Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Nieznane ustawienia kolorów
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 4 Marzec 2014, 04:17   Nieznane ustawienia kolorów

Hej. Załączam tutaj screen z programu. Możecie mi powiedzieć w jakiej przestrzeni barwnej jest ten obrazek skoro jest w "żadnej"? Żądne pole "koloru" nie jest wybrane.

Podmieniam pliki dla pewnego oprogramowania. Nie dostałem wytycznych jak to działa, nie wiem jaki format akceptuje. Więc kopiuje jeden plik, który działa cały czas, edytuję go i zapisuje po prostu z ustawieniami jakie już są. Ale nie potrafię ani sprawdzić jakie to ustawienia (bo nic mi nie pokazuje). Ani też od zera oczywiście nie mogę nic zrobić.

Wydawało mi się, że jest to obrazek "8 bitowy z paletą". Ale gdy nowy projekt zrobiłem i wgrałem na urządzenie, okazało się że nie działa. Działający mam 1 plik. Kopiuje ten plik np. 5 razy, robię 5 kopii. Edytuję każdą kopię tak jak chcę i daję na "zapisz". Wtedy działa.

Możecie mi powiedzieć jakie ustawienia kolorów ma ten plik? http://www.sendspace.pl/f...5d27776781f08ef

Screenshot_44.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 404 raz(y) 44.13 KB

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 4 Marzec 2014, 05:50   

Oczywiście, że mogę, ale lepiej będzie, gdy wciągniesz rzecz do CorelDraw i zaznaczysz zaimportowany obrazek. Na dole, czyli na kontekstowym pasku właściwości, będziesz miał opis zaznaczonej bitmapy. W nawiasach znajdziesz informację o zastosowanym trybie barwnym.

Wujek „Dobra rada” mówi:
Addytywne to np.: Lab, RGB, HLS, HSB ale także palety (czyli kolor indeksowany).
Substraktywne to np: CMYK, Hexachrome, Duotone, Pantone (i inne zestawy drukarskie).
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 8 Marzec 2014, 01:14   

Wciągnąłem Arturze i widzę to tak:




Czy te informacje na dole to jest to co ma mi mówić jaki jest kolor tej bitmapy?
"Mapa bitowa (z paletą)?"
Nic mi to nie mówi. To znaczy, nadal nie wiedziałbym co mam w PhotoPaincie ustawić sobie jako domyśle tego projektu. Możesz coś więcej o tym napisać?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3130
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Marzec 2014, 01:51   

To są podstawy. Absolutne podstawy.
Można to znaleźć po wpisaniu frazy w jakąkolwiek wyszukiwarkę - są tam także wyjaśnienia pisane bardzo, baaardzo prostym językiem - takim jak w seriach książek tzw. "For Dummies..."!
Sądzę, że szkoda zaśmiecać to forum (specjalistyczne, jakby nie było) kopiowaniem takich informacji...
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 8 Marzec 2014, 22:09   

Nie chodzi mi o to jak zdefiniować przestrzeń barwną tylko bardziej o to jak identyczną stworzyć dla programu rastrowego - Corel Photo-Paint.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 8 Marzec 2014, 23:23   

F, wydaje mi się, że wszyscy tak właśnie zrozumieli.
Nie udawaj Jamesa Bonda i nie pisz o tajnych plikach wgrywanych na tajne urządzenia, nie wiem co to jest, telefon, tablet? Zapodaj działający plik to się go przesłucha, prześwietli i prawdopodobnie do wszystkiego się przyzna :-) Spróbujemy zrobić nowy z takimi ustawieniami jak ten oryginalny, tak to mówimy o niczym.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 13 Marzec 2014, 01:01   

chezare napisał/a:
F, wydaje mi się, że wszyscy tak właśnie zrozumieli.
Nie udawaj Jamesa Bonda i nie pisz o tajnych plikach wgrywanych na tajne urządzenia, nie wiem co to jest, telefon, tablet? Zapodaj działający plik to się go przesłucha, prześwietli i prawdopodobnie do wszystkiego się przyzna :-) Spróbujemy zrobić nowy z takimi ustawieniami jak ten oryginalny, tak to mówimy o niczym.


Okej, bardzo chętnie. Dziękuję Chezarre. Oto pliki w załączniku tej wiadomości. Każdy z nich działa. Więc muszę zrobić swój własny, jeśli chcę, w identycznej rozczielczości, formacie oraz zapewne w przestrzeni barwnej. Ale tutaj właśnie nie wiem jak ustawić program do tych plików. Jasne, że umiem to rozwiązać - w końcu dubluje te pliku, edytuje je i zapisuje dokonane zmiany. Ale chciałbym umieć tworzyć zgodny plik od samego początku. I w tym wypadku nie wiem co wybrać w ustawieniach Corela.

cropmks.rar
Pobierz Plik ściągnięto 186 raz(y) 33.11 KB

 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 13 Marzec 2014, 06:38   

Ja na razie nic dziwnego w tych plikach nie wykryłem, ale być może koledzy coś zauważą?
Teraz pewnie czeka Cię sprawdzanie kolejnych przysyłanych plików czy działają? :-)
Na czym polega "nie działanie", nie wyświetlają się, wyświetlają się inaczej niż powinny?

Ten pewnie działał nie będzie, ale od czegoś trzeba zacząć :-)

BMP
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 17 Marzec 2014, 20:23   

Chezzare, to są, jakby Ci to powiedzieć "ekrany" przez które się ogląda obraz na kamerach. Czyli: możesz sobie narysować celownik, albo spiralę fibonacciego czy cokolwiek innego wedle własnych potrzeb i potem na wyświetlaczu kamery widzisz obraz przez właśnie takie coś. I jeden sobie życzy by zrobić mu obraz widziany "jakby był filmowany w formacie 4:3" i tak dalej. Różne życzenia tego typu. No i nie mogę stworzyć nowego projektu bo potem nie działa, a jakie ustawienia kolorystyczne zadać to też tego nie wiem. Właśnie to jest tym problemem tutaj.

Dziękuję za plik - sprawdzę go przy najbliższej okazji gdyż w chwili gdy to piszę, nie jestem u siebie i w pobliżu tej kamery. Także - odezwę się jeszcze na pewno w tej sprawie :)
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 14 Wrzesień 2014, 00:20   

Hej, ktoś tu coś majstrował z adminów przy tym temacie?
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 14 Wrzesień 2014, 15:59   

F, tu nie ma adminów :-)
Coś zniknęło?
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 14 Wrzesień 2014, 23:18   

Tak, zniknęło. Dodałem kolejny wpis z prośbą czy mógłbyś wstawić ten plik ponownie bo chciałem pobrać ale już został po czasie usunięty z serwera. A patrzę za kolejnym wejściem i nie ma tego wpisu. No to się zastanawiać zacząłem co było powodem jego usunięcia. No bo chyba nie to, że napisałem coś w starym temacie?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 09:55   

nikt nic nie mieszał,poprostu forum skasowało cały miesiąc,taka mała awaria była pewnego pięknego poranka :-)
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 18:26   

Ale jak już forum wróciło to tych postów przywrócić nie przywróciło, tak?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 18:55   

no niestety nie , baza z miesiąca poszła w zapomnienie,łączxnie z pochwałami, załącznikami ,postami
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 15 Wrzesień 2014, 21:29   

Ludzie żyją z amnezją, to i forum może.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 29 Wrzesień 2014, 06:15   

No okej, to będę musiał poprosić Chezarre jeszcze raz. Czyli napisać to co pisałem wtedy.
Chciałem się zapytać czy mógłby jeszcze raz ten plik gdzieś wstawić bo na serwerze już go nie ma.
Co Ty na to Chezarre, możesz to zrobić? Chciałbym powrócić do tej problematykii
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 29 Wrzesień 2014, 09:55   

Cezar ma jeszcze głębszą amnezję niż forum :-)
Do plików które zamieszczam na forum jestem dosyć słabo przywiązany i kasuję je 5 sekund po opublikowaniu, gorzej bo przez długi czas tej charytatywnej działalności wszystko dodawałem w załącznikach, konto nie jest z gumy i w pewnym momencie okazało się, że to już koniec balu panno Lalu. Zacząłem korzystać z jakiejś darmowej przechowalni plików, a tam jak zostawię plik bez nadzoru, to po kilku miesiącach zostaje skasowany.
Bidon mnie oświecił jak wyczyścić konto ze starych śmieci, też był z tym problem, bo okazuje się, że żeby to zrobić trzeba mieć avatara.
Ja Ci F oczywiście jeśli będę umiał, pomogę, ale musisz całą sprawę opisać jeszcze raz.
Tak przy okazji, odrobinę mnie wkurza jak ktoś o coś pyta, a później znika i ci którzy się tematem zainteresowali nie wiedzą czy sprawa została wyjaśniona czy nie? Jedynym wytłumaczeniem takiego stanu rzeczy może być śmierć lub długotrwała śpiączka. :-)
Ty wiesz o co chodzi bo w tym siedzisz, a my po miesiącu nie mamy pojęcia o sprawie.
W szkole 100 lat temu nauczyciel nam powiedział, że ważne jest żeby zrozumieć o co chodzi, wzorów na pamięć się uczyć nie musicie bo jak będą wam potrzebne, to znajdziecie w książkach. Pomyślałem, że gość ma rację i teraz mam tak, że jak ktoś chce żeby mu podać numer telefonu, to proszę go żeby podał swój to zadzwonię i będzie miał, albo szukam w telefonie, bo sobie zapisałem :-)
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 21 Październik 2014, 07:50   

Cześć Chezarre.

