Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo dla firmy prowadzącej kursy winiarskie
Autor Wiadomość
jacob4187 
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:13   Logo dla firmy prowadzącej kursy winiarskie

Cześć :)
początki początkami, ale chciałem Wam pokazać ostatnio robione logo dla firmy, która prowadzi kursy w branży winiarskiej :) Pani szefowej się spodobało, ale od Was myślę że spłynie większa fala krytyki :D

 
 
dj_maras 
Ekspert



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 09 Lut 2012
Posty: 852
Skąd: WOLSZTYN
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:37   

szału nima... nie podoba mi się czcionka "szkolenia...."

ps. coś jak moje pierwsze logo :]
http://img.webme.com/pic/s/slawianka/ikona.jpg
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:41   

Jeśli to pierwsze Twoje logo, Jacob, to widzę tu nawet potencjał. Jak rozumiem, firma zwie się STUDIUM VINI, tak? No więc nie zawieraj jako integralnej części logo tych wypunktowanych zakresów działań firmy. To już raczej element baneru, wizytówki, ulotki - nie będę tego oceniał, bo to nie powinno tam w ogóle być :-) Dodatkowo, moim zdaniem, nie było konieczności kolorowania "vini" na różowy. Jeśli chciałeś wyróżnić sygnet, to wystarczyło tylko jego zrobić różowego. Odbiorca szybciej zauważa kolor, niż znaczenie. Dlatego w tym przypadku odbiór może mieć kolejność: "sygnet > vini > studium", a chyba nie do końca o to chodzi. Mógłbyś również przerzucić sygnet na lewo, gdyż takie zabiegi, jak dzielenie logotypu sygnetem czy inną grafiką sprawdzają się głównie w sytuacji, gdzie oba człony nazwy są podobnej długości. Brak symetrii (w tym przypadku) wprowadza uczucie nieporządku. Użycie pisanego fontu było bardzo dobrym wyborem, chociaż akurat może nie tego. Kojarzy się z logo z dawnych lat. Wiem, że może to jeszcze nie czas, nie ten poziom wtajemniczenia, ale pisany font z typu "custom typography" zazwyczaj tworzonych odręcznie przy pomocy narzędzi kreślarskich (jak pióra i pędzle) mógłby tutaj zrobić furorę ;-) Na Twoim stadium proponowałbym, jeśli używasz gotowego fontu, trochę go chociaż obrobić, żeby miał sens. W "vini" masz szpary między "v" i "i" po obu stronach. Podobnie w "studium", chociaż tam jest jeszcze coś, czyli uskok miedzy "d" i "i". Powinieneś sprawić, żeby to wyglądało jak pisane odręcznie, jednym pociągnięciem ;-)
 
 
jacob4187 
Początkujący


Dołączył: 09 Lip 2013
Posty: 18
Skąd: Wadowice
Wysłany: 19 Maj 2014, 21:59   

Shame tak, firma nazywa się StudiumVini :) Co do zakresów, to to akurat było dodatkowo pod stronę WWW, może złe dodałem bo "podstawowe" wygląda tak:



przy czym w sygnecie środek kieliszka oficjalnie jest takiego koloru szarawego, jak w tym z tymi dopiskami, tylko tak jakoś mam zapisane na dysku w .png z tym białym :P
Dzięki za opinie, w większości po dogłębnej analizie, zgadzam się z Tobą :P Logo niby jest już zatwierdzone, ale gdy znajdę troszkę czasu to może go poprawię, tak do własnego wglądu. Zwrócę na te rzeczy uwagę przy następnych pracach :)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Maj 2014, 22:15   

Tak na szybko pokażę kontrpropozycję tego zestawu ;-) Użyłem czcionki Diesel Rudolf, która ma jeszcze bardziej "odręczny" charakter. Dzięki temu kojarzy się z etykietami dobrych i starych win (akurat sygnet ciut za mały, ale wiadomo o co chodzi :-P ). Zmniejszyłem nieco odstępy między literami, przez co mogłem je gładko połączyć (w "vini" zostawiłem jedno "i", to wiesz jak to wyglądało)



Różowy w sygnecie zostawiłem, ba, nawet sam zamysł sygnetu jest taki sam, ale jak się przyjrzysz, to zauważysz różnicę ;-) Czasem warto pomyśleć negatywem.



Dla kogoś, kto tworzy logo jest pewna garść dobrych rad, które w rzeczywistości potrafią przetestować projekt, zanim pokażemy go komukolwiek. Jedna z tych rad to żeby po utworzeniu logo sprawdzić je na kontrastujących, kolorowych tłach, w negatywie, w czerni i bieli, do góry nogami, bokiem i w bardzo dużym pomniejszeniu. Brzmi to jak żart, ale jak przejrzysz to forum w sekcji Hydepark (lub internet) znajdziesz tam temat o "logo-fail'ach" to będziesz wiedział, dlaczego jest to ważne ;-) Czasem po prostu przy tych manipulacjach może okazać się, że logo jest do bani, bo do bokiem wygląda jak penis ALBO wręcz przeciwnie - może okaże się, że w innym położeniu lub kolorach wygląda lepiej? ;-)
 
 
julo22 
Bywalec
master



Wersja CorelDRAW: 7,12,16
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2013
Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Maj 2014, 17:00   

logo ma potencjał :)
Shame dobrze Ci doradził odnośnie sygnetu, połączenia liter itd.
dobra jest też propozycja z "negatywem", natomiast czcionka Diesel Rudolf, jak dla mnie gorsza od oryginalu, malo czytelna...
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Maj 2014, 18:06   

Nieczytelność była akurat tutaj zamierzona. Wiem, że to nietypowe, a w większości przypadków wręcz niepożądane ;-) Jednak logo nie zawsze bywa łatwo czytelne ;-0





Jednak oczywiście wtedy takie logo musiałoby przy każdej możliwej okazji być asocjowane z nazwą napisaną czytelna czcionką, np. w towarzyszącym tekście, wizytówce itp.. Po prawdzie to ciut poleciałem, ale chciałem nawiązać bardziej do stylu etykiet na winach:




No może to nie są najlepsze przykłady, ale widziałem takie w sklepie. Im bardziej pismo przypominało rękodzieło z epoki renesans, tym ekskluzywniej wygląda ;-) Oczywiście, zawsze mogłoby wyglądać inaczej, zupełnie inaczej. Jednak to nie moje logo więc nie będę tutaj się pocił nad zagadnieniem :-P
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 22 Maj 2014, 13:52   

Rady Wstydliwego nadają dobry kierunek. Trzeba dobrać właściwy krój pisany, albo wykonać własny napis.
 
 
DzumA - 78



Pomógł: 99 razy
Dołączył: 24 Kwi 2009
Posty: 685
Skąd: Opole
Wysłany: 22 Maj 2014, 22:06   

dokładnie Artur - ja również uderzyłbym w kierunku własnego napisu ;-) mało spotykane na rynku - trzeba mieć niezłą rękę do tego typu loga
a propo Shame - nazwy win raczej nigdy nie były zbyt ręczne pisane - w sensie - czcionka musiała być łatwo czytelna - ale owszem odmiany win to już tak jak mówisz im bardziej nutka grała, tym czcionka odleciała ;-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 22 Maj 2014, 22:17   

Hehe, najdziwniejsze, że główny zainteresowany milczy. Odzywał się w innym temacie w tym samym czasie, ale tutaj ni hu hu. Dziwne.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.11 sekundy. Zapytań do SQL: 14