Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Niechciany kontur
Autor Wiadomość
Yaneq 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Październik 2014, 12:26   Niechciany kontur

Witam, szukałem odpowiedzi na forum i nie znalazłem, dlatego zakładam post.

Mój problem polega na tym, że w obiekt wypełniony kolorem pomarańczowym kadruję inny obiekt i pojawiają się niechciane linie - kontur. Zaznaczę, że w obu obiektach nie mam konturu.
To samo jest gdy obiekt biały jest nawet na wierzchu (przycięty do idealnie do pomarańczowego).
Myślałem, że to problem tylko w programie, ale na wydrukach, albo obrazkach jpg ten kontur zostaje. Można to jakoś rozwiązać???

Zdjęcia
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20 Październik 2014, 12:39   

Dołącz plik w cdr.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Październik 2014, 14:10   

Jak już wykadrujesz, to udaj się do menu Rozmieszczenie (Arrange), kliknij

wciśnij klawisz Delete i ramka przejdzie do historii.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 20 Październik 2014, 16:59   

Niestety chez to nie pomaga. Sprawdziłem u siebie i faktycznie jest to o czym pisze Yaneq. Mnie osobiście przydarzało się tak od czasu do czasu, ale kiedy było to na prawdę istotne, to robiłem takie historie inaczej - jak masz obiekt o docelowym kształcie kadru (u ciebie powiedzmy prostokąt), to zamiast kadrować dane elementy (białe) zrób tak: pseudo-kadr na spodzie zrób biały, jego kopię na wierzchu zrób pomarańczowy. Następnie zaznacz wszystkie elementy które miały być skadrowane, i na końcu zaznacz pomarańczowy pseudo-kard i PRZYTNIJ. Metoda na pewno skuteczna i eliminuje te widmowe linie, ale niestety tracisz możliwość aktywnej edycji układu (bo jak przyciąłeś to na amen).
 
 
s-p-i-n 


Pomógł: 192 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1484
Skąd: opolszczyzna
Wysłany: 20 Październik 2014, 17:45   

Wystarczy zmienić widok z dokładnego np. na normalny i tych konturów nie będzie.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 20 Październik 2014, 17:51   

To czy pomogło czy nie, to może powiedzieć tylko autor postu :-)
Trzeba pamiętać o tym, że kadrowanie to takie odwracalne przycinanie, a co za tym idzie zmienia się tylko sposób wyświetlania i drukowania, ale fizycznie nie znika to czego nie widać i może wchodzić w reakcję z innymi elementami grafiki. Istotne może być też to co jest "pod spodem". Restauro ma rację, bez dowodów zbrodni ciężko będzie ustalić sprawcę.
Czasami niewinne na pozór rozwiązania mogą narobić sporo kłopotów, których nawet nie widać dopóki się nie wydrukuje 20 tys. np. ulotek :-)
Prosty przykład:
Czarne tło strony, fotografia i czarny prostokąt, którym zasłonięty jest fragment zdjęcia.
Wygląda normalnie i tak też się wydrukuje, ale wystarczy dla czarnego prostokąta włączyć nadrukowanie i cały pomysł diabli wezmą. Takich zasadzek są setki.
 
 
Yaneq 
Początkujący


Wiek: 45
Dołączył: 29 Gru 2010
Posty: 17
Skąd: Poznań
Wysłany: 21 Październik 2014, 13:55   

Dziękuję za odpowiedzi. Problem rozwiązałem stosując metodę Shame, jednak nie jest to rozwiązanie docelowe, bo nie można już zmieniać położenia kadru.
Chciałbym dołączyć plik cdr, ale nie moge go wstawić. Napisałem do admina, ale póki co cisza.
Swoją drogą, trochę lipa z tym konturem, którego nie powinno być.
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Październik 2014, 14:12   

Chciałbym dołączyć plik cdr, ale nie mogę go wstawić.
np :
http://wyslijto.pl/how_works
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 21 Październik 2014, 15:57   

Taka wykadrowana grafika zajmuje tyle samo miejsca co niczym nieruszana, a oddawanie np. do drukarni takiego dokumentu jest moim zdaniem proszeniem się o kłopoty.
 
 
blo 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2014, 17:20   

ja mam podobny problem, rysuje niebieski kwadrat i umieszczam na nim obiekt z efektem soczewki i wszystko jest ok, ale jeśli kwadrat z obiektem przeniosę na inny obiekt który nie jest biały to na obiekcie z efektem soczewki pojawiają się jakiś niechciany kontur. Załączam plik.

https://www.dropbox.com/s...kontur.cdr?dl=0
Ostatnio zmieniony przez blo 22 Październik 2014, 13:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 21 Październik 2014, 18:49   

blo napisał/a:
Załączam plik.

Jeśli załączasz to najlepiej w 9 - 11 .Większość z nas nie ma najnowszych wersji Coreldraw
 
 
blo 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: X6
Dołączył: 21 Wrz 2014
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Październik 2014, 13:09   

restauro napisał/a:
blo napisał/a:
Załączam plik.

Jeśli załączasz to najlepiej w 9 - 11 .Większość z nas nie ma najnowszych wersji Coreldraw


poprawiłem, plik jest już zapisany w starszej wersji.
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 22 Październik 2014, 14:06   

Wydaje mi się, że to bardziej wyimaginowany problem z wyświetlaniem niż faktyczna usterka.
Jeśli ta grafika tak ma wyglądać, to zamiast soczewki można narysować figurę w odpowiednim kolorze.
Jedno jest pewne taka konstrukcja jest niebezpieczna, nad wektorowym obiektem umieszczone jest coś co ma wszelkie cechy bitmapy, tak są robione efekty różnych soczewek czy cieni. Na pewno problem rozwiązuje zrobienie z takiej grafiki bitmapy.
BEZ KONTURU
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.08 sekundy. Zapytań do SQL: 13