|
Wychodzące krawędzie. |
| Autor |
Wiadomość |
cinek151511
Początkujący

Dołączył: 26 Sty 2016 Posty: 8 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 14:36 Wychodzące krawędzie.
|
|
|
Witam, mam logo w CorelDRAW, takie jak na pierwszej pozycji za załączonej grafice. Łącze węzły prostą, tak jak na pozycji drugiej. Mam do tych operacji dwa pytania: Jak mam połączyć te węzły krzywymi, żeby nie wystawały krawędzie, narożniki? (widać przybliżenie na grafice) Oraz jak zrobić gdy mam grupę obiektów, wszystkie się powiększały o taka samą skale? (np, powiększę to logo, to kontur i pomarańczowe logo się powiększy, a te proste łączące węzły tylko się wydłużą - bez pogrubienia)
Bardzo proszę o pomoc
http://postimg.org/image/rpby4rp3z/ |
|
|
|
 |
restauro


Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 575 razy Dołączył: 25 Lis 2009 Posty: 7700 Skąd: Gdynia
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 14:55
|
|
|
Najlepiej gdybyś dołączył plik cdr.
Odnośnie łączenia - zaspawaj.
Kontur -Ustaw w opcjach - Pióro konturu i grubość .
Grubość konturu możesz również ustawić na górnej belce .
Dokąd nie zostanie kontur zamieniony w obiekt ,zawsze będzie miał tą samą ustawioną przez Ciebie szerokość , niezależnie od skalowania .
http://corel.wodip.opole....ie_konturow.htm
http://corel.wodip.opole.pl/ |
|
|
|
 |
cinek151511
Początkujący

Dołączył: 26 Sty 2016 Posty: 8 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 15:33
|
|
|
Tak, po zespawaniu powiększanie dobrze działa :)
Czy można spawanie elementów po kilku operacjach, powiększeniach itd. odwrócić? Czy spawanie jest już na stałe?
Wrzucam plik cdr, proszę zobaczyć na połączenia tymi cienkimi krawędziami wewnątrz loga, jak sprawić by one wyglądały estetycznie i równo?
https://megawrzuta.pl/download/f9b25dc80f21c1bc3c4ffeb285f4c0ff.html |
|
|
|
 |
roland


Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy Wiek: 59 Dołączył: 15 Mar 2006 Posty: 607 Skąd: Opole
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 15:33
|
|
|
| Aby kontur powiększał się razem z grafiką, w opcjach konturu zaznaczyć pole "Skaluj razem z obrazem". A co do wystawiania konturu, musisz bardzo precyzyjnie odciągnąć węzły do krawędzi innego konturu. Ale najlepiej jak napisał restauro jak połączysz że sobą kontury, albo po przekształceniu konturów w obiekty zespawasz. |
|
|
|
 |
roland


Wersja CorelDRAW: X6
Pomógł: 58 razy Wiek: 59 Dołączył: 15 Mar 2006 Posty: 607 Skąd: Opole
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 15:36
|
|
|
| Cofnąć spawanie można tylko poprze cofnij ostatnie polecenia. Inaczej nie da rady. |
|
|
|
 |
cinek151511
Początkujący

Dołączył: 26 Sty 2016 Posty: 8 Skąd: Wrocław
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 15:57
|
|
|
Zmiana krawędzi w obiekt - tego mi brakowało, dziękuję serdecznie! |
|
|
|
 |
restauro


Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 575 razy Dołączył: 25 Lis 2009 Posty: 7700 Skąd: Gdynia
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 16:02
|
|
|
| cinek151511 napisał/a: | | proszę zobaczyć na połączenia tymi cienkimi krawędziami wewnątrz loga, jak sprawić by one wyglądały estetycznie i równo? |
Ustaw grubość wszystkich konturów na tą samą wartość -Przekształć kontur w obiekt i spawaj .
Rysunek1.cdr
|
Pobierz Plik ściągnięto 204 raz(y) 22.48 KB |
|
|
|
|
 |
restauro


Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 575 razy Dołączył: 25 Lis 2009 Posty: 7700 Skąd: Gdynia
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 16:04
|
|
|
| cinek151511 napisał/a: | | Czy można spawanie elementów po kilku operacjach, powiększeniach itd. odwrócić? |
Nie ,ale wcześniej możesz potrzebne w późniejszym terminie elementy powielić . |
|
|
|
 |
bidon184 [Usunięty]
|
Wysłany: 6 Luty 2016, 21:38
|
|
|
| roland napisał/a: | | Cofnąć spawanie można tylko poprze cofnij ostatnie polecenia. Inaczej nie da rady. |
i to jest to co Corel powinien poprawić ,zreszta niue tylko on, bo musimy pamietać z cofniecia mozemy ustawiac, i jak ktos do granic mozliwosci chce spersonalizować Corela to zapewne ustawi na 0 w tedy obudzi sie z reka w nocniku ta funkcja powinna być buforowana az do zapisu takie moje zdanie jest |
|
|
|
 |
|
|