Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsza klawiatura.
Autor Wiadomość
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Październik 2013, 07:21   Najlepsza klawiatura.

Klawiatura Robińskiego, czyli układ polski międzynarodowy. Używam kilka latek i polecam.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 12 Październik 2013, 10:15   

Bardzo ciekawe i na pewno przydatne, chociaż po prawdzie, to jak często używa się takich znaków? W sensie, wolę chyba z dockera Wstaw Symbol wybrać sobie znaczek paragrafu, niż szukać na liście skrótów klawiszowych odpowiedniej kombinacji (których jak wyczytałem, jest sporo)!. Mnie mniej jednak, skoro klawiatura ma pełna funkcjonalność Polskiej (programisty) i tylko zawiera dodatkowe funkcje, to czemu by nie zainstalować? ;-) Zawsze lepiej mieć więcej niż mniej ;-) Pytanie - czy to cudo działa na Win 7 x64? Bo nie chciałbym sobie spieprzyć czegoś, a autor projektował to w czasach panowania XP, gdy Vista ledwo wchodziła, a o 7 nikt nie słyszał ;-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 12 Październik 2013, 21:12   

Bajerem jest to, że przy klawiaturze Robińśkiego, wiele znaków możemy uzyskać na kilka sposobów. To bardzo corelowe, nieprawdaż?

Nadal mamy klawiaturę programisty, a jednak rozwiązujemy problemy z najczęściej używanymi akcentowanymi językami łacińskimi (np.: hiszpański, niemiecki, francuski) oraz z często używanymi symbolami. Co ja piszę! — Rozwiązujemy problemy ze wszystkimi diarezami, cedilami, daszkami, haczkami i resztą diakrytyków. Także z symbolami matematycznymi: ≠≥≤×∫. Z walutami — (to całe „jełro”) jest dolarem z altem, a funt i jen umieszczone są obok (proszę: Ž£, ¥ ŽŽŽ).
Znaki greckie poprzedzamy wywołaniem [alt]+[g] i dalej klepiemy w klawiaturę, na przykład tak: ∂ ς ε ρ τ υ θ ι π α σ δ φ γ η ξ κ λ ζ χ ψ ω β ν μ.

Ta klawiatura jest tym, czym powinien być „łyndołsowy” polski układ programisty.

Shame napisał/a:
(…) jak często używa się takich znaków? W sensie, wolę chyba z dockera Wstaw Symbol wybrać sobie znaczek paragrafu, niż szukać na liście skrótów klawiszowych odpowiedniej kombinacji (…)!.

No to mam odwrotnie. Dockera używam, gdy muszę. Na prawdę łatwiej jest nacisnąć [alt]+[p] (jak paragraf) i mieć §, niż gmerać w corelowej tablicy znaków. Podobnie otrzymujemy znaki Ÿ® ŸŸ, , odpowiednio poprzez [alt]+[r] (jak registered) i [alt]+[t] (niczym trade). Z kolei znak ˆˆˆ© jest pod [alt]+[y], a to dlatego, żeby wszystkie znaki sprzedażne znajdowały się obok siebie na klawiaturze — tak łatwiej zapamiętać.
Znak mikro mamy pod „u”, bo jest podobny: ų. Tak samo, szarfen S jest pod B, bo je przypomina: ß.
W przypadku akcentów (francuskich, czy niemieckich umlautów, tureckich dwukropków) po prostu nauczyłem się tej klawiatury, tym bardziej, że jest bardzo intuicyjna. Na prawdę, wystarczy przećwiczyć na jednej wielojęzycznej ulotce i już się umie. Nic prostszego.

Cytat:
(…) Pytanie - czy to cudo działa na Win 7 x64? Bo nie chciałbym sobie spieprzyć czegoś, a autor projektował to w czasach panowania XP, gdy Vista ledwo wchodziła, a o 7 nikt nie słyszał ;-)

Niestety — nie wiem. Sam się nad tym zastanawiam. Jeśli ktoś z forumowiczów ma zamiar przeinstalowywać Siódemkę lub Ósemkę, niech wypróbuje tę klawiaturę na starym systemie tuż przed reinstalacją, ale po skopiowaniu ustawień systemowych, moich dokumentów itp. (proponuję restart po dodaniu układu Robińskiego). Taki apel mam.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 13 Październik 2013, 00:09   

OK, stwierdziłem "fuck it! let's install! najwyżej będzie format albo coś..." i tak też zrobiłem. Oficjalny news - klawa działa jak złoto pod Win 7 x64 z AMD. Działa zarówno w WORDzie jak i w Corelu. Dziękować :-o
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 13 Październik 2013, 10:41   

No! To teraz trzeba znaleźć majstra, który opracuje integrację tego układu klawiatury z instalacją Windows 7.

A potem to samo z Ósemką.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 13 Październik 2013, 10:45   

No! To teraz trzeba znaleźć majstra, który opracuje integrację tego układu klawiatury z instalacją Windows 7.

A potem to samo z Ósemką.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 13 Październik 2013, 12:41   

jeśli chodzi o W7 Ultimate,układ instaluje się automatycznie,nie trzeba nic dodawać,wystarczy na pasku języka wybrać układ,no i musze przyznać że jest naprawde dobry
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Październik 2013, 10:13   

No! To może znajdzie się majster lub majstrowa, który powiedzą mi jak zintegrować ten układ w instalatorze Windows?

Chodzi mi o instalację automatyczną i nienadzorowaną.


--------Dodane 22 XI 2013 r.:-------------
Dla ciekawskich znalazłem inny pomysł tego typu — Pan-European keyboard layout. Mnie jednak imć Robiński wystarcza, więc nawet nie próbowałem.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 3 Luty 2014, 03:18   

Godzinkę temu zobaczyłem, że strona Imć Robińskiego zniknęła z sieci, a wraz z nią łącze do pobrania jego modyfikacji układu programisty. Podrapałem się w głowę, i póki jeszcze mam ją zainstalowaną (klawiaturę, nie głowę), przepuściłem ten wynalazek przez Microsoft Keyboard Layout Creator i odtworzyłem z niego instalację. Układu nie zmieniałem i całość udostępniam pro publico bono, z nadzieją, że działa. Zapraszam do załącznika.

Układ Robińskiego 1.3 - arturowa kompilacja.7z
Klawiatura Robińskiego, czyli układ polski, międzynarodowy:
Pobierz Plik ściągnięto 287 raz(y) 145.93 KB

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 8 Luty 2014, 10:02   

Wznawiam post. Jako, ze były pobrania — mam pytanie: czy działa? Sam nie mogę sprawdzić, bo już mam. Proszę w odpowiedzi o podanie systemu i procesora.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Marzec 2014, 08:42   

Strona Arkadiusza Robińskiego znów czynna, alarm odwołany. Szkoda, że nikomu nie chciało się napisać, czy ta moja, robocza kompilacja działa, czy nie. W końcu były 24 pobrania, lenie skończone.

bidon184 napisał/a:
jeśli chodzi o W7 Ultimate,układ instaluje się automatycznie,nie trzeba nic dodawać,wystarczy na pasku języka wybrać układ,no i musze przyznać że jest naprawde dobry

Bidonie, miałem na myśli nie zwykłą instalację w zastanym systemie, lecz instalację nienadzorowaną wraz z systemem i to, jako domyślny układ klawiatury zamiast układu programisty, a nie obok niego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14