Cytat:
Tak przy okazji, odrobinę mnie wkurza jak ktoś o coś pyta, a później znika i ci którzy się tematem zainteresowali nie wiedzą czy sprawa została wyjaśniona czy nie?

Tu masz absolutną rację i mnie też to wkurza. Dlatego ja sam, jeśli dostanę odpowiedź i problem okaże się rozwiązany - to zawsze dziękuję w temacie za pomoc. W tym przypadku "zapadłem w śpiączkę" na 7 miesięcy. Ale lubię drążyć temat i nawet z czystej ciekawości chcę dociekać "czemu tak jest". Z tego wyciągam naukę, uczę się. Może ta wiedza się kiedyś przyda. Także... wróciłem do tematu.
Jeszcze inną sprawą mającą na to wpływ jest to, że zostawiam sobie zawsze w zakładkach w przeglądarce tematy jakie obserwuję. A ten mi się z zakładki usunąć i zapomniałem, że "miałem ją otwartą" i zniknęła w gąszczu innych.

Więc tak... Co do problematyki. To pewne oprogramowanie odtwarza na swym wyświetlaczu pliki o zdefiniowanych parametrach. Jak coś w nich zmienie plik nie zostanie wyświetlony na ekranie. Więc wpadłem na pomysł, że jak chcę zrobić taką grafikę do wyświetlenia to duplikuję standardową jaka jest dostępna, zmieniam i zapisuję ("zapisz", nie "zapisz jako... inny format"). I wtedy zapisuje mi się z takimi samymi ustawieniami i działa. No ale jak tak można? I tutaj chciałbym się dowiedzieć jakie parametry musiałbym ustawić takiemu plikowy gdybym chciał stworzyć nowy projekt, całkowicie od początku - tak aby zadziałał. Innymi słowy, nie wiem jakie wytyczne/format/cechy/presety ma ten dany mój plik: POBIERZ
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 21 Październik 2014, 12:08   

F, czy ta grafika zawsze jest dwukolorowa?
Zbadaj PROBA
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 22 Październik 2014, 21:16   

Już sprawdzę Twój plik. Chwilka...

Tymczasem odpowiem na pytania.
Czy grafika jest dwukolorowa? No "czasem jest". Chociaż nie wiem czy inne kolory nie mogą być.
Dam Ci źródłowy plik, to właśnie te zacząłęm przerabiać. Tak wyglądały w oryginale:
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 23 Październik 2014, 09:44   

Ostatnio dodawanie załączników nie działało, chyba padłeś ofiarą tej usterki, bo z tego co napisałeś wynika, że coś do wiadomości powinno być dołączone.
F, to jest jakaś ściśle tajna operacja, że nie możemy dowiedzieć się jakie urządzenie korzysta z tej grafiki? Może ktoś miał z czymś takim do czynienia, może to pomoże zrozumieć dlaczego jest tak, a nie inaczej. Ja w prehistorycznych czasach jak tylko dowiedziałem się, że grafika wyświetlana przez Windows przy starcie i zamykaniu jest czytana z plików od razu postanowiłem te obrazki zmienić. Niby zwykłe bitmapy, choć o odwrotnych proporcjach boków niżby wskazywała orientacja ekranu monitora, ale naprawdę sporo się nakombinowałem zanim udało się to zrobić, tu może być podobnie? Każda najdrobniejsza informacja może być pomocna w znalezieniu drobiazgu, który nie pozwala w łatwy sposób tworzyć takich obrazków.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 23 Październik 2014, 15:58   

zapewne F-Głowy kombinuje coś z plikami na urządzenia mobilne :-) ,tam tak jest ,jesli tinta nie ma odpowiedniego koloru obrazek ,nie wyswietli sie ,jesli ikona nie jest indeksowana tez sie nie wyswietli itd, jakby dał ten plik źrodlowy to bysmy cosik wiecej wiedzieli coz ten nasz kolega kombinuje :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 23 Październik 2014, 18:27   

Bidonik, F zapodał taki oryginalny plik 21 Paź 2014 07:50,
grafika jest dwukolorowa, choć podobno niekoniecznie musi taka być?
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 23 Październik 2014, 19:04   

znaczy ja tam nic pobrać nie moge :roll: a jesli chodzi o to że grafika jest 2 kolorowa ale nie musi taka ponoc być to to sie zgadza,np w telefonach w status barach tak jest,wlasciwie było bo odchodzi sie od tego i daje poprostu wiele małych obrazków np do zasiegu anteny,ale kiedyś był wlasciwie jeden obraz,no nie bede wyłuszczał,jak kolega da ten plik na normalny serwer to moze cos pomoge :-) ,wazne zeby ten plik dal do folderu,zzipował i dopierow rzucił np tutaj http://hostuje.net/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.16 sekundy. Zapytań do SQL: 14