Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Arial
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Luty 2016, 20:22   Arial

Siemka ziomy.

Miałbym prośbę - czy ktoś mógłby mnie poratować Arialem Bold? Wiem, że brzmi to śmiesznie, ale po ostatnim formacie, kiedy instalowałem zachowane zawczasu fonty (z windowsowskiego katalogu Fonts) to coś mi się pokrzaczyło i Ariala Bold nie mam w ogóle, pozostałe są jakoś dziwnie interpretowane przez Corela.

Jeśli ktoś mógłby mi rzucić na PRV to byłbym wdzięczny. Głównie potrzebuje Bold, ale jak ktoś zarzuci całą rodziną to będę w siódmym niebie.

A tak z innej beki, to myślałem, że Arial to na każdym rogu w Internetach leży, a tutaj nie dość, że wyniki kierują wyłącznie na płatne strony, to jeszcze portale z darmowymi fontami wyrzucają komunikat o niemożności pobrania tego fontu. Żeby w dzisiejszych czasach człowiek nie mógł Ariala pobrać... Świat się kończy.
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Luty 2016, 22:15   

Dziękuję bardzo restauro. Już po próbie reinstalacji fontu znalazłem jeszcze inne rozwiązanie, jednak nic nie działa. Nie rozumiem tego. WORD, WordPad czy nawet Notatnik (!) mają wszystkie rodzaje Ariala dostępne. Podczas gdy Corel widzi tylko część (zwykłą, wszystkie narrow i black). Brakuje mi bold, italic i bold italic. Wiem, że tam są, pliki fizycznie są, zainstalowane były (nie skopiowane, tylko instalowane) i nadal nic. Ariala jako fontu systemowego nie można usunąć ani odinstalować. Zresztą pytanie po co, skoro w pozostałych aplikacjach ten font jest! Nie czaję... A akurat potrzebuję Arial Bold do projektu...

Czy zna ktoś identyczny odpowiednik? Tylko nie jakiś amatorski okrojony badziew, bo potrzebuję pełnego fontu z zapełniona tablicą znaków, bo mam egzotyczne znaki diakrytyczne do zrobienia :-/
 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7676
Skąd: Gdynia
Wysłany: 24 Luty 2016, 22:26   

Spróbuj w CorelDraw otworzyć projekt z tymi fontami .Powinien wówczas pokazać się w liście fontów .
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 24 Luty 2016, 22:47   

Wiem, próbowałem. Chce podmienić Arial (CE) na Arial (West) - to pewnie wina reinstalacji fontu - ale kiedy zanzaczam "pokaż wszystkie czcionki" i rozwijam listę to i tak nie ma na niej Arial Bold :-|

-----------Edit-----------

Już nie trzeba zastępstwa. Mam Arimo, które jest prawie identyczne i działa. Ale mnie ten Arial wpienił... :evil: Normalnie nigdy bym go rozmyślnie nie użył, ale w tym przypadku musiałem się dostosować do istniejącego projektu :-/
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 25 Luty 2016, 00:13   

heh ,wiem wiem ze to nie szmieszne :-) tan sam problem kiedys rozwiazalismy z Bogumila.M :-) foncik zostal naprawiony,tam maly szkopul jest ,ale jak wazny w niektorych momentach :-)
 
 
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Luty 2016, 21:10   

bidonik, a zdradzisz mi co to za sposób? I czemu do cholery teraz mam Arial (Western) zamiast (Central Europe)? Nie żebym tego bardzo potrzebował, ale teraz za każdym razem jak otwieram dowolny projekt w którym Arial gdzieś siedział (nawet jeśli żaden znak nie został użyty, tylko wpieprzył się jako domyślny font jako np. spacja gdzieś w tekście) to otwiera mi to pasowanie czcionek...

Jeśli procedura wymaga jakiegoś wchodzenia w tryb awaryjny Windowsa albo coś w ten deseń, to byłbyś w stanie wyłożyć mi w punktach co trza zrobić i podrzucić potrzebne pliki (chociażby ten Arial w wersji CE)? Możesz na PRV jak nie chcesz dla ogółu.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 26 Luty 2016, 08:57   

nie procedura wymaga zainstalowania normalnego bolda,poszedl na pw ,chyba to ten :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Luty 2016, 09:55   

Stąpacie po kruchym lodzie. :-)
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 26 Luty 2016, 11:53   

no o tego bolda to o ile pamietam Bogumila.M sie fochnela ,chyba Artur Miernik na nia naskoczyl i chyba tegraf i Malutki,na mnie zreszta tez tylko ze ja zmarszczylem tylko nosek a Bogusia to tak tupnela ze nawet u mnie monitor na biurku podskoczyl :mrgreen:
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 26 Luty 2016, 15:24   

Miała dziewczyna temperament. Ja się od tamtej pory boję zbliżać do gór. :-)
Wyznawała filozofię, że jak coś można poprawić, to prawa autorskie można olać.
Nie przepadałem za nią i nie płakałem kiedy sobie poszła, ale miała sporą wiedzę na temat Corela i nie tylko.
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 26 Luty 2016, 15:45   

miala miala wiedze tego jej zarzucic nie mozna,ja tam sie z nia dogadywalem,ale ja mam chyba tez podobne podejscie do pewnych rzeczy,aczkolwiek i tu tez sie kajam nieraz przesadzam :-)
 
 
chezare 



Pomógł: 402 razy
Dołączył: 24 Gru 2010
Posty: 4551
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Wysłany: 27 Luty 2016, 00:54   

Bidonik, ja o stanowisko świętego też się nie ubiegam, ale jak źle zrobię, to się tym nie chwalę. :-) Raz się pochwaliłem HP. Żeby wiedzieli kto do nich dzwoni, to by mi łeb urwali.
Prosiłem żeby zmodernizowali swój program, bo się nie dawało go używać. To była prosta aplikacja która tworzyła bazę danych, obsługa tego wynalazku to był koszmar.
Rekord danych składał się z kilku pól, a rekordów było tysiące.
Wystarczyło zrobić jeden błąd i trzeba było wszystko wpisywać od nowa, bo gamonie nie przewidzieli możliwości poprawiania wpisanych danych. To nie był błąd, tylko założenie, że danych się nie modyfikuje.
Najpierw zadzwoniłem i powiedziałem co by warto zmienić, ale mnie olali. Później sam poprawiłem, ale z jednym problemem nie do końca mogłem sobie poradzić. Zadzwoniłem kolejny raz i znowu nie byli mili, diabeł mnie podkusił i poinformowałem ich, że łaski nie robią i że poprzedni problem już rozwiązałem i jak mają mnie gdzieś, to i z tym sobie poradzę. Nie chciałbyś Bidon słuchać tego co ja wtedy się nasłuchałem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: