Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zaproszenie - projekt
Autor Wiadomość
Bartool 
Praktyk



Wersja CorelDRAW: X3
Wiek: 32
Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 84
Skąd: Libiąż
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 21:53   Zaproszenie - projekt

Witam : )
przyszło mi opracować zaproszenie wzorując się na poniższym przykładzie, nie specjalnie wiem jakie obowiązują zasady przy tego typu zajęciu,i od czego zacząć
miałbym prośbę o wskazówkę jak odpowiednio wykonać coś z załączonego pliku
Pilna pomoc, chętnie się zrewanżuję za kompletną pomoc... ; )
- Szata graficzna: różowe tło/ serduszka/ szampany itp

Desktop.rar
Pobierz Plik ściągnięto 134 raz(y) 320.5 KB

 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 22:21   

Masz błędy w tekście zaproszenia:

jest: jeszczę, powinno być: jeszcze

W języku polskim nazwiska odmienia się przez przypadki (mówił o tym wielokrotnie prof. Jan Miodek), a więc nie "zapraszamy pannę Genowefa Iksińska", tylko "zapraszamy pannę Genowefę Iksińską".

Poza tym nie stosuj na stronie tytułowej angielskich okrećleń w rodzaju "keep calm", chyba, że Genofefa Iksińska jest Angielką i zaproszenie na jej wieczór panieński skierowane jest do Anglików... :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 23:29   





W temacie małżeństwa to znalazłem coś takiego rano i do tej pory nie mogę się uwolnić od śmiechu, choć to raczej mało śmieszne jest :-)

https://www.youtube.com/watch?v=t1WIri5SeIY
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 29 Lipiec 2014, 23:35   

Trurl, chyba nie do końca zczaiłeś ten motyw z KEEP CALM, bo pewnie nie śledzisz trendów młodzieżowych Internetu. To nie ujma, a wręcz cnota w dzisiejszych czasach ;-) Rozumiem, o co chodziło autorowi z tym tekstem na tytułowej, jednak żeby miało to ręce i nogi powinno być 1:1 zerżnięte z plakatów/memów o tematyce KEEP CALM, czyli font (najważniejsze) i ozdobniki (zazwyczaj korona) musiałyby być takie same, żeby uniknąć posądzenia o przypadkowość ;-)



Dodatkowo, jeśli front będzie w tym stylu, to środek tez powinien. Zachowaj jednolitość fontu - liniowy, bezszeryfowy. O błędach nie wspomnę, bo trurl mnie wyręczył :-P W środku możesz sobie podarować wielkie słowo ZAPROSZENIE. A dzielenie akapitu na wersy leży i kwiczy (niestety). Trzeba inaczej poprzerzucać słowa między linijkami, bo to się źle czyta :->

chez - u ciebie to jak kartka na Walę-w-tynki, a nie wieczór panieński. Wiem, wiem, takie były wytyczne, ale można było ciut mniej słodko-pierdząco, na litość boską... Tekst jednak właściwie napisany, sformatowany i pocięty.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 06:27   

Niedobrze Shame, że się na żarcie nie poznałeś :-)
 
 
Bartool 
Praktyk



Wersja CorelDRAW: X3
Wiek: 32
Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 84
Skąd: Libiąż
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 08:41   

W takim razie jeszcze tylko kwestia techniczna, czyli jakie wymiary do poziomo rozkładanego zaproszenia, i czy są też dwustronne bez składania?
Nie potrafię ogarnąć tego, najlepiej jak by to pod A4 były opcje
Ostatnio zmieniony przez Bartool 30 Lipiec 2014, 19:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 39
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 14:17   

@chezare, tak, ostatnio coś kiepsko u mnie z trybieniem. Dodatkowo, nie jest mi wcale do śmiechu ostatnimi czasy. Za dużo poważnych problemów na głowie :-| Ja pewnie zauważyłeś, nawet moja aktywność na forum znacznie spadła...

@Bartool, wymiary rób chłopie jakie chcesz. Składane, nieskładane - co ci się żywnie podoba. Co cię ogranicza? Druk? Sam to będziesz robił? Na domowej drukarce? No to tylko zmieść się w formacie ok. 200×285 mm i będzie dobrze (trzeba pamiętać o niezadrukowywalnym marginesie).

Przykład:


Jak widać dla powyższego przykładu dostaniesz dwa zaproszenia na 1 arkusz. Przykład obrazuje zasady, które mógłbyś przyjąć tworząc swoje wymiary zaproszeń. Pamiętaj o obszarze zadruku i spadach dla każdego z użytków. Rozmiar, który ja zrobiłem (139,5×94) wejdzie do koperty C6 lub C7/C6 (ta nawet by lepiej pasowała) jeśli koperty są w ogóle przewidziane.
 
 
Bartool 
Praktyk



Wersja CorelDRAW: X3
Wiek: 32
Dołączył: 25 Kwi 2014
Posty: 84
Skąd: Libiąż
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 19:11   

Ok, myślę że wszystko wiem co do rozkładu to już sobie zobaczę jak wyjdzie, Dzięki Wielkie Shame znów niezastąpiony, reszta także dała wsparcie :poklon !
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 30 Lipiec 2014, 19:29   

Shame kolego, to ja Ci życzę żeby Cię kłopoty zostawiły w spokoju.
Ja też mam tyle roboty, że nie wiem od czego zacząć, do tego pogoda nie specjalnie nadaje się do pracy :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.13 sekundy. Zapytań do SQL: 17