Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo na konkurs
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 01:28   Logo na konkurs

Witka!

Chciałem Wam przedstawić mój projekt dla firmy zajmującej się dystrybucją zaworów wykorzystywanych do celów przemysłowych (ciężkie lub niebezpieczne płyny itp.).



Osobiście preferuję ten z prawej, gdyż sygnet, w jakiś dziwny sposób, kojarzy mi się z rurami lub jakimś przemysłowym tałatajstwem. Ostatnio dorwałem kilka książek (po angielsku, bo nie stać mnie na kupno polskich opracowań) o projektowaniu (trzeba się rozwijać, co nie?) i wiedzę tam zdobytą chciałem jakoś wykorzystać. Simpler is Better, Versatile and Memorable ;-)
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 10:39   

Jak bym miał wybierać, to projekt po lewej :)
Tylko za bardzo spłaszczony ten projekt, wina bardziej sygnetu schowanego do połowy i fonta przy długiej nazwie firmy.
Ale ogólnie widać że projekty odbiegają od wcześniejszych ( w dobrą stronę )
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 12:13   

mnie zdecydowanie przypadł do gustu ten po prawej
zastanawiam się by słowo Valve było centralnie z sygnetem - bądź z literą V
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 29 Styczeń 2013, 13:04   

ja to jestem za tym logiem z pokrętłem do trzpienia zaworu,to jednak hydraulika cięzka,hym,a nie chcesz jakiegoś zaworu olejowego dać,np takiego

chociaż zawory to pospolite,hym,ale ogólnie to mi się podoba,takie nietypowe
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 13:50   

bidon184, w logo chodzi bardziej o coś więcej niż dosłowny przekaz.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Styczeń 2013, 20:57   

@DzumA - dzięki bardzo za feedback. Na początku chciałem wyrównać Valve centralnie pod V, jednak jakoś tak mi nie bardzo pasowało przesunięcie środka ciężkości na prawo, ale może tak trzeba było? Heh... uczę się...

@gogman - chciałem, żeby ten lewy sygnet ukazywał idealne, łatwo rozpoznawalne pokrętło od zaworu, a jednocześnie, żeby kojarzyło się z czymś pięknym (odnośnie tej perfekcji) - i jakoś zaszło mnie ze wschodem/zachodem słońca (stąd pomarańczowy kolor i krzywa skrywająca dolną połowę pokrętła). Ale chyba nie trafiłem, skoro nikt nie skojarzył :-P

@bidon - i znów troszkę przekombinowałeś. Wyobrażasz sobie to logo jako niewielki nadruk na firmowej koszulce magazyniera? Sitodruk, któremu byś to zlecił by się zaj...echał.

gogman napisał/a:
bidon184, w logo chodzi bardziej o coś więcej niż dosłowny przekaz


Bidon, powiedz, jak wyobrażasz sobie dobre logo, dajmy na to, linii lotniczych? Podejrzewam, że coś z samolotem, jego obrysem albo czymś takim, nie? To teraz zerknij na to:

lub na to:

I powiedz mi, ile z tych firm faktycznie poznajesz (pomyśl o najbardziej znanych na świecie) i ile ma w logo samolot?
 
 
Struna 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: X8
Pomógł: 8 razy
Wiek: 38
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 276
Skąd: Białystok
Wysłany: 30 Styczeń 2013, 09:16   

Logo Bidona jest świetne, tylko trzeba dodać trochę 3D we flashu, bo zawór w logo musi się obracać! A co do poruszonego tematu linii lotniczych, to ja bym to widział tak, żeby umieścić trasy najbardziej obleganych kursów u danego przewoźnika ;)

PS.
Mi się widzi projekt po lewej :D
 
 
Stipa 
Doradca
fan corela od wersji 2.0


Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 29 Gru 2012
Posty: 100
Skąd: Bytów
Wysłany: 1 Luty 2013, 15:49   

Ja za lewym. Tylko jak by to rozćwiczyć, żeby dostać valve centralnie? Na kolorowych wersjach ta niecentralność bardzo rzuca się w oczy. Broń Boże nie twierdzę, że te moje próby są lepsze od twojej wersji, tak tylko spróbowałem, jakby to wyglądało po wycentrowaniu valve - albo cały napis jest niecentralnie, albo coś w środek trzeba wsadzić. Albo może rozstrzelić wyraz GROUP?

Rysunek4.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 333 raz(y) 29.28 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 15