Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Eksport plików
Autor Wiadomość
kmk
Początkujący


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2014, 14:29   Eksport plików

Czy CorelDRAW ma gdzieś opcję, w jakiej lokalizacji zapisać eksportowany plik? Zauważyłem, że każdy plik chce zapisywać w ostatnim zapamiętanym miejscu eksportu i jest to wielce uciążliwe:/ gdyż pracując z wieloma plikami trzeba non stop wprowadzać ścieżkę :///

Będę wdzięczny za odpowiedź.
 
 
Paweł C.
Początkujący


Wersja CorelDRAW: X7
Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2014, 15:00   

A jaka jest różnica? Zapisuje Ci plik w ostatniej lokalizacji eksportu i chyba to jest właśnie udogodnienie. I wychodzi na to samo...
 
 
bidon184
[Usunięty]

Wysłany: 21 Październik 2014, 15:38   

znaczy corel zapisuje tylko w danej sciezce do momentu wyczerpania buforu ściezki,gdy to sie wyczerpie przechodzi w zapis dokumenty,i moim zdaniem jest to troche bug programu,powinien zapisywac w danej sciezce az do momentu zmiany tej sciezki
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21 Październik 2014, 15:49   

Tu chyba chodzi o coś elementarnego:

Zamiast [ctrl]+[s] użyj… [ctrl]+[shift]+[s], to przy zapisie, a przy eksporcie przecież program pyta o docelową lokalizację.


Bidonie, co to jest „wyczerpanie buforu ścieżki”?
 
 
kmk
Początkujący


Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21 Październik 2014, 18:04   

ok, chyba już wiem xP
ctrl + shift + s pozwala zapisać (w każdym lub prawie każdym) formacie i dzieje się to w folderze, w którym jest zapisany plik, który eksportujemy - niestety za każdym razem trzeba wybierać format z listy:/

Podczas eksportu (ctrl + e) lub opcji "publikuj jako pdf" chce zapisać nasz plik w folderze ostatnio używanym podczas wyboru danej opcji - to określiłem jako uciążliwe i moim zdaniem takie jest - szczególnie jeśli pracuje się na kilku dokumentach jednocześnie :///

w sumie... to nadal nie wiem czy można zmienić tę opcję xP

...ABY PLIK, KTÓRY CHCĘ WYEKSPORTOWAĆ OD RAZU ZNALAZŁ SIĘ W FOLDERZE, W KTÓRYM PRACUJE TZN. W KTÓRYM JEST ZAPISANY PLIK ŹRÓDŁOWY.
 
 
Artur Miernik 



Pomógł: 49 razy
Wiek: 52
Dołączył: 18 Lip 2010
Posty: 1608
Skąd: Starachowice
Wysłany: 21 Październik 2014, 23:33   

Też nie lubię tej cechy.

Jeśli eksportujesz do PDF-a, to możesz to zrobić poprzez menu:
File > Collect for output dla tamizjańczyków i
Plik > Zbierz do prac drukarskich w wersji cywilizowanej.
I sprawa załatwiona.

Natomiast do innych formatów jest gorzej. Zakładam, że masz w tle otworzone windowsowe okno z katalogiem, w którym pracujesz:
— kliknij w nim na ścieżkę dostępu, ta zaznaczy się cała, wtedy ją skopiuj do pamięci,
— przełącz się na Corela i tam w oknie eksportu znów kliknij w ścieżkę i zastąp ją tą z pamięci.



Zawsze to szybciej, niż wyklikiwać po kolei katalogi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Nowe zasady dotyczące cookies. Wykorzystujemy pliki cookies, aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.
         
Strona wygenerowana w 0.07 sekundy. Zapytań do SQL: 13