Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zestaw komputera do opinii
Autor Wiadomość
witer30
Początkujący


Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: Świecie
Wysłany: 4 Listopad 2014, 15:03   Zestaw komputera do opinii

Witam,
Oto mój zestaw do unowocześnienia kompa który wykorzystuje tylko i wyłącznie do corela x6 oraz photoshopa.
Czy mogę prosić o opinie lub wskazówki czy jest ok, lub co można wymienić na lepszy osprzęt co mi nie spowoduje zwiększenie kosztów..
Z góry dziękuję za pomoc

Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W, 85+ - 254,00 zł
Pamięć HyperX Beast 16GB /1600 (2*8GB) CL9 KHX16C9T3K2/16X - 609,00 zł
Dysk SSD OCZ Vertex 460 120GB (VTX460-25SAT3-120G) - 328,01 zł
Płyta główna ASRock Z97 PRO4 Z97 LGA1150 - 399,00 zł
Procesor Intel Core i5-4690K, socket LGA1150, 64bit, do 3.9 GHz, 88W, cache 6MB, BOX - 929,00 zł

Skrzynkę i dysk hdd mam...
Co do grafiki mam GeForce GTX560 Ti - na razie musi mi wystarczyć.

Pozdrawiam
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Listopad 2014, 13:18   

http://biznes.benchmark.p...azdziernik-2014
http://www.benchmark.pl/t...owne-intel.html
http://www.benchmark.pl/t...u-polecane.html
http://www.benchmark.pl/t...y-polecane.html
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Listopad 2014, 14:14   

Restauro, z tymi kartami grafiki po 20 tausentów to przesadziłeś, za to wiatraki znalazłeś tanie jak barszcz :-) Wygląda na to, że najtańszy w komputerze jest, sam komputer.
X3 uruchomiłem na blaszaku praktycznie pozbawionym pamięci i całkiem sprawnie działał :-)
Ciekawe ile kosztuje operator który za takim sprzętem nadąży?
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Listopad 2014, 16:32   

chezare napisał/a:
20 tausentów to przesadziłeś

Trafiłem na stronę przypadkowo szukając ciekawego edytora tekstu na iPada . Ponieważ są tam krótkie opisy, pomyślałem , że takie w miarę świeże porównanie w jednym miejscu może być przydatne .
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Listopad 2014, 17:15   

x6 tez śmiga na wykopaliskach :-) ogólnie uważam ze tak naprawde 2 GB(nawet 1 starczy na interfeisie podstawowym) ramu i karta 512 MB i mozna bez przeszkód zabierać sie za wektorki :-)
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Listopad 2014, 17:18   

Ale, Bidonie, on napisał „oraz photoshopa”.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Listopad 2014, 17:23   

o kurcze patrz,nie doczytałem moj błąd :oops:
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Listopad 2014, 17:33   

bidon184 napisał/a:
moj błąd

Raczej tego który zainwestuje w wykopaliska.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 5 Listopad 2014, 17:44   

nie az tak to źle nie jest,,to wszytko rozbija sie wlasciwie o narzedzie TYPOGRAFIA :-) Adobe i co dziwne GImp(nie wiem czemu gimp poszedl w ter strone) instaluja przy odpaleniu tymczasowo w tle wszystkie fonty z folderu font,a Corel nie :-) Corel wyswietla liste :-) dlatego tez mozna zainstalowac fonta przy odpalonym programie w odroznieniu od adobe i innych ktorych trza zamknąc,inaczej piszac chce powiedziec,ze jakby odchudic folder font to pewnie i adobe by odpaliło przy tych parametrach co podałem,ale oczywiscie tutaj jeszcze wchodz style i inne duperele,nie wiem jak adobe ale np gimp tez je wczytuje od razu ,hym inaczej pisząc nie ma co ryzykować i lepiej nie kupowac wykopalisk,ale nie zawsze są piniązki niestety
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 5 Listopad 2014, 19:48   

