Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
COREL Pomoc przy składzie pliku do druku
Autor Wiadomość
mssolutions 
Początkujący


Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 13 Październik 2014, 20:27   COREL Pomoc przy składzie pliku do druku

Witam Szanownych Kolegów
Jestem nowy na forum a grafikom zajmuje się z doskoku. Mam taki nietypowy problem. Mam przygotowane w corelu plik z 10 zakładkami w formacie A4 i teraz potrzebuje to w taki sposób na a 3 aby te 10 stron utworzyły składkę żeby po złożeniu otrzymać ładny katalog A4

Dziękuje z góry za pomoc
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków

Wysłany: 13 Październik 2014, 21:12   

Podziel 10 przez 4 (liczba stron mieszących się na formacie A-3) a otrzymasz liczbę arkuszy drukarskich i już będziesz wiedział o co chodzi.
No chyba, że ma to być praca oprawiana np. w spiralę...
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 13 Październik 2014, 21:14   

http://home.agh.edu.pl/~o...prowadzenie.pdf
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 13 Październik 2014, 22:04   

Koledzy nieco zagmatwanie próbują Ci wytłumaczyć, że 10 zakładek (lepiej: stron) A4 nie da się ładnie ułożyć na A3, aby po wydrukowaniu otrzymać ładny katalog. Cokolwiek pod tym pojęciem (katalog) rozumiesz - to:
a) gdy masz na myśli rodzaj zeszytu zszytego drucianymi zszywkami - to jest to niewykonalne, gdyż 10 stron nie dzieli się na 4. Mogą co najwyżej z tego wyjść 2 kartki A3 złożone na pół i zszyte (razem 8 stron) + luźno włożona kartka A4 (2 strony) do środka - ale "ładne" to raczej nie będzie.
b) możesz też wydrukować te 10 stron na 5 kartkach A4 i oprawić ja jakoś razem, np. sprężyną lub skleić. Będzie "ładniej" niż w pkt. a.
 
 
mssolutions 
Początkujący


Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 13 Październik 2014, 22:30   

No to pasuje do środka może być jedna a4 wydrukowana dwustronnie zależy mi na tym żeby reszta była wydrukowana na A3 dwustronnie i żeby bez ciecia to złożyć i zszyć zszywkami :lol: :lol:

Chodzi mi mniej więcej jak tu wytnę sobie z pliku 2 strony te ktore bedą na a4 i będzie git czy ktoś dałby radę przygotować taka makietę do corela ?
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków

Wysłany: 13 Październik 2014, 23:21   

mssolutions napisał/a:
żeby bez ciecia to złożyć i zszyć zszywkami

Nie czytałeś. Nie ma takiej możliwości, chyba że będziesz drukował z większego formatu i falcował okładkę.
 
 
mssolutions 
Początkujący


Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 14 Październik 2014, 20:18   

Malutki, ale już 8 się dzieli dwie środkowe wytnę z pliku i wydrukuje osobno dwustronnie na A4
 
 
Cysorz 



Pomógł: 205 razy
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 3134
Skąd: Kraków

Wysłany: 14 Październik 2014, 22:01   

Oczywiście, ósemka jak najbardziej. Tyle, że jak już pisałem powyżej, to przy 10 stronach będziesz musiał inną oprawę niż typowo "katalogową', zastosować...
 
 
Trurl 
Ekspert



Pomógł: 66 razy
Wiek: 70
Dołączył: 04 Lut 2009
Posty: 952
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14 Październik 2014, 22:21   

Twój katalog musi mieć liczbę stron podzielną przez cztery. Musisz się więc zmieścić albo na ośmiu, albo na dwunastu stronach, słowem katalog musi być odpowiednio zredagowany, również technicznie. Projektowanie katalogu trzeba zacząć od określenia liczby stron, na których ma się zmieścić, pamiętając, żeby ta liczba była wielokrotnością czterech.
Tylko, jeżeli to ma być katalog formatu A4, musisz go drukować na arkuszach A3. A wtedy trzeba zrobić w Corelu odpowiednie składki, czyli 1-8; 2-7; 3-6; 4-5.
 
 
mssolutions 
Początkujący


Dołączył: 13 Paź 2014
Posty: 4
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 11 Listopad 2014, 09:25   

temat do zamknięcia wyjaśnione
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 12