Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logotypy
Autor Wiadomość
trance01 
Praktyk



Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 52
Skąd: Toruń
Wysłany: 19 Sierpień 2009, 16:01   Logotypy

Paczka logotypów, być może lepsze od poprzedniej wstawki. Pozdrawiam ;)

ilusion logo.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 873 raz(y) 214.19 KB

 
 
 
michw
[Usunięty]

Wysłany: 23 Sierpień 2009, 20:48   

Faje rysujesz te logotypy... Bardzo mi się podobają. Fajny styl, dobrze wykonane i pomysłowe.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 07:32   

Rysujesz? Narysował logo cropa??? Bardzo w to wątpię. Wiecie ile się płaci za umieszczanie loga firmy w dowolnym miejscu, oczywiście bez zgody?
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 11 Wrzesień 2009, 12:08   

Ja nie wiem. Ile?

pzdr.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 07:27   

Jak zwykle. Poczytaj o tym jak wielkie kwoty musiały zapłacić osoby, które posługiwały się logiem firmy X bez jej zgody. Gotowej odpowiedzi nie ma. Każdy płaci tyle ile prawnicy wyciągną.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 13:46   

Niepotrzebnie straszysz. Prawo patentowe mówi o komercyjnym wykorzystaniu znaków towarowych.

pzdr.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 13:53   

1cm napisał/a:
Niepotrzebnie straszysz. Prawo patentowe mówi o komercyjnym wykorzystaniu znaków towarowych.

pzdr.


NIe tylko. Skoro jestem właścicielem znaku towarowego, zastrzeżonego, to nie masz prawa bez mojej zgody nim dysponować, a tym bardziej go podrabiać. A "rysowanie" znaku croppa to już jest podrabianie. Taka jest prawda.

PS. nikogo nie straszę, ja tylko piszę, jeśli ktoś miałby mieć z tego powodu nieprzyjemności to na pewno nie ja.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 14 Wrzesień 2009, 14:10   

możesz podać jakieś źródło?
dzięki

pzdr.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 14:43   

Loga / nazwy firm mogą być chronione z tytułu:
1. ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych (dalej upaipp), jeśli spełniają kryteria tej ustawy (czyli są utworami). Można przyjąć, ze loga (logotypy)
2. ustawy prawo własności przemysłowe (dalej upwp), jeśli występują jako zarejestrowane znaki towarowe na terenie Polski.
Tak więc, w ogólności, jeśli podlegają one ochronie, na umieszczenie tych logotypów w nagłówku powinno się mieć zgody właścicieli praw ochronnych, nieważne czy jest to wykorzystanie komercyjne czy nie.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 15 Wrzesień 2009, 20:02   

Zacytuję artykuł z ustawy na którą się powołujesz:

Art. 153.
1. Przez uzyskanie prawa ochronnego nabywa się prawo wyłącznego używania znaku towarowego w sposób zarobkowy lub zawodowy na całym obszarze Rzeczypospolitej Polskiej.


Tych dwóch sfer dotyczy ochrona. Natomiast możesz (nie ma regulacji które zabraniają) chronione ustawą znaki bez zgody wykorzystać w celach edukacyjnych (z takim wykorzystaniem mamy tu do czynienia jak sądzę), informacyjnych (np. gdy sprzedajesz markowe oprogramowanie firmy Corel). Mało tego, od niedawna znak towarowy konkurencyjnej firmy można wykorzystać w reklamie porównawczej :)

pzdr.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 09:54   

Drażmy to dalej: "[...] lub zawodowy"

Edukację - w Twoim wydaniu można właśnie pod to podciągnąć. Nie pozwolę Ci na to, że wykorzystywać mój znak i nie masz prawa tego zrobić. No chyba, że to prawo złamiesz.

Tak samo jest w prawie autorskim jeśli chodzi o czcionki (to tylko jeden z wielu przykładów).
Koleś w jakimś poście pyta na forum (tutaj) czy ktoś podzieli się z nim czcionką, która kosztuje średnio 50$. I co też powiesz, że to dla edukacji? Ale kurcze kreuje się ruch edukatorów :-) . Super PAN winna dofinansowywać takich propagatorów rozwoju nauki i edukacji, no może trochę niże MEN :-)
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 10:27   

printer1, ja często tak mam że dostaje jakieś prace by przygotować je do druku, często dostaje z dalekich obszarów europy i dogadać się z takimi ludźmi by pokrzywili tekst lub przesłali czcionkę jest czasami nieco denerwujące. Dlatego lepiej czasami wygrzebać taką czcionkę z innych źródeł, nie mam zamiaru za nią płacić bo na pewno zrobił to już projektujący.
 
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 12:05   

nev555 napisał/a:
printer1, ja często tak mam że dostaje jakieś prace by przygotować je do druku, często dostaje z dalekich obszarów europy i dogadać się z takimi ludźmi by pokrzywili tekst lub przesłali czcionkę jest czasami nieco denerwujące. Dlatego lepiej czasami wygrzebać taką czcionkę z innych źródeł, nie mam zamiaru za nią płacić bo na pewno zrobił to już projektujący.


że jak, że co? O jakiej czcionce piszesz? Wow
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 12:07   

i tak ją dostanę od klienta, ukradł bym ją wtedy gdybym używał jej dla swoich celów/ projektów.
 
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 12:09   

nev555 napisał/a:
i tak ją dostanę od klienta, ukradł bym ją wtedy gdybym używał jej dla swoich celów/ projektów.


Nie wiem o czym piszesz, ale odpowiem do tego tak: skoro coś komuś robisz to czyja to praca? Twoja? Moja? Kowalskiego? Nie pisałem o czcionce tutaj. Nie pytałem o nią. Chyba pomyliłeś tematy.
Z tego co ja wnioskuje, to Twoja, więc nie kupiłeś czcionki = ukradłeś ją. Nie masz legalnej Windy to ją ukradłeś, pobrałeś z nielegalnego źródła etc. Nazywaj to jak chcesz, i tak wszyscy wiedzą o co biega.
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 12:23   

printer1 napisał/a:
Nie wiem o czym piszesz,


Moim klientem jest grafik, który projektuje cośtam. On chce ode mnie abym przygotował jego pracę do druku. Bez podstawowych rzeczy typu czcionki (które nie są potrzebne gdy teksty są zamienione na krzywe) nie mogę tego zrobić więc jeżeli nie dostarczy mi tych czcionek niestety nie będę mógł mu tego zrobić.

Wybierz się do jakiegoś studia DTP to może Ci to jakoś wytłumaczą.
 
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 12:49   

Kurdę Ty nie kumasz co piszę. O jakiej czcionce Ty piszesz? Przecież ja nie mówiłem o czcionce.
Jeśli chodzi o logotyp, to mówię tak: skoro wykorzystujesz logo firmy X (znak zastrzeżony) nieważne czy do komercji czy edukacji, bez ich zgody, to jest oczywiste, że jesli pozwią Cię do sądu to przegrasz. I to jest moja ostateczna odpowiedź. Wiem to, bo sprawę w tym stylu znam od podszewki.
 
 
nev555 
Znawca


Pomógł: 23 razy
Wiek: 39
Dołączył: 17 Sty 2007
Posty: 173
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 13:12   

Odniosłem się do tej wypowiedzi:

Cytat:
Tak samo jest w prawie autorskim jeśli chodzi o czcionki (to tylko jeden z wielu przykładów).
Koleś w jakimś poście pyta na forum (tutaj) czy ktoś podzieli się z nim czcionką, która kosztuje średnio 50$. I co też powiesz, że to dla edukacji?


chodziło mi o to byś nie oskarżał od razu wszystkich o piractwo, kradzieże, rozboje i co tam Co jeszcze do głowy przyjdzie :)

A co do tego logotypu to możliwe że masz rację, ale jest to problem tylko i wyłącznie kolegi który zamieścił te prace. Korzystając z prac innych trzeba mieć świadomość że coś tu jest nie halo :)
 
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 16 Wrzesień 2009, 13:25   

nev a czy ja Ciebie lub kogoś oskarżałem? NIE!
Ja tylko stwierdziłem jak to jest.
Nie oskarżałem o rozboje, kradzieże etc. Nie zmieniaj faktów. Co do czcionki to też nie pisałem o tym, że bierzesz od kogoś, z nielagalnego źródła tych fontów.

Dobra skończmy tę dyskusję i tyle.
 
 
1cm
Profesjonalista


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lip 2008
Posty: 331
Skąd: Opole
Wysłany: 17 Wrzesień 2009, 15:21   

printer1 o czym my dyskutujemy? Zadałem sobie trud przeczytania obu ustaw (nie dlatego żeby coś Ci udowadniać tylko dlatego, że problematyka bezpośrednio mnie dotyczy), poprosiłem o interpretację prawnika obsługującego firmę w której pracuję i zadałem sobie trud rzeczowego odniesienia się do poruszonego przez Ciebie tematu tu w tym wątku i podzieliłem się zdobytą wiedzą. Uraziłem czymś Twoją dumę? Ucierpiało Twoje ego? Wybacz! Nie lubię jak ktoś ignorując rzeczowe argumenty wypisuje pierdoły, próbuje kreować się na znawcę i dla własnej satysfakcji celowo wprowadza innych użytkowników w błąd. Myślę, że jesteś trolem i dyskusja z Tobą jest bezcelowa.

pzdr.
 
 
printer1
Bywalec


Dołączył: 11 Wrz 2009
Posty: 36
Skąd: Polska
Wysłany: 21 Wrzesień 2009, 10:40   

Heh, kto się kreuje to się kreuje. Sam jesteś trolem, trolu :-)

Prawników było wielu, jak wychodzi na tym ten, kto zatrudnia takiego pana to już nie moja sprawa.
Do usłyszenia trolu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: