podstawie zdjęcia, a do ich wykonania autorzy użyli wielu narzędzi. Podobają mi się też projekty „logo”, kilka odpowiednio dobranych znaków mówi o dobrym guście i profesjonalizmie autora.

Jeśli pozwolicie, chciałbym przedstawić kilku swoich prac. Z góry, proszę o wyrozumiałość, jak wspomniałem nie jestem grafikiem z wykształcenia. Część moich rysunków „umknęła” i zdarza mi się je spotykać w internecie na różnych stronach. Napisałem to dlatego, że jedną z prac, które przedstawiam, jest rysunek rozłożonego pistoletu Walther P-38. Wykonałem go kilkanaście lat temu (zaczął żyć własnym życiem), ale to ja jestem jego autorem i ja posiadam wersję wektorową, wykonaną na podstawie starej tablicy poglądowej.
A o to pliki:
001

002

003

004

005


Dziękują za zainteresowanie.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 17:46   

O, widzę, że miłośnik militariów :-D Luger, Colt - chyba Government 1911 z okładziną z ABSu, szabla, Walther P38 no i Browning... Widzę, że raczej czasy Wojen Światowych (odstaje tylo ten snajper z Stayr'em SSG 69 (trafiłem? :mrgreen: ).

Szczególnie dobry ten schemat P38 (rys. 004) - bardzo dobra robota graficzna, dobre cieniowanie i nie łatwy projekt. Gratulacje.

Pozostałe to kolaże, przyzwoite, ale nie rzucające na kolana. Najbardziej schizują mnie te oczy! :shock:
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 20:38   

Witamy na forum :)
Jak przedmówca - jestem pod wrażeniem projektu broni, który jest rozłożony na części pierwsze (niezła dłubanina).
W kolażach, szczególnie pierwszym jest klimat i jak Shame, pisze - schiza, która nadaje tego czegoś - nie wiem czemu, ale nasuwa mi się klimacik z miesięcznika Detektyw :)

Pozdro
 
 
yano57 
Bywalec
yano57


Wersja CorelDRAW: 9 i X4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 20:44   

Dziękuję obu Panom za ocenę.
Tak to prawda moje zainteresowania militariami to okres 1800 -1945.
Oznaczenie typów broni, które Pan Shame podał jest oczywiście poprawne. Szabla też zasługuję na uwagę, jest to polska szabla wz.1934. Ostatnia szabla bojowa produkowana na świecie, swoista ikona dla kolekcjonerów polskiej broni.
Walther-a rysowałem wiele lat temu, inspiracją był artykuł w piśmie komputerowym, które przyniósł kolega. Przedstawiony był rozrysowany mechanizm zegarka ręcznego. Pomyślałem jak ktoś coś takiego narysował, to ja też narysuję, tylko to co mnie interesuje.
Oczy - nie o taki efekt mi chodziło. To są awatary z portalach, na których inne osoby umieszczają swoje zdjęcia w awatarze. Porozumiewając się w ten sposób jest takie odczucie, że wiemy jak wygląda druga osoba, a oczy są tym co w trakcie rozmowy jest bardzo ważne. Jak ktoś kłamie to często je chowa.
Co do pomysłowości, to zdaję sobie sprawę, że nie jest to absolutnie moim atutem. Precyzja dokładność wykonania to jest to w czym czuję się znacznie lepiej i wykorzystuję w innych pracach gdzie też używam corela.
To link do mojej grawerki:
Grawerka CNC
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 21:38   

witaj Yano w naszym gronie

rozłożony na czynniki pierwsze pistolet robi wrażenie - ale jak dłużej się przyjrzę to wierzę, że dziś zrobiłbyś go jeszcze lepiej ;-) to jest ciężka dłubanina - co nieco o tym wiem ;-) nic dziwnego że żyje swoim życiem - bo jest to kawał dobrej roboty !

czy szabla to wektor ? jeżeli tak to gratulacje !

nie wiem co z rys 5 - czy wizualizacja jest wektorowa czy tylko szkic ? - szkic bez wypełnień - być może nie powala tak jak rozłożona broń - ale czuję jego precyzję - równe trudna - żmudna robota ! - to również moja domena ;-)

rys 1 rzeczywiście kojarzy mi się z publikacją - detektywi itp. - a rys dwa w ogóle nie czuję ! tu Colt tu snajper ? nie wiem co jest grane

pozdrawiam
 
 
yano57 
Bywalec
yano57


Wersja CorelDRAW: 9 i X4
Pomógł: 3 razy
Wiek: 66
Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Styczeń 2013, 22:30   

Nie szabla nie jest wektorowa. Mam kilka szabel zrobionych w wektorze, nawet rysunek złożeniowy tego wzoru. W rysunkach tych zależało mi na oddaniu szczegółów, które mogą przydać się kolekcjonerom przy rozpoznawaniu kopii. Dlatego nie są zbyt efektowne może kiedyś dopracuję gradienty to je przedstawię.
Rysunek nr 5. to bardzo dokładny przekrój broni z dołożonym zdjęciem wykopanego egzemplarza broni.
Jak wygląda przekrój z rys 05 w zbliżeniu przedstawiam tu, znalazłem też jakąś starą mysz wykonaną w wektorze z wykorzystaniem przejść tonalnych to ją dorzuciłem.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 6 Styczeń 2013, 10:57   

yano, Twoja grawerka mnie zmiażdżyła :shock: Widzę, że mamy tutaj do czynienia z inżynierem - to godne uwagi ;-) Jak rozumiem teraz grawerujesz dorabiając sobie? Dobrze wiedzieć, może się zgłoszę :-> A co do rysunków, to ten Browning faktycznie porządny przekrój, którego nie powstydziłaby się nawet sama firma Browning - godne umieszczenia w instrukcji tej broni!

Na koniec przyznam się, że ten a4techowy/logitechowski zabytek na powyższym rysunku wziąłem za zdjęcie! Rewelacyjna robota - perspektywa i gradienty perfekcyjne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13