Raz w życiu kupiłem, a w zasadzie kazałem złożyć komputer, który miał wszystko to co było aktualnie najmocniejsze. Pudło kosztowało tyle co przyzwoity samochód. To było bez sensu.
Każdy komputer za chwilę będzie i tak zabytkowy.
W pewnych zastosowaniach może być potrzebna karta grafiki za 20 tys., ale ani Corel, ani PhotoShop do sprawnego działania nie potrzebują nic nadzwyczajnego.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 5 Listopad 2014, 20:25   

chezare napisał/a:
do sprawnego działania nie potrzebują nic nadzwyczajnego
Powiem więcej , nie potrzebują nawet dużo droższego zestawu w oparciu o procesory Intela.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Listopad 2014, 20:55   

Witerze, jest ok. Przede wszystkim dobrze wybrałeś płytę główną. Jest dobra i tania. W tej cenie wcale nie łatwo o płytę tak dobrze wyposażoną i nienajgorzej rozplanowaną. Gdybym teraz kupował komputer pod Intela, najprawdopodobniej zacząłbym od niej.
Jeśli spieszysz się to przeczytaj moją pierwszą uwagę i kupuj coś postanowił. Jeśli „nie pali się”, to przemyśl i resztę.

Przejdę do uwag:

Zacznę od tego, czego nie rozumiem — zdecydowałeś się na zwykły dysk scalony OCZ Vertex 460? Skoro masz na tej płycie szybkie gniazdo M2!? Toż to technogrzech. Nie lepiej poszukać scalaka pod system, dedykowanego złączu M2, oraz kupić zwykły dysk 1–2TB (albo podłączyć stary) na Twoje prace i całe to graficzne zaplecze w postaci kiloton wzorów i bitmapowych hałd? Będąc na Twoim miejscu, zdecydowanie zastanawiałbym się, nad znalezieniem czegoś odpowiedniego.
I to by było jedyne zastrzeżenie jakie mam.

Co do reszty uwag, to potraktuj je jako pomysły, na zasadzie — a może warto lepiej?, czy też — a nuż można taniej? I tak:

1. Ciekawą alternatywą dla ASRocka Z97 PRO4 jest MSI Z97 Gaming 3. Płyta jest droższa raptem o 50 zł. Słowem „gaming” bym się nie przejmował — wyposażenie jest dobre, a rozlokowanie elementów nawet wygodniejsze niż w AsRock-u. Niemniej, jeśli chodzi o możliwości, to są podobne konstrukcje.

2. Zasilacz Chifteca to raczej sprawdzona konstrukcja i chyba nie do pobicia cenowo. Tak na prawdę w środku siedzi Sirfa HPxxx-G14S(C)-BR. Podobnie udany jest też SilentiumPC Deus M1 650 W, bazujący na Samie. Wybierz tańszy.
Jednak, gdybyś przepadkiem doszedł do wniosku, że potrzebujesz zasilacz lepszy niż budżetowy odpinany to rozejrzyj się za Corsairem serii AX, Seasonic-kiem X (brać, który tańszy, bo to i tak ten sam producent), albo Fortronem Aurum. To są konstrukcje wzorcowe i na tyle rewelacyjne, że wystarczą na 7—12 lat, czyli przeżyją cztery płyty główne. Aurum, jest nieco gorszy, ale różnica prawie żadna.
Nieco tańszy od nich, powiedzmy na czwórkę z plusem jest Corsair RM650 (CP-9020054-EU)… ale to nadal ciut ponad 400 zł.

3. Wybrałeś znośne i nienajdroższe pamięci Kingstona. Ale tu bym jeszcze zaoszczędził. A do czego potrzebujesz tak wysokie radiatory, skoro RAM z tej półki nie grzeje się? Krajowe GoodRAMy są zrobione z takim samym zapasem i w NICZYM NIE USTĘPUJĄ Kingstonom HyperX Beast, a są tańsze, czasem nawet o sto złotych. Sam przeszedłem z Kingstonów na nasze i nie żałuję. Najlepiej szukałbym tego:
— GoodRAM GYS1600D364L9/8GDC,
— GoodRAM GYB1600D364L9/8GDC,
— GoodRAM GYR1600D364L9/8GDC.
Parametry IDENTYCZNE jak we wskazanych kingstonach.

4. Wybrałeś Intela i5-4690K. fajny procesor, ale drogi. W wielu testach wypada gorzej od tańszego o trzysta złotych AMD FX-8350, a to już wstyd. Póki co, jest to zakup nieopłacalny. Może poszukaj tańszego Intela, a za dwa/trzy lata kupisz tanio szybszy używany.

5. Grafika wystarczy. Bez obaw.
 
 
witer30
Początkujący


Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 5
Skąd: Świecie
Wysłany: 5 Listopad 2014, 22:37   

Artur Miernik napisał/a:
Witerze, jest ok. Przede wszystkim dobrze wybrałeś płytę główną. Jest dobra i tania. W tej cenie wcale nie łatwo o płytę tak dobrze wyposażoną i nienajgorzej rozplanowaną. Gdybym teraz kupował komputer pod Intela, najprawdopodobniej zacząłbym od niej.
Jeśli spieszysz się to przeczytaj moją pierwszą uwagę i kupuj coś postanowił. Jeśli „nie pali się”, to przemyśl i resztę.

Przejdę do uwag:

Zacznę od tego, czego nie rozumiem — zdecydowałeś się na zwykły dysk scalony OCZ Vertex 460? Skoro masz na tej płycie szybkie gniazdo M2!? Toż to technogrzech. Nie lepiej poszukać scalaka pod system, dedykowanego złączu M2, oraz kupić zwykły dysk 1–2TB (albo podłączyć stary) na Twoje prace i całe to graficzne zaplecze w postaci kiloton wzorów i bitmapowych hałd? Będąc na Twoim miejscu, zdecydowanie zastanawiałbym się, nad znalezieniem czegoś odpowiedniego.
I to by było jedyne zastrzeżenie jakie mam.

Co do reszty uwag, to potraktuj je jako pomysły, na zasadzie — a może warto lepiej?, czy też — a nuż można taniej? I tak:

1. Ciekawą alternatywą dla ASRocka Z97 PRO4 jest MSI Z97 Gaming 3. Płyta jest droższa raptem o 50 zł. Słowem „gaming” bym się nie przejmował — wyposażenie jest dobre, a rozlokowanie elementów nawet wygodniejsze niż w AsRock-u. Niemniej, jeśli chodzi o możliwości, to są podobne konstrukcje.

2. Zasilacz Chifteca to raczej sprawdzona konstrukcja i chyba nie do pobicia cenowo. Tak na prawdę w środku siedzi Sirfa HPxxx-G14S(C)-BR. Podobnie udany jest też SilentiumPC Deus M1 650 W, bazujący na Samie. Wybierz tańszy.
Jednak, gdybyś przepadkiem doszedł do wniosku, że potrzebujesz zasilacz lepszy niż budżetowy odpinany to rozejrzyj się za Corsairem serii AX, Seasonic-kiem X (brać, który tańszy, bo to i tak ten sam producent), albo Fortronem Aurum. To są konstrukcje wzorcowe i na tyle rewelacyjne, że wystarczą na 7—12 lat, czyli przeżyją cztery płyty główne. Aurum, jest nieco gorszy, ale różnica prawie żadna.
Nieco tańszy od nich, powiedzmy na czwórkę z plusem jest Corsair RM650 (CP-9020054-EU)… ale to nadal ciut ponad 400 zł.

3. Wybrałeś znośne i nienajdroższe pamięci Kingstona. Ale tu bym jeszcze zaoszczędził. A do czego potrzebujesz tak wysokie radiatory, skoro RAM z tej półki nie grzeje się? Krajowe GoodRAMy są zrobione z takim samym zapasem i w NICZYM NIE USTĘPUJĄ Kingstonom HyperX Beast, a są tańsze, czasem nawet o sto złotych. Sam przeszedłem z Kingstonów na nasze i nie żałuję. Najlepiej szukałbym tego:
— GoodRAM GYS1600D364L9/8GDC,
— GoodRAM GYB1600D364L9/8GDC,
— GoodRAM GYR1600D364L9/8GDC.
Parametry IDENTYCZNE jak we wskazanych kingstonach.

4. Wybrałeś Intela i5-4690K. fajny procesor, ale drogi. W wielu testach wypada gorzej od tańszego o trzysta złotych AMD FX-8350, a to już wstyd. Póki co, jest to zakup nieopłacalny. Może poszukaj tańszego Intela, a za dwa/trzy lata kupisz tanio szybszy używany.

5. Grafika wystarczy. Bez obaw.


Bardzo dziękuję za merytoryczne podejście do mojej prośby...
Poczytam i napiszę co zmieniłem...
Jeszcze raz dziękuję
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 5 Listopad 2014, 23:01   

Proszę.

Napisz, coś wymyślił.

A tu ciekawe porównanie niemal tych samych pamięci od GoodRAMu i Kingstone-a.

A tu i tu porównanie kilku dysków podpinanych do złącza M2.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Listopad 2014, 09:24   

Artur Miernik napisał/a:
Skoro masz na tej płycie szybkie gniazdo M2

Brak gniazda także nie jest już ograniczeniem .
http://pclab.pl/art58372.html
http://pclab.pl/news58928.html
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Listopad 2014, 17:02   

Rzeczywiście Restauro, ten Plextor M6e M.2 128 MB (PX-G128M6e) wydaje się optymalny dla Witera:

Tylko… ta cena. Stówkę trzeba dopłacić.

Moim zdaniem warto. Z tego, co zaoszczędzi na procesorze i pamięciach — wystarczy, a jeszcze mu trochę w portfelu zostanie.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 6 Listopad 2014, 19:17   

Cytat:
Moim zdaniem warto.

Do tego dla drugiej połowy , nagrodzony polski wynalazek .Wreszcie nie będę musiał co tydzień grzebać przy kontaktach .
http://technologie.gazeta...html#BoxTechTxt
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 6 Listopad 2014, 23:12   

No dobrze, póki się Witer nie odezwie, offtopic-ujemy:

Świetne wtyczki, ale… nie taniej będzie wreszcie opracować porządne mocowanie gniazdek? Toż, to co jest, to niemożliwa lipa. Na prawdę, nie mam pojęcia, czemu ta tandeta trwa.

A zrobić trzeba, bo drugie połowy są niereformowalne — kilka dekad codziennych testów, to dla niektórych niewiast za mało, by zaobserwować, że biorąc kabel do jednej ręki, albo napiszę śmielej — ciągnąc kabel jednorącz, wyciąga też całe gniazdko ze ściany. Widocznie zależność za subtelna.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Listopad 2014, 09:20   

Żeby tylko . Do odkurzacza musiałem dokupić przedłużać ,jakimś dziwnym trafem kabel po trzech latach używania jest o polowe krótszy i ma już n-tą wtyczkę .
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 573 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7667
Skąd: Gdynia
Wysłany: 7 Listopad 2014, 14:14   

Artur Miernik napisał/a:
wydaje się optymalny

Są i inne propozycje.
http://www.newegg.com/Pro...N=-1&isNodeId=1
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 51
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 8 Listopad 2014, 00:48   

Ale plex jest u nas na pewno dostępny i serwisowany. Poza tym, zrobiony na porządnych toshibach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.1 sekundy. Zapytań do SQL: 13