Corel FORUM Strona Główna Corel FORUM
Forum użytkowników programów firmy Corel. Grafika wektorowa, rastrowa i obróbka zdjęć cyfrowych

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Logo dla TE Solutions
Autor Wiadomość
Shame 
Red Dot Corporation



Wersja CorelDRAW: X7
Pomógł: 213 razy
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2012
Posty: 2565
Skąd: Poznań
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 11:53   Logo dla TE Solutions

Brief:
Cytat:
Nasza firma głównie zajmuje się inżynierią oraz doradztwem technicznym. Jesteśmy znani i kojarzeni z wdrażaniu technologii kosmicznych i realizacji skomplikowanych projektów inżynierskich. Chcemy być postrzegani jako lider na rynku usług analiz technicznych, projektów inżynierskich ( analizy wytrzymałościowe, cieplne, kriogenika, technologie kosmiczne). [...] Zależy nam na tym aby logo było przede wszystkim nowoczesne i kojarzyło się z techniką, inżynierią, analizami numerycznymi.


Na fali ostatnich dywagacji na temat złotej spirali postanowiłem dla relaksu machnąć coś "dosadnego" :mrgreen: Efekty poniżej.



Tak swoją drogą, to mam pytanie do wszystkich naszych speców od kolorów, profili, eksportu itp. Otóż żeby mieć screen taki, jaki widać powyżej, musiałem zrobić screenshota, bo: próby zapisywania tego jako JPG na wszelkie sposoby - zapisz mapę bitową jako... oraz eksport; z Corela, z PDF'a, z PhotoShop'a; z dołączeniem profilu oraz bez niego - wszystkie dawały rewelacyjny efekt, ale tylko na moim monitorze! Jak zuploadowałem do neta (na portal konkursowy i na imageshack) to kolory poszły w diabły (ten najważniejszy kolor sygnetu). Porównanie poniżej (ten dolny, ciemniejszy był docelowy, został zamieniony na to jaskrawe coś na górze):



Ktoś wie WTF? Zresztą nieistotne, zbyt dużo zmiennych w równaniu ;-) Nie rozwódźmy się tutaj. W takim razie potraktujemy to ciekawostkę - kolejnę - jak można sobie zjebać projekt, wizualizację, jak się go nie sprawdzi 10 razy :-o
 
 
gogman 
Ekspert



Pomógł: 6 razy
Wiek: 45
Dołączył: 21 Paź 2011
Posty: 512
Skąd: Chojnice
Wysłany: 17 Czerwiec 2013, 14:35   

Shame, rockmana w sygnecie widzę, albo głowę sajana czwartego poziomu z Dragon Balla (właśnie nabiera mocy)
Przez przypadek całkiem fajny sygnet wyszedł, jednak pod tematykę, którą opisałem wyżej. ;)

Pozdro
 
 
Firmaś 
Bywalec


Wersja CorelDRAW: X5
Wiek: 42
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 40
Skąd: Toruń
Wysłany: 18 Czerwiec 2013, 22:20   

Fajnie to wygląda, takie prezentowanie wizytówek czy innych materiałów reklamowych na wizualizacji jak powyżej. Czy są gdzieś płatne lub darmowe szablony dostępne w dobrej jakości? Czy ktoś zna dobre źródła?

Jeśli chodzi o Corela to nie nadaje się do grafiki internetowej, zawsze coś uszczknie w kolorach z projektu po wygenerowaniu do jpg, png itp. Też zawsze stosuję screenshota.
Ostatnio zmieniony przez Firmaś 13 Sierpień 2013, 14:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tegraf 
Ekspert
tegraf


Pomógł: 74 razy
Dołączył: 21 Mar 2011
Posty: 1954
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 16:52   

Pamiętając, jaki projekt wygrał tutaj ( http://corel.wodip.opole....opic.php?t=6734 ), sądzę, że powinieneś coś z tym zrobić. Poniżej podpowiedź. Tantiem nie będę brał. :-)

 
 
restauro 



Wersja CorelDRAW: CorelDraw X4 ,X7
Pomógł: 574 razy
Dołączył: 25 Lis 2009
Posty: 7677
Skąd: Gdynia
Wysłany: 19 Czerwiec 2013, 17:09   

Tegraf
Ostatnia wersja ma największy potencjał .Trzeba tylko to ładnie i skutecznie uzasadnić .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do: