Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak pomysłu..
Autor Wiadomość
MarcinK
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 48
Skąd: Brzeszcze
  Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 16:41   Brak pomysłu..

Może ktoś z Was ma pomysł na tą czcionkę ze zdjęcia, bo drugi dzień siedzę i nic nie mogę znaleźć... :(
gdyby ktoś coś, to z góry bardzo dziękuję....
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 17:01   

to jest Belwe Bd L2- Bold
 
 
MarcinK
Bywalec


Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 48
Skąd: Brzeszcze
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 17:09   

Dzięki... Kolejny raz... Nie mam pojęcia jak Ty to robisz, ale jesteś WIELKI... Brawo TY!!
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 27 Kwiecień 2016, 17:34   

Nie wiem jak Bidonik to robi, ale powiem Ci co Ty mogłeś zrobić, żeby dwa dni po próżnicy nie siedzieć.
Masz fotografię i na jej podstawie rysujesz kilka liter, min. dwie, ja wziąłem dwie pierwsze z brzegu. Dobrze jest narysować takie które mają jakieś charakterystyczne elementy, jeśli mamy do czynienia z prostym krojem, to wtedy jest problem, łatwiej jest z ozdobnymi fontami.
Narysowałem S i M i zapisałem do jpg, trzeba zapisać tak żeby wysokość miała 90-100 pikseli.

Teraz uruchamiasz whatfontis.com, albo myfonts.com, Bidon zna pewnie jeszcze parę innych, i wczytujesz przygotowany jpg.
Na tej pierwszej musiałem ruszyć kilka razy rolką w gryzoniu, na myfonts szukany font jest pierwszy na liście.
Zamiast dwóch dni, dwie minuty rysowania.
To oczywiście nie zawsze zadziała, ale przy ozdobnych fontach jest spora szansa że się znajdzie, jeśli fotografia jest dobrej jakości, to często nawet nie trzeba rysować, wystarczy fragment wykadrować.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: