Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ploter tnący summa d60 -problem z oprogramowaniem Winplot
Autor Wiadomość
azet 
Praktyk


Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 63
Skąd: konin
Wysłany: 11 Luty 2014, 10:59   ploter tnący summa d60 -problem z oprogramowaniem Winplot

Witam.
Pilnie poprosze o pomoc.
od początku- laptop HP,win7 tylko porty usb-wiec potrzebna przejściówka USB-COM( bo na takim chodzi ploter) -drivery zainstalowane -wszystko śmiga
Wszystko chodziło dobrze,ale system nie był reinstalowany od paru lat, więc trochę go zmuliło.
Jak wycinam ? w corelu piszę, eksportuję do programu summ-y Winplot,tam ustawiam wielkości i do plotera- gra i buczy.
reinstalacja systemu-instalacja sterowników do adaptera-instalacja oprogramowania summy (Summa Cutter tools)
program zainstalowany- system widzi porty COM ( przypisanie do konkretnego portu plotera),program widzi ploter( wyświetlają się ustawione dane wycinania, odpowiednio klikając mogę sterować ploterem- przesuwanie noża ,folii-no działa
Instalacja programu summy- WINPLOT -pierwsze uruchomienie programu-instalacja plotera-wpisuję recznie ustawienia jak w Cumma Cutter Tools ( powinno być to samo ) i kicha.
Nie moge wysłać do plotera-do cięcia-komunikaty o błędzie.
Wcześniejsza wersja winplot- nie widzi plotera.
Co jest ? jeszcze 2 tygodnie temu widział wszystko- ma koś jakieś pomysły ? to musi chodzić bo pracuję na tym.
Jaki może być problem z winplotem- przy instalacji plotera mam do wyboru 24 porty COM, Cutter tools widzi 4 porty w laptopie,a win plot ma to pomieszane i teraz trzeba trafić na chybił trafił ?próbowałem przypisywac do różnych ale nic z tego .

bład 2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 546 raz(y) 22.09 KB

bład 1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 493 raz(y) 24.55 KB

 
 
narvf
Praktyk


Wersja CorelDRAW: x3
Pomógł: 5 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 79
Skąd: WOT
Wysłany: 11 Luty 2014, 15:51   

Uruchamiasz program jako administrator? Może coś pomoże. Może też prędkość portu jest nieprawidłowa?

Jak wpiszesz w googleach CUTCMD_FAILPORTOPEN to zaledwie kilka linków wyskakuje, ale może coś ci się z tego przyda.
 
 
mosiumm 
Praktyk


Wersja CorelDRAW: X3
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 61
Skąd: PL
Wysłany: 11 Luty 2014, 20:37   

ja mam summa tego samego i mam połączenie przez USB.

jeśli chodzi o taki błąd, może to być spowodowane przejściówką USB - COM. ja próbowałem przy takiej pomocy przesłać sygnał do plotera termicznego, bez skutku... może być to spowodowane zbyt dużą ilością do przesłania itd.

ale spróbuj zadzwonić gdzieś i kupić usb pod ten ploter, np.: http://www.fastcom.com.pl/ tutaj sprzedają summa
 
 
 
azet 
Praktyk


Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 63
Skąd: konin
Wysłany: 12 Luty 2014, 07:56   

bo mi wszystko chodziło reinstlacja systemu coś namieszała,tak jak pisałem on chodzi pod tym kablem,ale pod programem narzędziowym summa cutter, nie widzi go /problemy z portem ma dopiero WinPlot.
Instaluję narazie starsze wersje Winplota.........po kolei... co znajdę......
 
 
azet 
Praktyk


Dołączył: 25 Kwi 2009
Posty: 63
Skąd: konin
Wysłany: 12 Luty 2014, 11:27   

rozwiązałem dances

wcześniej zapis5ane ustawienia pokazywały mi com 8 (przed restartem), teraz ciągle system wykrywał com 10 i tak chodziło tylko winplot nie widział...i coś mnie tchnęło, po 3 dniach.... w menadżer zadan na siłę ustawiłem,zmieniłem na com 8 mimo że niby był czymś zajęty, pierwsza próba zero reakcji, restart systemu, patrzę znowu teraz pokazuje że com 8 wolny, ustawiam znowu z com 10 na niby wolny com 8 , restart i ruszyło .
Wychodzi na to że- win plot może pracować tylko z com 8 ( albo niższy, tylko nie sprawdzałem)-takie widzi misie.
Chyba jest dobrze bo narazie wycinam, chyba że jutro coś mu się odwidzi .

dziekuję za pochylenie się nad problemem.

pozdrawiam
 
 
takietam 
Fachowiec


Wersja CorelDRAW: 9, x5
Pomógł: 36 razy
Dołączył: 11 Cze 2008
Posty: 286
Skąd: z gór...
Wysłany: 12 Luty 2014, 18:55   

Mój chinol chodzi tylko na com3 :)
 
 
ART STONE 
Początkujący


Dołączył: 11 Maj 2014
Posty: 2
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 15 Czerwiec 2014, 17:40   

ustaw prędkość przesyłu danych do plotera na 48000
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 16