Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jak zmienić kolor ŁĄCZA?
Autor Wiadomość
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 31 Październik 2014, 14:32   Jak zmienić kolor ŁĄCZA?



Czym jest owa zakładka w opcjach internetowych? Na chłopski rozum powinna przenosić na inną PODSTRONĘ w dokumencie po kliknięciu. Ale nigdzie widzę żadnych opcji wskazania DOKĄD ma prowadzić po jej wybraniu.

Jeszcze mam drugi problem, kiedy dodam adres internetowy (link. Z tego samego pola do wyboru co widzicie napis "zakładka") to automatycznie zmienia mi się kolor zaznaczonej treści na niebieski i nie mogę tego zmienić. Mogę to zmienić jeżeli calutki tekst zostanie zaznaczony. Ale jeżeli mam wiele zdań i tylko zaznaczę myszką dany fragment w tym zdaniu i na neigo naniosę link, to automatycznie kolor robi się niebieski i po zmianie na inny kolor - kasuje się wtedy automatycznie ten link. Dziwne.
Aha! Widoczne opcje z kolorem czerwonym na obrazku - to nie to, nie sugerujcie się. Bo link robi się niebieski i tak a nie czerwony.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 31 Październik 2014, 14:42   

był juz ten temat o ile mnie pamiec nie myli,ogolnie chodzi o to ze na kompie bedzie przenosic do tego samego dokumentu i blokować ponieważ nie bedzie mozna otworzyć dokumentu juz otwartego,ta opcja jest przeznaczona do neta
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 3 Listopad 2014, 15:35   

No to czemu nie mogę tego KOLORU zmienić, co?
Może mi ktoś pomóc zrozumieć dlaczego te linki kompletnie nie działają?
Napisy całościowo zaznaczone jako link - działają. Ale jeśli zdytujemy fragmet w jakmś zdaniu to wtedy - mimo nadania mu linku i mimo zmienienia koloru na jego znak - nie działają. Dlaczego?
Czyli: całe pole tekstowe jako link działa. Ale jak zedytujemy tylko jedno zdanie w polu tekstowym (da się tak) to potem nie działa.

O, to nie działa. Potem te linki nie są klikalne przy eksporcie:

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 3 Listopad 2014, 16:29   

Ludziku z literką effff, raczej szukaj tego:



Tak mi się zdaje.

Tylko… nie pamiętam, gdzie to okienko było. A póki nie pamiętam, to może poniższe obejścia Cię zadowolą, choć wątpię.


Dla łącz do PDF-a możesz zrobić grubiańskie oszustwo. Nadaj zwykłemu tekstowi kolor jaki Ci się podoba, ale nie rób z niego łącza. Nad tekstem narysuj pusty, czy tam przezroczysty prostokąt i dopiero z niego zrób odnośnik. Tak eksportuj do PDF.


Bądź inna drogą… dla HTML-a, odszukaj domyślny szablon HTML z którego korzysta CorelDraw i po prostu zmień w nim wartości barw dla łącza, na takie jak lubisz, a oprócz tego zlikwiduj podkreślenie.

Zdaje się, że informacja o barwi odnośnika jest też przez Corela zapisana w rejestrze. Ale takie grzebanie to już chyba przesada.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 3 Listopad 2014, 17:29   

Corel to nie jest internetowa przeglądarka, to i linki nie działają.
To o czym mówił Artur, jest tutaj

F, używanie Corela do tworzenia witryny internetowej jest mizernym pomysłem, możesz w nim przygotować grafikę, a resztę choćby w notatniku.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 3 Listopad 2014, 19:53   

O proszę, teraz wiem, czemu szukałem i nie znalazłem. Bo w szesnastce tego już nie ma.
 
 
F-Głowy
Ekspert
"Postać F-Głowego"



Wersja CorelDRAW: X4 i X5
Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 875
Skąd: Z łona matki
Wysłany: 4 Listopad 2014, 17:57   

Cytat:
Dla łącz do PDF-a możesz zrobić grubiańskie oszustwo. Nadaj zwykłemu tekstowi kolor jaki Ci się podoba, ale nie rób z niego łącza. Nad tekstem narysuj pusty, czy tam przezroczysty prostokąt i dopiero z niego zrób odnośnik. Tak eksportuj do PDF.

Że też na to nie wpadłem! No jasne, że tak. Dałeś cenną uwagę. Bardzo pomysłowe.


Cytat:
Bądź inna drogą… dla HTML-a, odszukaj domyślny szablon HTML z którego korzysta CorelDraw i po prostu zmień w nim wartości barw dla łącza, na takie jak lubisz, a oprócz tego zlikwiduj podkreślenie.
Nie, nie, nie. Nie krozystam i Wam odradzam. Corel sto lat za murzynami. Raz sprawdzałem jego "opcje internetowe" i nawet eksport tabel czy innych rzeczy "jak do internetu" i kod źródłowy wypluł taki, że chyba tylko Internet Explorer 8 go poprawnie wyświetlał. Z tym to czuję że byłyby teraz jaja. Powchodziły zresztą jakieś nowe technologie. Ja zostawiłem z dekadę temu webmastering i już nic nie wiem o tworzeniu stron.

Cytat:
Corel to nie jest internetowa przeglądarka, to i linki nie działają.

To niby po co jest wprowadzana dokładnie taka opcja ich tworzenia?


No i jeszcze ja nie mam żadnych takich opcji w swoim Corelu X6:

 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 7 Listopad 2014, 01:40   

Zniknęło, bodaj w piętnastce.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.09 sekundy. Zapytań do SQL: 13